Csúfos vereséget szenvedett az FC Fehérvár Kispesten

A veretlen a nyeretlen ellen. A labdarúgó NB1 harmadik fordulójában az eddig még csak egyetlen pontot szerző FC Fehérvár a győzelem reményében utazott a Bozsik Stadionba, annak ellenére, hogy a Budapest Honvéd mindkét mérkőzését megnyerte az idei pontvadászatban úgy, hogy nem kapott gólt. A kispestiek az UEFA-Kupa selejtezőjében is továbbjutottak, de a fehérváriak éppen erre apelláltak – a Honvéd-játékosok fáradtságát próbálták kihasználni. Nem kezdődött rosszul a találkozó, előbb a Vidi szerzett vezetést büntetőből, majd a Honvéd gyorsan egyenlített, s ezzel megfogta a Vlak-csapatot. A hazaiak fordítottak sőt, alaposan felülmúlták ellenfelüket, és öt góllal terhelték meg a piros-kékek hálóját... Bp. Honvéd - FC Fehérvár 5-1 (3-1)
2007.08.05. 22:30 |
 A veretlen a nyeretlen ellen. A labdarúgó NB1 harmadik fordulójában az eddig még csak egyetlen pontot szerző FC Fehérvár a győzelem reményében utazott a Bozsik Stadionba, annak ellenére, hogy a Budapest Honvéd mindkét mérkőzését megnyerte az idei pontvadászatban úgy, hogy nem kapott gólt. A kispestiek az UEFA-Kupa selejtezőjében is továbbjutottak, de a fehérváriak éppen erre apelláltak – a Honvéd-játékosok fáradtságát próbálták kihasználni.

Nem kezdődött rosszul a kispesti találkozó: előbb Bozic, majd Dajic veszélyeztetett, majd a 11. percben már vezetett is a Vidi. A Dajic buktatásáért megítélt büntetőt Mario Bozic értékesítette. Nem sokáig érezhette magát nyeregben Marijan Vlak alakulata, mert a 14. percben már a hazaiak készülődhettek 11-eshez, Dobos nem is hibázott, egyenlített a Honvéd. Sőt, nem sokkal később már vezetett is, egy lendületes hazai támadás végén az a Palásthy Norbert fejelt a piros-kékek kapujába, aki majdnem Fehérvárra szerződött a nyáriszünetben…2-1.
 A Honvád irányított és a félidő zárása előtt újabb gólt szerzett, a 19 éves brazil Diego pofozta a labdát Sebők kapujába.

A 3-1-es első félidő után a hazaiak visszavettek a lendületből, de a Vidi így sem jelentett komoly veszélyt. A mérkőzés hajrájában a csereként beállt Bárányos Zsolt, valamint Hercegfalvi Zoltán is bevette a fehérvári kaput, így az FC Fehérvár csúfos, 5-1-es vereséget szenvedett.

Bp. Honvéd – FC Fehérvár 5-1 (3-1)

Bozsik Stadion, 2000 néző
 Vezette: Sápi

Gól: Dobos(14. – tizenegyesből), Palásthy (27.), Diego (34.), Bárányos (81.), Hercegfalvi (84.), ill. Bozsics (11.–tizenegyesből)