Hírek


/ 2007.06.29. 13:36:41 |

Székesfehérvár foglalkoztatási startégiájáról tartottak vitafórumot a Hiemer házban

Elkészült a „Székesfehérvári Foglalkoztatás Stratégia és Munkaerő-piaci Monitoring” helyzetértékelése: ez alkalomból tartottak vitafórumot foglalkoztatók és civil szervezetk részvételével a Hiemer Házban. A rendezvényen elhangzott, hogy a két éves időtartamú projekt megvalósítására 50 millió forintot nyert a város. A monitoring rendszer része egy munkaerő-piaci portál is, amely várhatóan decemberre készül el. A részletekről Fiedler Ágnes projektmenedzsert kérdeztük, aki elmondta, hogy elsősorban a nagy foglalkoztatókkal, kis és középvállalkozásokkal, képző intézményekkel és civil szervezetekkel vették fel a kapcsolatot.
/ 2007.06.29. 09:12:44 |

Bajnai Gordon: bevált a pályázati rendszer új filozófiája

Bevált az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázati rendszerének új filozófiája, amely szerint a közpénzekből történő finanszírozásnak a növekedést és közcélt is szolgálnia kell - mondta Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos, kijelölt miniszter. Egy csütörtöki háttérbeszélgetésen, Budapesten elmondta: ezt támasztja alá, hogy a június 11-én lezárult öt gazdaságfejlesztési pályázatot átlagosan 200 százalékon jegyezték. A lezárult öt gazdaságfejlesztési kiírásra 930 pályázatot adtak be 46,8 milliárd forint támogatási igényre. A 46,8 milliárd forint támogatással 187,5 milliárd forint beruházás valósulna meg. A lezárult pályázatok kerete 23,4 milliárd forint volt.
/ 2007.06.29. 09:04:33 |

Elérhetőek az olajbizottság nyilvános üléseinek jegyzőkönyvei

Elérhetőek az interneten az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgáló bizottság üléseinek nem titkos jegyzőkönyvei és egyéb adatai - tájékoztatott az Országgyűlés Sajtószolgálata. Az információk az Országgyűlés internetes oldalán, a bizottságok előző ciklusbeli adatai (1998-2002) menüpont alatt érhetők el.
A 28 testületi ülésből 21-nek a jegyzőkönyve olvasható, azoké, amelyek a nyilvános ülések alapján születtek. A zárt ülésekről csak annyi derül ki, hogy mikor és ki jelent meg a testület előtt.

/ 2007.06.29. 08:33:08 |

Elfogta a rendőrség a brutális gárdonyi rablókat

 A tavasszal Gárdonyban történt rablás ügyében indított eljárást a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya. Az osztrák állampolgárságú bejelentő elmondta, hogy feleségével Gárdonyban lévő nyaralójukban tartózkodtak, amikor az éjszaka folyamán ismeretlen személyek törtek rájuk, bántalmazták és értékeik átadására szólították föl őket. A tetteseket elfogta a rendőrség. Az 50 éves H.Tibort és a 43 éves K. János június 7-én vették őrizetbe, a 28 éves S. János őrizetbe vételére június 21-én került sor. A 35 éves T. László szabadlábon védekezik, a 28 éves Puzsoma Lászlót elfogató paranccsal keresik a Fejér megyei nyomozók. Az itt található képeken további rablásokból származó ékszerek láthatók!

/ 2007.06.29. 08:14:22 |

Valószínűleg maradhat a helyi iparűzési adó - még az idén dönt az EB

A KPMG adószakértői szerint az Európai Bíróság (EB) csütörtöki, első tárgyalásán elhangzottak tovább erősítik annak valószínűségét, hogy bíróság nem minősíti (tiltott) forgalmi adónak a helyi iparűzési adót. A luxemburgi testülethez több magyarországi cég fordult beadvánnyal, amelyben az iparűzési adó forgalmi adó besorolását kérdőjelezték meg, és ezért annak eltörlését szorgalmazták. A bíróság összevonta a beadványokat, és a csütörtöki szóbeli meghallgatással megkezdte az ügy érdemi tárgyalását. Valószínűsíthető, hogy a bíróság még az idén dönt az adónem jogszerűségéről.
/ 2007.06.29. 03:51:41 |

A tavasszal forráshiány miatt elutasított civil szervezeteket támogatja aváros önkormányzata

