-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
69 nagyadózó ment el a régióból - 63 milliárddal kevesebb bevételt vár az APEH
A Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetsége és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hétfőn este közös rendezvényt tartott az APEH regionális igazgatójának részvételével. A két szervezet az idén már harmadik alkalommal találkozott az adóhatóság vezetőivel. Az APEH igazgatója elmondta, hogy tavaly mintegy 410 milliárdos adót fizetett 120 ezer adózó a régióban. Az idén várhatóan 360 milliárd körüli lesz a bevétel, ugyanis 69 nagyadózó távozott a régióból, akik 63 milliárd forintnyi adót fizettek.
2007.06.19. 10:13 |
A Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetsége és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hétfőn este közös rendezvényt tartott az APEH regionális igazgatójának részvételével. A két szervezet az idén már harmadik alkalommal találkozott az adóhatóság vezetőivel.
A rendezvény egyik célja, hogy a résztvevők egyedi problémákat vessenek fel és ezeket ismerje meg az adóhatóság vezetősége - hangsúlyozta Dr. Förhécz Imre a Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetségének elnöke. A rendezvény ugyanakkor üzenet is, hogy a gazdasági társaságok találkozzanak a törvények alkalmazóival és gyakorlati példákon keresztül adjanak hangot problémáiknak – mondta Radetzky Jenő a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A rendezvény meghívott vendége Bocskai Vince az APEH regionális igazgatója és Menyhárt Róbert a kiemelt adóalanyok ellenőrzési főosztályának vezetője volt.
Az APEH igazgatója elmondta, hogy tavaly mintegy 410 milliárdos adót fizetett 120 ezer adózó a régióban. Az idén várhatóan 360 milliárd körüli lesz a bevétel, ugyanis 69 nagyadózó távozott a régióból, akik 63 milliárd forintnyi adót fizettek.
A rendezvény egyik célja, hogy a résztvevők egyedi problémákat vessenek fel és ezeket ismerje meg az adóhatóság vezetősége - hangsúlyozta Dr. Förhécz Imre a Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetségének elnöke. A rendezvény ugyanakkor üzenet is, hogy a gazdasági társaságok találkozzanak a törvények alkalmazóival és gyakorlati példákon keresztül adjanak hangot problémáiknak – mondta Radetzky Jenő a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke. A rendezvény meghívott vendége Bocskai Vince az APEH regionális igazgatója és Menyhárt Róbert a kiemelt adóalanyok ellenőrzési főosztályának vezetője volt.
Az APEH igazgatója elmondta, hogy tavaly mintegy 410 milliárdos adót fizetett 120 ezer adózó a régióban. Az idén várhatóan 360 milliárd körüli lesz a bevétel, ugyanis 69 nagyadózó távozott a régióból, akik 63 milliárd forintnyi adót fizettek.