Hírek


/ 2006.12.10. 13:09:16 |

Diákinformációs fórumot tartott a SZITI a Szabadművelődés Házában

  Diákinformációs Fórumot tartott a Székesfehérvári Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda (SZITI) a Szabadművelődés Házában. A fórum egyik legfontosabb célja volt, hogy segítséget nyújtson a diákönkormányzatok hatékony működéséhez. Az információs fórumon részt vett Székesfehérvár polgármestere is, aki ismertette az önkormányzat ifjúságpolitikájának legfontosabb elemeit. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, az önkormányzat a jövőben Fehérvári Ifjúsági Tanácsot kíván létrehozni a hallgatói önkormányzatok képviselőinek részvételével, akik a közgyűléseken is részt vesznek majd és véleményt alkotnak az őket érintő döntések meghozatalánál.

/ 2006.12.10. 12:10:39 |

Kikanyarodó kamionnak ütközött a kisbusz, amiben nyolc ember utazott

 Egy MAN pótkocsis teherautó sofőrje az M7-es autópálya, Budapest felé vezető oldaláról, az agárdi lehajtónál a 7-es főútra akart rákanyarodni, balra nagy ívben, Székesfehérvár felé, ám a kanyarodást már nem tudta befejezni, mert az emelkedőn, Székesfehérvár felől érkező Ford mikrobusz elejével a pótkocsi bal oldalának rohant. A Fordban összesen nyolcan utaztak, köztük több külföldi. A sofőrt és utasait is kórházba szállították, közülük ketten súlyosan, hatan könnyebben sérültek. A teherautó raklapokat szállított a tréleres pótkocsin -írja a lánglovagok.hu. Képek a balesetről!
/ 2006.12.10. 11:54:30 |

Szili Katalin a Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesület Mikulás ünnepségén

 A szeretet fontosságáról, a gyerekek jövőjéért érzett felelősségről szólt az Országgyűlés elnöke szombaton Székesfehérváron, ahol részt vett a mintegy négyszáz állami gondozott gyermek közös Mikulás ünnepségén. A Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesület és a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület által immár hetedik alkalommal rendezett programsorozat keretében Szili Katalin arra hívta fel a figyelmet, hogy egy társadalom annál egészségesebb, minél boldogabbak, minél jobban tudnak boldogulni a tagjai. A Télapóváró ünnepre Fejér megye gyermek - és lakásotthonaiból - Előszállásról, Mezőfalváról Martonvásárról, Dégről, Sárbogárdról és Velencéről érkeztek azok a gyerekek és  fiatalok, akik valamilyen okból az állam gondoskodására, a nevelők, nevelőszülők gondozására szorultak.

/ 2006.12.09. 17:44:37 |

Puskás Ferencet gyászolta Magyarország

A Nemzet Búcsúján Szepesi György beszéde után Puskás Ferencné kérésére Jose Carreras énekelt felvételről. A zene alatt a Real Madrid küldöttsége ment a koporsóhoz, s a világhírű spanyol együttes nevében, amellyel Puskás háromszor volt Bajnokcsapatok Európa Kupája-győztes, Ramon Calderón elnök búcsúzott a klub legendás csatárától. "Nemcsak a Real Madrid, hanem egész Spanyolország emlékezik, siratja legendás csatárát, aki a labdarúgás egy egész évtizedét meghatározta" - mondta Calderón, hangsúlyozva, hogy Puskás bálvány volt, minden gyermek példaképe, négyszeres gólkirály.

/ 2006.12.08. 18:23:28 |

Utolsó bajnoki az évben - vasárnap, 15 óra: FCF - Sopron

 A bajnoki bronzérem és kupagyőzelem után komoly tervekkel és szép reményekkel vágott neki a 2006-2007-es NB1-es bajnokságnak az FC Fehérvár, azonban a Borsodi Liga nyitányán a ZTE-től, a második fordulóban pedig a Soprontól kapott ki az akkor még Csertői Aurél dirigálta alakulat. A múlt héten nem sikerült visszavágni a Zalaegerszeg csapatának, a Sopron ellen azonban javíthat a tabella ötödik helyén álló fehérvári együttes. A Borsodi Liga 17. fordulójában a Hűség városi gárda látogat a Sóstói Stadionba most már éppen Csertőivel a kispadján. A Vidi győzni szeretne 2006 utolsó bajnoki mérkőzésén, csupán kérdés, milyen mértékben tudnak majd a találkozóra koncentrálni a négyhavi fizetésükre váró, a csütörtöki edzést kihagyó piros-kék játékosok.

