Hírek
-
Győzött a Fehérvár a Diósgyőr ellen a Sóstói Stadionban
A sóstói Stadionban nyert a Fehérvár labdarúgócsapata a Borsodi Liga 12 fordulójának nyitómérkőzésén a Diósgyőr ellen. A Marijan Vlak által irányított együttes az egész mérkőzést végigtámadta, és a vendégek Szalma Pál kapusnak köszönhetik, hogy nem kaptak ki több góllal. Az ötvennegyedik percben kissé megnyugodhatott Marijan Vlak, és a fehérvári játékosok is, ugyanis Dvéri hajszálpontos keresztlabdáját Sitku Illés passzolta Szalma kapujának jobb oldalába...
2006.11.04. 09:57:25 -
Régiós partneri fórum Székesfehérváron- több mint 140 milliárd érkezik a R.O.P-ból
November 3-án a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség szervezésében tartottak partneri fórumot a Technika Házában, ahol a régióban élők észrevételt tehettek a Közép-dunántúli Operatív Program tartalmáról. A fórumon előadást tartott Dr. Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter is, aki kiemelte, hogy a regionális operatív programokból több mint 140 milliárd forint érkezik majd ebbe a régióba. „Ez csak a kisebbik része azoknak a forrásoknak, amelyek ténylegesen érkeznek, mivel az un. ágazati operatív programokra, például a közlekedésre vagy humán erőforrásra fordítható pénzeszközök egy része is helyben kerül felhasználásra.” – tette hozzá a miniszter.
2006.11.03. 16:21:12 -
Negyven demonstrációt jelentettek be szombatra a fővárosban
Csaknem negyven területfoglalási bejelentést kapott a rendőrség a fővárosban a hétvégére: a hivatalos állami megemlékezések mellett pártdemonstrációk, civil szervezetek és magánszemélyek tüntetései, rendezvényei várhatók. A rendőrség valamennyi bejelentést tudomásul vette. Az állami programsorozat záró ünnepségét holnap a Hősök terén katonai tiszteletadás mellett rendezik meg.
2006.11.03. 08:20:08 -
Sóstói Stadion - Jövő héten már lehet jegyet venni a Magyarország - Kanada mérkőzésre
Jövő héttől kaphatók a jegyek a magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó, november 15-én Székesfehérváron sorra kerülő, Kanada elleni barátságos mérkőzésére. A belépőkhöz 500, 1000 és 2000 forintos áron lehet hozzájutni az IBUSZ irodáiban. A 14 éven aluli gyermekek szervezett módon, csoportosan - húszfőnként egy kísérővel - díjtalanul léphetnek be a stadionba. A találkozót 20 órától rendezik.
2006.11.03. 08:11:42 -
"Jó ha van egy ember a képen" - interjú Szabó Márta fotográfussal
Szabó Márta a Fejér Megyei Bíróság informatikusa, de talán többen ismerik fotósként, a Főnix Fotóművészeti kör tagjaként. Mindössze három éve vette kezébe tudatosan fényképezőgépet és ez idő alatt az egyik nívós magazin év fotósa versenyén második helyen végzett. Márta első kiállítását már Eifert János, a hazai fotósélet egyik legnevesebb alakja nyitotta meg, majd ő általa jutott ki nemrégen Kínába, ahol ötszáz képet kellet készítenie Xinjiang tartományról. Interjúnkban Szabó Márta, arról beszél, hogyan kezdett el fotózni és hogyan jutott el Kínába, illetve megosztja velünk azt a mottóját is, hogy: “jó ha van egy ember a képen”.
2006.11.02. 11:44:06
Lakossági fórum a Belváros forgalmának csökkentéséről
A Belváros forgalmának csökkentéséről tartanak lakossági fórumot 2006. november 9-én csütörtökön 18 órakor
a Városháza Nagytanácstermében. A fórum házigazdái Kovács Péter Barnabás, a 2. sz. választókerület képviselője és a Székesfehérvári Belvárosért Egyesület lesznek. A téma fontosságára való tekintettel minden érdeklődőt tisztelettel vár Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata.
