Hírek


/ 2007.06.21. 09:20:07 |

Büntethető lenne már a 12 éves gyerek is

Az új Btk. koncepciója kapcsán kibontakozott szakmai vita során – elsősorban rendőrök és ügyészek részéről – felvetődött, hogy 12 esztendőnél kellene meghúzni a büntethetőségi határt. Amikor gyerekek követnek el súlyosabb bűncselekményt – mint a szomszédasszonyát bosszúból megkéselő tuzséri fiú –, a közvélemény is ezt követeli, ám a változást semmi nem indokolja – jelentette ki Gyurkó Szilvia kriminológus, az Országos Kriminológiai Intézet (OKrI) munkatársa. Finszter Géza kriminológus szerint ma az Európa Tanács dokumentumaival menne szembe az, aki lejjebb akarná vinni a vétőképes kor határát, ezért Finszter szerint gondolkodni sem érdemes efféle törvénymódosításon.
/ 2007.06.21. 08:53:10 |

Görhoki táborban az Alba Volán FeVita fiatal játékosai

 Az Alba Volán Fevita 8-10 év közötti játékosai, a már hagyományosnak mondható görhoki táborban vesznek részt a napokban. A görkorcsolya sajátosságainak megismerése mellett görhoki labdavezetési technikák elsajátítása is a programok között szerepe. Lőpadről még a koronggal a lövést is gyakorolják a héten a sok görhokizás és játék mellett. Sokat látogatják a szomszédos görkori pályát, ahol ügyeségüket tehetik próbára a különböző ugratókon, akadályelemeken és a félcsőben. Csütörtökön a nagy melegben pedig fürdőzéssel töltik a délutánt a Városi Strandoni.
/ 2007.06.21. 08:31:14 |

Leghosszabb nap fesztivál a hétvégén a Zichy ligetben

A hétvégén már hatodik alkalommal rendezi meg a Leghosszabb Nap Fesztivált a Megyei Művelődési Központ és a Fonódás Kulturális Egyesület. A fesztiválon bemutatkoznak Fejér megye népdalkörei, nyugdíjas énekkarai, citerazenekarai és az idén fellép Palya Bea kvintettje is. A fesztivált Szent Iván Napjához legközelebb eső hétvégén rendezik a Zichy ligetben és a Fő utcán, ahol 22 hagyományőrző és néptánc csoport lép fel, illetve a megyei kézművesek is bemutatkoznak. A két napos rendezvény alatt hangszerjavítási tanácsadás is lesz és a résztvevők készíthetik el egy farönkből a fesztivál emlékkönyvét.
Töltse le innen a részletes programot!
/ 2007.06.21. 07:36:26 |

Reggel nyolc órától ülésezik a város képviselőtestülete

 Reggel nyolc órától tartja soros ülését Székesfehérvár Megyei Jogú Város Képviselőtestülete. A 77 napirendi pontból 52-t tárgyalnak nyílt ülésen a képviselők. A testület ma határozza meg II. féléves munkatervét, szó lesz az Ikarus sportpályáról, a Pozsonyi úton épülő élelmiszer áruházról és a Pátkával illetve Magyaralmással kötendő közoktatási megállapodásról is. Várhatóan vitát vált majd ki a Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt beszámolójának elfogadása. Zárt ülésen döntenek önkormányzati kitüntetések adományozásáról. A részletes listát a napirendekről itt találja!
 A Fehérvár Televízió élőben közvetíti a közgyűlést, a honlapon kora délután olvashatja a délelőtt történtekről az első beszámolót.
/ 2007.06.20. 19:12:29 |

A város alpolgármestere fogadta a Japánból érkezett ehimei Frendship Force Klub tagjait

  Egy héten keresztül látja vendégül a székesfehérvári Baráti Szövetség Egyesület Frendship Force Klubja japánból érkezett vendégeit. A szigetország Ehime régiójából érkezett Frenship Force Klub 14 tagját szerdán reggel a város alpolgármestere Pénzes Mihály fogadta a Városházán. A város történelme és kultúrája mellett a fehérváron otthonra talált japán cégóriás, Denso is szóba került a reggeli találkozón. Többet akarok tudni a Frendship Force-ról!
/ 2007.06.20. 15:41:27 |

Nyáron a Katasztrófavédelem is figyelmeztet a melegre - jó tanácsok

 Kánikula idején fokozott óvatossággal, nagyobb odafigyeléssel csökkenthető a szervezet megterhelése, megelőzhetők a rosszullétek. Különösen nagy odafigyelést igényelnek a csecsemők, a kisgyermekek, az idősek és a betegek. A következő tanácsok betartása hasznos lehet mindenki számára a forró napokban...

