Hírek
-
A Hiemer-házban adták át a kortárs segítő képzésben résztvettek okleveleit
Pénteken délelőtt tartották a Hiemer házban a nyugdíjasok számára szervezett kortárs segítő képzés záró rendezvényét, ahol Korózs Lajos, az Országgyűlés Ifjúsági, szociális és családügyi bizottságának elnöke, Warvasovszky Tihamér polgármester és Márton Zoltán, az Esélyek Háza igazgatója köszöntötte a tanfolyamon résztvevőket, majd átadták a képzést igazoló okmányokat. A Szenior tanácsadó képzés célja, hogy az ifjúsági kortárs segítő képzések hasznos tapasztalataira építve a képzésben résztvevő idősek egymásnak segítsenek a mindennapokban - mondta Márton Zoltán az Esélyek Háza igazgatója.
2007.06.22. 11:53:15 -
Polgármesteri sajtótájékoztató a közgyűlésről
A város polgármestere Warvasovszky Tihamér tartott sajtótájékoztatót pénteken reggel a közgyűlésen meghozott döntésekről a Városháza kistanácstermében. Warvasovszky Tihamér örömét fejezte ki, hogy hosszas egyeztetések után sikerült olyan döntéseket hozni, amiben konszenzus volt a képviselők között. Mint mondta nyitott minden egyeztetésre, mindenki előtt. Kérte a frakcióvezetőket, hogy éljenek ezzel a lehetőséggel, mint mondta meggyőződése, hogy ez a város érdeke. A sajtótájékoztatón a költségvetés módosításáról, a volt Ikarus Sportpálya további sorsáról és a városi vagyonkezelő cég megszűntetéséről is beszélt a polgármester...A közgyűlési tudósítást itt találja!
2007.06.22. 11:35:02 -
700 éve nem volt ilyen meleg Európában
Svájci kutatók – régi följegyzésekre alapozva – azt állítják, hogy a mögöttünk hagyott őszi–téli szezonhoz hasonló meleg több mint 700 éve volt utoljára ebben a két évszakban. A feljegyzések szerint 1289-ben Nyugat- és Közép-Európa lakói több rendkívüli eseményről számoltak be írásaikban. „A dokumentumok beszámolnak például arról, hogy karácsonykor epret ettek, és a szőlők január közepén kihajtottak, levelet, sőt virágot hoztak, és a bécsi gyümölcsfák virágba borultak, mintha május lenne”. Az 1289-es hőmérsékleti csúcsokat talán egy hatalmas trópusi vulkánkitörés okozta, az elmúlt néhány évben viszont nem történt hasonló esemény...
2007.06.22. 08:03:01 -
Konszenzusos döntés született az önkormányzati vagyonkezelő további működéséről - közgyűlés délután
A szünet után a Ráchegy Szálló további hasznosításáról, illetve a az Ikarus Sportpálya mellett létesítendő önkormányzati szociális bérlakások építéséről kezdtek tárgyalni a képviselők. A volt Ikarus Sportpályának egy részén sportpályát épít a város, és egy szociális otthon is helyet kap a területen, a szomszédban pedig 60 önkormányzati bérlakást épít a város a Ráchegy Szálló eladásából származó bevételből. A Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt megszüntetése is szóba került az délután, végül arról határoztak, hogy egy olyan szakmai előkészítő munkacsoportot hoznak létre, aminek a tagjai közül 3-at a polgári frakció és 3-at a kormánypárti oldal delegál. A csoport feladata lesz, hogy tételesen nézze végig az eddigi munkát és javaslatot tegyen a további működési formára. A csoport vezetője Pénzes Mihály gazdasági alpolgármester, alelnöke Horváth Miklós Csaba, tagjai dr. Csapó Csilla alpolgármester, Orosz István, Rockenbauer Lajos és Égi Tamás önkormányzati képviselők.A délelőtti közgyűlésen történteket itt olvashatja!
2007.06.21. 22:26:29 -
Közgyűlés délelőtt: elfogadta a testület a költségvetési rendelet módosítását
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének június 21-i ülésén a képviselők 32 igen, 0 nem és 1 tartózkodás mellett megszavazták a város 2007. évi költségvetési rendeletének módosítását, valamint a közgyűlés idei munkatervét is. A képviselőtestület döntött a Kríziskezelő Központ és a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon intézményvezetőjének megbízásáról is. A délelőtti ülésen döntöttek arról is, hogy 10 évig térítésmentesen használhatja a HEROSZ a megyei kórház egykori ingatlanát. A Városi Képtár Deák Gyűjteményhez kerülnek azok az M.Tóth István festmények, amelyeket a művész özvegye adományozott a városnak. A képviselők tárgyaltak a Pozsonyi úton épülő élelmiszer áruház ügyéről is.
2007.06.21. 13:49:43
Büntethető lenne már a 12 éves gyerek is
Görhoki táborban az Alba Volán FeVita fiatal játékosai
Leghosszabb nap fesztivál a hétvégén a Zichy ligetben
Töltse le innen a részletes programot!
Reggel nyolc órától ülésezik a város képviselőtestülete
A Fehérvár Televízió élőben közvetíti a közgyűlést, a honlapon kora délután olvashatja a délelőtt történtekről az első beszámolót.
A város alpolgármestere fogadta a Japánból érkezett ehimei Frendship Force Klub tagjait
Nyáron a Katasztrófavédelem is figyelmeztet a melegre - jó tanácsok
Kánikula idején fokozott óvatossággal, nagyobb odafigyeléssel csökkenthető a szervezet megterhelése, megelőzhetők a rosszullétek. Különösen nagy odafigyelést igényelnek a csecsemők, a kisgyermekek, az idősek és a betegek. A következő tanácsok betartása hasznos lehet mindenki számára a forró napokban...
Csak együtt sikerülhet - partnerség-építő képzések a régióban
A Nemzeti Fejlesztési Terv keretében 2004-2006 között közel 9 milliárd forint felhasználására került sor a Közép-dunántúli régióban –tájékoztatott Pál Béla a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke sajtótájékoztatón Székesfehérváron. A legtöbb támogatást, 3,2 milliárd forintot turisztikai fejlesztésre költhették a pályázók. A 2007-2013 között rendelkezésre álló 170 milliárd forint uniós forrás teljes körű felhasználása és a pályázók felkészítése érdekében partnerségépítő programot valósított meg a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség az elmúlt két évben. A részletes háttéranyagot itt találja!
Mit jelent egy pohár csapvíz?
Elvileg nem okozhat áramkimaradást a hőség Magyarországon
Ivókutak városszerte - önkormányzati intézkedés a kánikula miatt
Székesfehérvár Önkormányzata az elrendelt hőségriasztás kapcsán több intézkedést tesz. Az előrejelzések szerinti két legmelegebb napon, szerdán és csütörtökön napközben vízzel locsolják majd a legforgalmasabb utakat és a Belvárosi utcákat. Az Okmányirodán várakozó ügyfeleknek és az ott dolgozóknak ásványvizet biztosítunk a hőség jobb elviselésére. A város megbízásából a Fejérvíz Zrt. ma déltől ivókutakat létesít az alábbi helyszíneken: József A. u. – Budai út sarok, Prohászka O. u. – Kapasz I. u. sarok, Szent István tér – Petőfi u. – Kossuth u. sarok, Távírda u. közepe, Várkörút – Watthay u. sarok, McDonald’s étterem mögött a Piac és a Spar áruház környékén. Ezek az ideiglenes ivókutak kánikulai időben 10 és 19 óra között üzemelnek.