Hírek


/ 2007.06.13. 11:10:47 |

Multimédiával idézik fel Szent Imre ezer évét

Nagyszabású kiállítással emlékeznek Szent Imre születésének ezredik évfordulójára Székesfehérváron; az augusztus 11-én nyíló tárlat anyagát a magyarországi múzeumokból és külföldről gyűjtik össze. Az Egyházmegyei Múzeumban rendezendő nemzetközi kiállítás műtárgyakkal, ereklyékkel, tárgyi emlékekkel és korszerű multimédiás eszközökkel idézi majd fel a fiatalon elhunyt trónörökös alakját. A tárlaton több, Magyarországon eddig még be nem mutatott alkotás is látható lesz. Egyebek között kiállítanak egy Csíksomlyón őrzött, az 1750-es években készült fogadalmi képet, továbbá tárgyalnak Székely Bertalan Bajorországban őrzött, Szent Imrét ábrázoló akvarelljének bemutatásáról is.
/ 2007.06.13. 10:04:39 |

Székesfehérváron gyártják a Philips zöld zászlóshajóját - 0.2 W-ot fogyaszt készenléti állapotban

 A Philips közép-kelet európai igazgatója kiemelte, hogy fehérváron gyártják a vállalat zöld zászlóshajójának számító TV készüléket is, ami készenléti állapotban 0.2 W-ot fogyaszt. A televízió-gyártásról tartott szakmai tájékoztatón elhangzott, hogy Székesfehérváron 16 éve versenyképesen működik a cég egyik legfontosabb gyáregysége. A fehérvári gyárban 2005-ben kezdték az LCD TV-k gyártását, tavaly pedig a plazma TV-k és hordozható DVD-k gyártása is a városba került. Kiemelték, hogy a városnak eddig sikerült megvalósítania, hogy versenyképesen termeljen a vállalat székesfehérvári gyáregysége.

/ 2007.06.13. 08:15:15 |

Natúr Erős Emberek Világversenyének ad otthont Székesfehérvár


 A Városházán sajtótájékoztató keretében számolt be Viniczai Tibor alpolgármester arról. hogy július első hétvégéjén Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erős Emberek Világversenyének. A viadal szervezője Fekete László, Magyarország legerősebb embere, aki 1988 óta stabil tagja volt az erős emberek Világelitjének, azonban a sportoló 18 év után megelégelte a tisztátalan sportközeget, és úgy döntött saját viadalt hoz létre, csakis dopping nélkül teljesítő versenyzők számára. Július 6.-án és 7.-én Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erősemberek Világversenyének, melyen tíz ország 14 versenyzője méri össze erejét.

/ 2007.06.12. 16:46:24 |

Hogyan csatlakozhat Székesfehérvár az Interreg programhoz - holland szakemberek a Városházán

 Holland és fehérvári szakemberekkel tanácskoztak kedden délelőtt a Hiemer-házban az EU Interreg programjáról, illetve arról, hogy hogyan csatlakozhat a város a pályázatokhoz. Az Interreg egy olyan határon átnyúló pályázat, melynek az a feltétele, hogy a pályázatban résztvevő partnereknél ugyanazon, vagy hasonló dologra pályázzanak. Három fő prioritást emel ki a pályázati rendszer: a gazdasági társadalmi együttműködések, a környezet és természetvédelem, valamint a programok lebonyolítását elősegítő projektek. A megbeszélésen szó volt a pólusprogram kapcsán az Alba Innovációs Parkról projektjeiről és a Fehérvár Expóról is - mondta Dr. Vajdáné dr. Horváth Piroska a a Regionális Fejlesztési Holding Zrt. vezérigazgatója.
Tudjon meg többet az EU Struktúrális Alapjairól!

/ 2007.06.12. 08:01:33 |

Az Európai Unió betiltaná a gyors autókat

Az Európai Unió szeretné, ha betiltanák azokat az autókat, amelyek 162 kilométer/órás sebességnél gyorsabban képesek haladni. A legtöbb EU-tagállamban ugyanis a legnagyobb megengedett sebesség 130 kilométer/óra. A javaslat egy olyan jelentésben szerepel, amelyet az Európai Parlamentnek nyújtottak be és az autók szén-dioxid-kibocsátásának csökkentéséről szól. A képviselők ősszel szavaznak a tervezetről, amelyet a sajtó már megismerhetett. A javaslattevő Chris Davies brit liberális demokrata képviselő szerint a 162 kilométer/óra 25 százalékkal haladja meg azt a sebességhatárt, amelyet a legtöbb EU-ország engedélyez.
/ 2007.06.12. 06:52:19 |