/ 2007.06.20. 13:03:55 |

Csak együtt sikerülhet - partnerség-építő képzések a régióban


A Nemzeti Fejlesztési Terv keretében 2004-2006 között közel 9 milliárd forint felhasználására került sor a Közép-dunántúli régióban –tájékoztatott Pál Béla a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke sajtótájékoztatón Székesfehérváron. A legtöbb támogatást, 3,2 milliárd forintot turisztikai fejlesztésre költhették a pályázók. A 2007-2013 között rendelkezésre álló 170 milliárd forint uniós forrás teljes körű felhasználása és a pályázók felkészítése érdekében partnerségépítő programot valósított meg a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség az elmúlt két évben. A részletes háttéranyagot itt találja!
/ 2007.06.20. 12:53:07 |

Mit jelent egy pohár csapvíz?

 A csapvíz a legtisztább, legfrissítőbb üdítő, és több ásványi anyagot tartalmaz, mint jó néhány palackozott víz. A csapvízben lévő oldott kalcium- és magnéziumionok a szervezetünk számára nélkülözhetetlenek, és segítenek egészségünk megőrzésében. Egy liter ivóvíz Székesfehérváron a csatornaszolgáltatással együtt 50 fillérbe kerül. Egy négytagú család napi 1 l/fő mennyiségű,  kb. 42 forintos ásványvize egy évben 61 ezer forintba. Ez utóbbi pontosan megegyezik egy átlagos család egész évi víz és csatornadíjával, havi 10 m3-es átlagos fogyasztást figyelembe véve.
/ 2007.06.20. 12:33:13 |

Elvileg nem okozhat áramkimaradást a hőség Magyarországon

 A várható rekordkánikula sem okozhat fennakadást a hazai áramellátásban, azonban a hálózat kapacitáshatáraihoz közel üzemel. Pöröghetnek hát a klímák, csak egy egyidejű többszörös üzemzavar okozna galibát. kedden a magyarországi napi fogyasztás 6100 megawatt körül alakulhat, ami 11-12 százalékkal magasabb egy múlt évi átlagos nyári naphoz, amikor a 25 fok körüli meleghez 5500 megawatt kapacitás párosult. A 6100 megawatt egyébként egy gyenge téli nap fogyasztásának felel meg. A nyár azért tekinthető kritikusabbnak, mivel ilyenkor végzik az erőművek javítását, karbantartását.
/ 2007.06.20. 11:43:23 |

Ivókutak városszerte - önkormányzati intézkedés a kánikula miatt


 Székesfehérvár Önkormányzata az elrendelt hőségriasztás kapcsán több intézkedést tesz. Az előrejelzések szerinti két legmelegebb napon, szerdán és csütörtökön napközben vízzel locsolják majd a legforgalmasabb utakat és a Belvárosi utcákat. Az Okmányirodán várakozó ügyfeleknek és az ott dolgozóknak ásványvizet biztosítunk a hőség jobb elviselésére. A város megbízásából a Fejérvíz Zrt. ma déltől ivókutakat létesít az alábbi helyszíneken: József A. u. – Budai út sarok, Prohászka O. u. – Kapasz I. u. sarok, Szent István tér – Petőfi u. – Kossuth u. sarok, Távírda u. közepe, Várkörút – Watthay u. sarok, McDonald’s étterem mögött a Piac és a Spar áruház környékén. Ezek az ideiglenes ivókutak kánikulai időben 10 és 19 óra között üzemelnek.