 Az Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke Juhász László tartott ma sajtótájékoztatót a város civil támogatásairól. Felhívták a figyelmet arra a 10 millió forintos pályázati önrész alapra, amire a város társadalmi szervezetei folyamatosan pályázhatnak. A bizottság szerdai ülésén újabb 34 Fehérváron működő társadalmi szervezetnek biztosít működési támogatást. Juhász László hangsúlyozta, hogy azokat a civileket támogatták, akiket forráshiány miatt kellett tavasszal elutasítani. Hangsúlyozta, hogy sikerült további 4 millió forintot biztosítani működési támogatásra. Az idén eddig 15.1 millió Fointot költött a bizottság működési támogatásra, 4 millió Forintot jórészt táborok támogatására az Ifjúsági Alapból és szeptember végén írják majd ki az ugyancsak 4 millió Forintos alappal rendelkező Civil Alap pályázatot.
 Töltse le innen, hogy mely szervezetek kaptak támogatást!

/ 2007.06.28. 13:55:18 |

Polgármesteri sajtótájékoztató a rendkívüli közgyűlésen történtekről

A szerdai rendkívüli közgyűlés döntéseiről tartott sajtótájékoztatót a város polgármestere és a Városfejlesztési Bizottság elnöke csütörtökön délelőtt. Ebben az évben eddig 1.25 milliárd forint értékben írt ki városfejlesztési feladatokra közbeszerzést az önkormányzat – hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér polgármester. A szerdai rendkívüli közgyűlésen határoztak a Cserepes köz, a Zichy liget és a Bádogos köz útjainak felújításáról továbbá kiírták az önkormányzat intézményeinek papír-írószer és tisztítószer közbeszerzéseit is. A város polgármestere kiemelte, hogy a központosított közbeszerzéssel jelentős pénzeket spórolhat a város. Az egyéni képviselői körzetekben tervezett munkálatok listáját a cikkben találja!
/ 2007.06.28. 08:15:58 |

Nyugállományba vonul Székesfehérvár tűzoltóparancsnoka

 Huszonkilenc év szolgálati viszony és tizenkilenc év parancsnoki szolgálat után nyugállományba vonul Székesfehérvár tűzoltóparancsnoka június harmincadikával. Kun István tűzoltó ezredes szerdai búcsúztatóján hangsúlyozta, a székesfehérvári parancsnokságon számos technikai fejlesztést hajtottak végre az elmúlt évtizedek alatt, és a személyi állomány eredményeire is büszke, azonban a helyi újságírók részvételével tartott ebéd jóval kötetlenebb, baráti beszélgetés volt. A Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnoka július elsejétől Molnár Erik alezredes lesz.

/ 2007.06.28. 01:43:17 |

Az Albacomp már forgalmazza az Intel Santa Rosa platformú notebookokat

Az Intel májusban bejelentett negyedik generációs Centrino processzorai és az ezekkel szerelt noteszgépek a hazai piacon az elsők közt jelentek meg az Albacompnál. A cég várakozásai szerint az idei értékesítési tervben szereplő 12 000-14 000 db noteszgépnek megközelítően 50%-a már az újfajta processzorokkal felvértezve talál gazdára, 2008-ban pedig – a korábbi modellek kifutása után – már minden gép Santa Rosa platformon készül. Az Intel 2007. május 10-én jelentette be a Santa Rosa platformot, a Centrino negyedik generációját, amelynek a Centrino Duo változata az egyéni felhasználókat, a Centrino Pro pedig az üzleti felhasználókat célozza meg.
/ 2007.06.27. 22:48:00 |

Vörös Zsuzsanna ötödik lett a római VK-n

 Legjobb magyarként az ötödik helyen végzett Vörös Zsuzsanna az öttusázók római Világkupa futamán. A szerdai döntőben mindhárom magyar induló versenyzett, Máthé Vivien a 14., Füri Csilla a 32. helyen ért célba a finálé öt száma után. Az aranyérmet a fehérorosz Anasztaszija Szamuszevics szerezte meg a szintén fehérorosz Tatjana Mazurkevics és a brit Georgina Harland előtt. A csapattól származó információ szerint az olimpiai bajnok Vörös 185 körös nagyon jó lövészettel kezdett, majd a selejtezőhöz hasonlóan ismét remekelt a vívásban: 26 győzelemmel és 8 vereséggel 1048 pontot szerzett, ezzel ezt a számot megnyerte.