Két vereséget szenvedett egy estén az Alba Volán SC

Az Alba Volán SC jégkorong csapata két fronton is érdekelt volt péntek este. A felnőtt keret, tehát az osztrák pontvadászatra, vagyis az Erste Bank Eishockey Ligára készülő játékosok a szlovéniai Jesenicében vendégszerepelt. Az osztrák ligában is érdekelt Acroni otthonában a fehérváriak rendkívül szoros mérkőzést vívtak, és bíztató eredményt értek el, most még a felkészülés jegyében. A Jesenice 2-1-re nyert a Jan Jasko dirigálta kék-fehérek ellen, a Volán gólját a kanadai center, Kurt MacSweyn ütötte. Acroni Jesenice – Alba Volán SC 2-1 (1-0, 0-1, 1-0), Alba Volán SC – DAB-extra.hu 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)
2007.09.07. 22:02 |

A Fehérvári Jégcsarnokban az Alba Volán „farmcsapata” a Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu csapatát fogadta téttel bíró mérkőzésen, az OB1-es bajnokság negyedik fordulójában. A Kóger csapat már az első percben hátrányba került, s a folytatásban sem volt a helyzet egészen 0-3-ig. Ezután a rutinosabb játékosok közül csak Hetényi kapust és Borostyán Gergelyt foglalkoztató fehérváriak felzárkóztak, Borostyán két találatával megközelítették a több új légióssal jégre korcsolyázó DAB-ot, de az 55. percben Foltin megadta a kegyelemdöfést, s az Újváros 4-2-vel vitte el Fehérvárról a három bajnoki pontot.

Acroni Jesenice – Alba Volán SC 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
 Alba Volán SC – DAB-extra.hu 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)