-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
20 hektáron égett a Vértes vasárnap délután
Mintegy 20 hektáron égett az erdő bokros aljnövényzete Vérteskozma térségében vasárnap délután. A székesfehérvári és tatabányai hivatásos, illetve csákvári és vértessomlói önkéntes tűzoltók a tüzet eloltották. A tűz egy rendkívül nehezen megközelíthető, erdei völgykatlanban keletkezett a Vértesben, ahol az erdő aljnövényzete égett. A tüzet körülhatárolták és eloltották a tűzoltók, akik négyzetméterről négyzetméterre igyekeztek átvizsgálni a területet, eloltva az esetlegesen még égő részeket.
2007.08.06. 08:05 |
Mintegy 20 hektáron égett az erdő bokros aljnövényzete Vérteskozma térségében vasárnap délután. A székesfehérvári és tatabányai hivatásos, illetve csákvári és vértessomlói önkéntes tűzoltók a tüzet eloltották.A hegyi terepviszonyok miatt a vételi és kapcsolatteremtési lehetőségek nagymértékben korlátozottak voltak, így a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság egy ideig nem tudott bővebb információkkal szolgálni a tűz nagyságáról, s nem voltak pontos információik a tűzoltók tevékenységéről sem.
"A tűz egy rendkívül nehezen megközelíthető, erdei völgykatlanban keletkezett a Vértesben, ahol az erdő aljnövényzete égett. A tüzet körülhatárolták és eloltották a tűzoltók, akik négyzetméterről négyzetméterre igyekeztek átvizsgálni a területet, eloltva az esetlegesen még égő részeket" - tájékoztatott Vén Norbert tűzoltó őrnagy, a székesfehérvári tűzoltóság osztályvezetője. A tűz okát, a keletkezés körülményeit vizsgálják.