/ 2006.12.08. 13:31:55 |

Egyhangú igen a Területfejlesztési Koncepcióra - fontos döntéseket hozott a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás

 A Társulási Tanács 2006. december 7-i ülésén egyhangúlag elfogadta a kistérségi területfejlesztési koncepciót. A koncepció a kistérség fejlesztésének általános és speciális céljait fogalmazza meg. Mint az ülést levezető Warvasovszky Tihamér, a kistérségi társulás elnöke elmondta: a döntés nem konkrét projektekről szól, hanem vázolja a gazdaság, a környezet, az életminőség és az infrastruktúra fejlődésének irányait. Ez a dokumentum képezi a stratégiai és operatív programok kidolgozásának alapját, amelyekre a jövő évben sor kerül.

/ 2006.12.08. 12:42:54 |

120 székesfehérvári diák részesül Bursa Hungarica ösztöndíjban

Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a Bursa Hungarica ösztöndíjakat. A díjra szeptemberben kellett pályázni, a pályázatra Székesfehérváron élő jó tanulmányi átlaggal büszkélkedő középiskolások és főiskolások, egyetemisták pályázhattak. A döntő bizottság mintegy 120 diáknak ítélte oda a díjat, amivel anyagi támogatás is jár. Az "A" típusú támogatást 6-an katák, ami 3 éven keresztül biztosít ösztöndíjat, a "B" típúsút 114-en, akik 4 szemeszteren keresztül kapnak támogatást. Az idén 10 millió forint jut az ösztöndíjra, aminek felét az állam, felét pedig az önkormányzat állja. Képek az ösztöndíjak átadásáról!
/ 2006.12.08. 09:26:12 |

Székesfehérvár is a "zászlóshajók" között - egyszerűbben pályázhat uniós pénzekre a város

 Budapest, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Pécs, Szeged, Miskolc és Debrecen - ez lesz az a nyolc nagyváros, amelyet kiemelt régiós központként fejleszt a jövőben a kabinet. Bajnai Gordon kormánybiztos úgy véli, az úgynevezett zászlóshajó programnak köszönhetően a régiós központok egyszerűbben és hatékonyabban tudnak majd pályázni az elkövetkező hét évben érkező csaknem 8 ezer milliárd forintnyi uniós támogatásra. A kormánybiztos szerint nem lesz könnyebb ezen városok dolga, mivel nekik is csak nagyon jól kidolgozott, nagyon alaposan végiggondolt programokkal lehet indulni, de olyan szempontból mégis könnyebb lesz a dolguk, hogy kifejezetten erre a témára kell koncentrálniuk.

/ 2006.12.08. 07:30:41 |

Székesfehérvári díjazottak a Betlehemi jászol pályázaton

A Magyar Kézművességért Alapítvány az idén már 13. alkalommal hirdette meg a Betlehemi jászol című pályázatot. Az alkotók közül a Képző- és Iparművészeti Lektorátus és a Hagyományok Háza szakértőiből álló zsűri két székesfehérvári kézművest díjazott. Szűcsné Novák Mária tűzzománc készítő a harmadik, illetve Paksiné Mohai Mariann mézeskalács-készítő a tizenegyedik helyre díjazták. A két fehérvári kézműves tegnap a város alplgármesterénl, dr. Csapó Csillánál járt, ahol a város gratulációját is fogadták, aki Székesfehérvár Szabad Királyi Város Címeres Kiváltságlevelét ajándékozta a művészeknek.
/ 2006.12.08. 00:34:25 |

A keményebb műfajok kedvelőit várják a hétvégén a FEZEN Klubba

 December 8-9–én a keményebb műfajok kedvelőit várják a Hadiárva utcai Fezen Klubba mindkét este. Pénteken a CDT régi tagjaiból összeverődött Mangod inc. és több fehérvári zenekar fog játszani különböző stílusokban. A szombati napon pedig a 80-as évek végének 90-es évek elejének rock-metál nemzedéke vendégeskedik a klubban. A Dark esten Mátyus Attila és barátai fognak zenélni, így színpadra fog lépni a FO System és az Agnus Dei együttes.