Jubileumi évadzáró bulit rendeznek a fehérvári motorosok a FEZEN Klubban
Jubileumi motoros évadzáró bulit rendez november 4-én a székesfehérvári FEZEN Klubban az Alba Regalis MC. Fekete Gábor, a klub vezetője elmondta, idén 10 éve annak, hogy az első évadzárót tartották a városban. A rendezvényen a lemezbemutató előtt álló Wisdom, a székesfehérvári Zuzu Petals és az Alba Regalis motorosklub saját zenekara, a Gas Station is fellép. Fekete Gábor, az Alba Regalis vezetője elmondta, az évadzáró nyitott rendezvény, így mindenkit szeretettel várnak szombaton a FEZEN Klubba. A volt BASE helyén működő klubban november 3-án pénteken is lesz élő-koncert: az underground egyik legkedveltebb zenekara, a Bérczesi Róbert vezette Hiperkarma lép fel, akik állandó vendégei az ország legnagyobb zenei fesztiváljainak.
Jelentősen növelte nyereségét a Denso
Halálos gázolás történt Székesfehérvár határában
Halálra gázoltak egy gyalogost szerdán este, a 8-as főúton, Székesfehérvár határában - közölte az MTI-vel a rendőrség. A gépkocsi vezetője nem vette észre a sötétben, Székesfehérvár irányába haladó gyalogost és elütötte. A 41 éves férfi azonnal meghalt – mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Németh-Kész Mónika rendőr-főhadnagy tájékoztatása szerint a baleset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálja a rendőrség. A helyszínelés idején a belső sávban haladt a forgalom.
Stadler-gyár létesülhet Székesfehérváron - a svájci központban tárgyalt a város polgármestere
Szabó Krisztián elégedetlen - a fehérvári sakkozó 10. lett a VB-n
Sűrű a versenynaptár, így nincs sok ideje a pihenésre Szabó Krisztián nemzetközi sakk-mesternek. A fehérvári sakkozó alig hogy hazatért az Európa-bajnokságról, máris Grúzia felé vette az irányt, ahol a korosztályos Világbajnokságon ült asztalhoz. A kéthetes, Batumiban megrendezett viadal nem úgy sikerült Szabó Krisztián számára, mint ahogy azt a fiatal sportoló igazán szerette volna, „csupán” egy tizedik helyezésel kellett beérnie a korosztály legjobb magyarjának.
Először szenvedett vereséget az Albacomp
Sorsoltak a kézilabda Magyar Kupában
Kedden kisorsolták a kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójának párosítását. Itt kapcsolódik a versenysorozatba nyolc első osztályú csapat, köztük a Cornexi-Alcoa-HSB Holding is. Az előző szezonban kupaezüstöt szerző fehérváriak a Szombathelyi FSE csapatát kapták ellenfélül. A 12 párosítás győztese mellett a tavalyi bajnokság első négy helyezettje teszi majd teljessé a nyolcaddöntő mezőnyét.
A Halottak napja a római katolikus egyházban az összes meghalt hívő emléknapja
Közeledő Titánok - Még mindig ingadozik az Alba Volán
A házirandevú. Idén kuriózumnak számít a Fehérvári Titánok szereplése a Borsodi Jégkorong Ligában, ugyanis még nem volt arra példa, hogy a magyar felnőtt bajnokságban egyetlen klub két csapatot is indít. A Volán fiataljaira épülő Titánok eddig még nem szereztek pontot, de Kóger István tanítványai jó úton járnak a fejlődés útján, mindezt pedig bizonyítja, hogy mérkőzéseiken egyre több gólt szereznek és egyre jobban megszorítják ellenfeleiket. Most a Volánnak okoztak kellemetlen pillanatokat, a "nagyok" csak öt góllal nyertek.Alba Volán-FeVita-Fehérvári Titánok 7-2 (2-0,4-0, 1-2)