-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Az MTK otthonában kezdi a bajnokságot az FC Fehérvár
A péntek délelőtt az ünnep, valamint a jövő alakítása jegyében telt a Magyar Labdarúgó Szövetség székházában. Az elmúlt bajnokság díjazottjai között most nem vehetett át trófeát fehérvári játékos, vagy tréner. Az év edzője, vagyis a Sebes Gusztáv díj birtokosa a Vasas mestere Mészöly Géza lett. Az év gólkirályának járó Deák Ferenc díjat a győri Bajzát Péter vehette át, míg az év játékosának járó Bozsik József díjnak a Debrecen csatára Ibrahima Sidibe örülhetett. Az év felfedezettjének a debreceni Dzsuzsák Balázst választották, míg az év játékvezetőjét illető Hertzka Pál díjat Solymosi Péter vehette át.
A péntek délelőtt az ünnep, valamint a jövő alakítása jegyében telt a Magyar Labdarúgó Szövetség székházában. Az elmúlt bajnokság díjazottjai között most nem vehetett át trófeát fehérvári játékos, vagy tréner. Az év edzője, vagyis a Sebes Gusztáv díj birtokosa a Vasas mestere Mészöly Géza lett. Az év gólkirályának járó Deák Ferenc díjat a győri Bajzát Péter vehette át, míg az év játékosának járó Bozsik József díjnak a Debrecen csatára Ibrahima Sidibe örülhetett. Az év felfedezettjének a debreceni Dzsuzsák Balázst választották, míg az év játékvezetőjét illető Hertzka Pál díjat Solymosi Péter vehette át.
Az utánopótlás-vonalon dolgozókat is díjazták: Fair Paly díjat kapott az MTK, a Karcag, és a Haladás, a közönség-díj birtokosa a Paks lett. Elismerésben részesült az MTK U19-es bajnokcsapatának edzője Tamási Zsolt, valamint az U17-es bajnok MTK trénere a fehérváron is ismerős Petres Tamás. A két bajnokság legjobb játékosainak Simon Andrást és Ladányi Tibort választották.
Az elismerések kiosztása után jöhetett a 2007-2008-as NB1-es bajnokság sorsolása. Az FC Fehérvár együttese július 23.-án hétfőn az ezüstérmes MTK ellen kezdi a pontvadászatot idegenben, majd az első öt ellenfél között szerepel még sorrendben a Kaposvár hazai pályán, a Honvéd idegenben, a Vasas itthon és az újonc Nyíregyháza idegen környezetben. Az Újpestet október hatodikán fogadja a Vidi, míg a bajnoki cím védőjével, a Debrecennel szintén a Sóstón meccselnek a piros-kékek november harmadikán. A fehérvári együttes a másik újonc alakulattal a Bodajk FC Siófokkal november tizedikén mérkőzik a Balaton partján, majd a bajnokság őszi idényét a Zalaegerszeg elleni hazai találkozóval zárja a Vidi november 24.-én.