Nehéz, mégis magabiztos Cornexi-győzelem a bajnokságban

35-29, vagyis hat góllal nyert a Cornexi-Alcoa-Autobahn a Vasas ellen, de korántsem volt ennyire sima a találkozó. A női kézilabda NB1 harmadik fordulójában a legutóbb Dunaújvárosban vereséget szenvedő Cornexi a kötelező győzelem reményében fogadta az eddig még pontot sem szerző angyalföldieket, hiszen a komoly tervek megvalósításához, minden hazai meccset hozni kell. Bele is kezdett a fehérvári csapat, azonban két gyors gól után rohamos visszaesés következett. Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Vasas 35-29 (15-16)
2007.09.09. 22:02 |

A lelkes Vasas látványos figurákkal fejezték be támadásaikat, míg védekezésben is hatékonyak voltak. Guiu kapus jóvoltából elbizonytalanodtak a hazai lövők, s a vendégek a 15. perctől állandósítani tudták kétgólos előnyüket. A félidő hajrájában Tápai Szabina faragta a hátrányt, így 6-15-ös Vasas-vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok. A szünet nem törte meg a fővárosi piros-kékek lendületét, Kuprichenkova remekül mozgatta társait, Balog Beáta pedig fontos gólokkal jelentkezett. A Cornexi képtelen volt megállítani a Vasas rohamait, egészen a 38. percig. Ekkor a fehérváriak megtáltosodtak, bátran kezdtek támadni, keményedett a védekezés, és Djeric kapusteljesítménye is feljavult. A hazaiak hét perc alatt 19-21-ről 25-22-re fordítottak, s a folytatásban sem lehetett őket megállítani. A nyolc gólig jutó Balogh Beatrix, és a kilenc találattal záró, műtétje után visszatérő Tápai Szabina vezérletével a Cornexi-Alcoa-AutoBahn állva hagyta a Fáy utcai együttest, és 35-29-cel gyűjtötte be a két pontot.

Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Vasas 35-29 (15-16)

Székesfehérvár, 1500 néző
 Vezette: Pech, Vágvölgyi

Cornexi: Fekete, Djeric (kapusok) – Kenyeres 4, Szrnka, Kamper, Valova 1, Bernataviciute 2, Balogh B. 8/1. csere: Tápai 9/4, Vaszari 5, Trishchuk 5, Mayer 1. Vezetőedző: Vura József

Vasas: Guiu – Balog B. 8/3, Pollakova 6, Kuprichenkova 4, Gaál 3, Nagy 4, Sterbik 4. Csere: Gorova. Vezetőedző: Papp György

Kiállítások: 2 ill 4 perc