-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Sóstó Természetvédelmi Területen írtotta a parlagfüvet a Gaja Környezetvédő Egyesület
A Gaja Környezetvédő Egyesület tagjai csütörtök délután a Sóstó Természetvédelmi Területen és annak környékén irtották a parlagfüvet. Köszönhetően az előző évek munkájának és a szárazságnak idén kevesebb gyomot kellett irtaniuk az önkénteseknek. Az egyesület az ÁNTSZ és a Parlagfűmentes Magyarországért Tárcaközi Bizottságtól nyert 200 000 Ft támogatást, melyet az akció megvalósítására és eszközök vásárlására használtak fel.
2007.08.03. 12:51 |
A Gaja Környezetvédő Egyesület tagjai csütörtök délután a Sóstó Természetvédelmi Területen és annak környékén irtották a parlagfüvet. Köszönhetően az előző évek munkájának és a szárazságnak idén kevesebb gyomot kellett irtaniuk az önkénteseknek. Az egyesület az ÁNTSZ és a Parlagfűmentes Magyarországért Tárcaközi Bizottságtól nyert 200 000 Ft támogatást, melyet az akció megvalósítására és eszközök vásárlására használtak fel.
A Sóstó Természetvédelmi Terület keleti kapujánál kora délután közel 20 önkéntes várta, hogy megkezdhessék a kijelölt terület parlagfűmentesítését. A csapat Varga Gábor a Gaja Környezetvédő Egyesület elnökének vezetésével vágtak neki a feladatnak. Az önkéntesek a természetvédelmi terület egészét körbejárták, de nagyobb kiterjedésű parlagfüves területet csak a lődombnál találtak. A domb környékének mentesítése után a belső tó környékét járták végig a vállalkozók, de itt csak elszórtan találkoztak a káros gyomnövénnyel. A szakértők szerint ebben a száraz időjáráson túl jelentős szerepet játszott az, hogy az egyesület önkéntesei évek óta harcolnak az allergiások életét megkeserítő gyomnövény ellen.
A Sóstó Természetvédelmi Terület keleti kapujánál kora délután közel 20 önkéntes várta, hogy megkezdhessék a kijelölt terület parlagfűmentesítését. A csapat Varga Gábor a Gaja Környezetvédő Egyesület elnökének vezetésével vágtak neki a feladatnak. Az önkéntesek a természetvédelmi terület egészét körbejárták, de nagyobb kiterjedésű parlagfüves területet csak a lődombnál találtak. A domb környékének mentesítése után a belső tó környékét járták végig a vállalkozók, de itt csak elszórtan találkoztak a káros gyomnövénnyel. A szakértők szerint ebben a száraz időjáráson túl jelentős szerepet játszott az, hogy az egyesület önkéntesei évek óta harcolnak az allergiások életét megkeserítő gyomnövény ellen.