Székesfehérvár híres kútjai - ma is iható a vize a Királykútnak

A Rózsaligetben található Csitáry kút már csak egy azok közül a források, kutak közül, amik a századelőn még a város hírnevét öregbítették. A víz nagy kincsnek számított, ugyanis nem volt vezetékes hálózat, volt olyan idő amikor még hivatásos vízhordók vitták a vizet a Székesfehérváron. A századelőn azonban elindult a közműrendszer építése, így a híres kutak, ahol néha sokadalmak jöttek össze, kezdték elveszíteni népszerűségüket. Székesfehérvár ivóvizét, a híresen jó „vizű” korszakban a Királykút biztosította, egészen 1911-ig, amikor megépült az első vízvezeték...
/ 2007.06.12. 06:39:11 |

Az új EU-tagországok közül Magyarországon a legmagasabb a fejlett technológiájú termékek exportaránya

Magyarország rendelkezik a fejlett technológiát képviselő termékek legnagyobb exporton belüli arányával az Európai Unió kelet-európai új tagországai közül - derül ki egy kimutatásból, amelyet az Európai Bizottság hétfőn hozott nyilvánosságra Brüsszelben. A 18 százalékos uniós átlaghoz képest Magyarországon 22 százalék az ilyen termékek kiviteli aránya az unión kívüli országokkal folytatott kereskedelemben. Ennél magasabb aránnyal csak Málta, Luxemburg, Írország és Nagy-Britannia rendelkezik.
/ 2007.06.12. 06:24:01 |

Mobil internet - Székesfehérváron is elérhető a 3G/HSDPA szolgáltatás

A T-Mobile tovább bővítette széles sávú internetes hálózatát, s ma már újabb 14 városban, összesen 41 településen érhető el a 3G/HSDPA szolgáltatása, köztük Székesfehérváron is. A cél az, hogy az év elején mintegy 30 százalékos HSDPA országos lefedettséget az év végére 47 százalékra növeljék, s minden nagy városban lehetővé tegyék az élvezhető, nagy sebességű internetezést. A teljes lefedettséget öt év múlva éri el az üzletág a tervek szerint. Az üzletág tavaly mintegy 10 milliárd forintot költött arra, hogy hálózatát alkalmassá tegye a harmadik generációs szolgáltatásokra, az összegből a HSDPA 10 százalékot tett ki.
/ 2007.06.11. 11:03:53 |

Zöld út a természetjárásnak a Közép-dunántúli régióban

 A Velencei–tó Vértes Fejlesztési Tanács segítségével létrejövő túraútvonal hálózat minden bizonnyal sok kiránduló számára nyújt majd újabb örömforrást. Jelenleg a megyében mntegy 800 kilométer hosszú túraútvonalon lehet kirándulni. Az idei évben a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség, aminek van székesfehérvári szervezete is 52 éves. Kovács Ferenccel, a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség elnökével a „Zöldturizmus éve” apropóján beszélgettünk tevékenységükről. Mint mondja Székesfehérváron is jól működnek az oktatási intézmények természetjáró körei is...
Fejér Megyei Természetbarát Szövetség honlapja
/ 2007.06.11. 08:09:34 |

Múzeumok éjszakája a Deák Gyűjteményben

2007. június 23-án szombaton 19 órától éjfélig zajlanak majd események az Oskola utcában, ahol az idén "A virágünnep vége - Gulácsy álmai" címet adták a programsorozatnak. 19 órától Deák Dénes portréfilmek vetítése zajlik, majd 19.30-tól tárlatvezetés lesz a Deák Gyűjteményben. 20.30-tól Gulácsy Lajos művészeti írásaiból olvasnak fel, majd 21 órától Gulácsy Lajos életművéről hallhatnak előadást az érdeklődők. 22.30-tól "Na' Conxypan-i történetek" címmel Gulácsy Lajos írásaiból szemezgetnek. 23.00 órától Groó Diana "Tarka képzelet: a Virágünnep vége" című filmjét vetítik, ezt követően pedig kötetlen beszélgetésre invitálják a közönségt. Belépődíj 500 Ft lesz, a diákok és nyugdíjasok kedvezményes - 350 Ft-os - jeggyel vehetnek részt a programokon.