Hírek
-
Nehezen ment a balra kanyarodás a héten - baleseti összefoglaló
Sokaknak akadt problémájuk a héten a balra kanyarodásból. Legalábbis ezt mutatja a mögöttünk lévő hét baleseti statisztikája. A Fejér megyében történt tizennégy személyi sérüléssel végződő baleset közül hét kanyarodási szabály megsértéséből adódott. A sérültek között még mindig sok a kerékpáros, motoros és hasonlóan magas az ittas járművezetők száma is. A héten folytatódott a mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkolók jogszerűtlen használatának ellenőrzése. A rendőrség felhívta a figyelmet, hogy a kalászosok betakarításának megkezdésével egyre gyakrabban találkozhatnak a közutakon kombájnokkal, ami miatt fokozott óvatosságot kérnek járművezetőktől.
2007.06.30. 09:12:54 -
20 pályázat szeptembertől - elfogadták a Regionális Akciótervet
Mintegy 70 milliárd forint pályázható 2007-2008-ban a Közép -Dunántúli Akciótervben megfogalmazottak alapján – hangzott el a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács június 29-én megtartott ülésén Székesfehérváron. A turizmusfejlesztésre pályázók számíthatnak a legjelentősebb támogatásra, közel 22 milliárd forint fordítható erre a célra. 16,5 milliárd forint értékben pályázhatnak környezeti és közlekedési infrastruktúra-fejlesztésre, és több mint 9,3 milliárd forint támogatás igényelhető gazdaságfejlesztésre. Humán infrastruktúra-fejlesztésre 20 milliárd, fenntartható településfejlesztésre több mint 9 milliárd forint áll rendelkezésre.
2007.06.30. 08:55:27 -
Egy hónapjuk van a mobilszolgáltatóknak - roamingszabályozás Európában
Ma lép életbe az egységes európai roamingszabályozás, amelynek köszönhetően a külföldi hálózatokban indított és ott fogadott hívások díja átlagosan 50-60 százalékkal csökken. A hazai szolgáltatók 250 és 650 forint közötti percdíjakat számláznak hazatelefonáláskor, a szabályozás életbe lépését követően ez legfeljebb 147 forint lesz (nettó 0,49 euro). A hívásfogadás 95 és 220 forint között mozog, ez 72 forintra rúghat majd legfeljebb idéntől. Jövő nyárra ez 138 és 66, majd 2009 nyarára 129 és 57 forintot tehet majd ki. A direktíva szerint a szolgáltatóknak mától fogva egy hónapjuk van rá, hogy ajánlatot tegyenek az előfizetőiknek az új roaming-tarifákra
2007.06.30. 08:36:52 -
Jövő hét végén Fehérváron versengenek a natúr erős emberek
Fekete László, aki 1988 óta stabil tagja volt az erős emberek Világelitjének, 18 év után megelégelte a tisztátalan sportközeget, és úgy döntött saját viadalt hoz létre, csakis dopping nélkül teljesítő versenyzők számára. Július 6.-án és 7.-én Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erősemberek Világversenyének. A Zichy-ligetben megrendezendő viadal előtti utolsó sajtótájékoztatón Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere, Viniczai Tibor alpolgármester és Fekete László, a verseny főszervezője számolt be az előkészületekről.
2007.06.29. 21:43:45 -
Az MTK otthonában kezdi a bajnokságot az FC Fehérvár
A péntek délelőtt az ünnep, valamint a jövő alakítása jegyében telt a Magyar Labdarúgó Szövetség székházában. Az elmúlt bajnokság díjazottjai között most nem vehetett át trófeát fehérvári játékos, vagy tréner. Az év edzője, vagyis a Sebes Gusztáv díj birtokosa a Vasas mestere Mészöly Géza lett. Az év gólkirályának járó Deák Ferenc díjat a győri Bajzát Péter vehette át, míg az év játékosának járó Bozsik József díjnak a Debrecen csatára Ibrahima Sidibe örülhetett. Az év felfedezettjének a debreceni Dzsuzsák Balázst választották, míg az év játékvezetőjét illető Hertzka Pál díjat Solymosi Péter vehette át.
2007.06.29. 21:24:58
Székesfehérvár foglalkoztatási startégiájáról tartottak vitafórumot a Hiemer házban
Bajnai Gordon: bevált a pályázati rendszer új filozófiája
Elérhetőek az olajbizottság nyilvános üléseinek jegyzőkönyvei
Elérhetőek az interneten az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgáló bizottság üléseinek nem titkos jegyzőkönyvei és egyéb adatai - tájékoztatott az Országgyűlés Sajtószolgálata. Az információk az Országgyűlés internetes oldalán, a bizottságok előző ciklusbeli adatai (1998-2002) menüpont alatt érhetők el.
A 28 testületi ülésből 21-nek a jegyzőkönyve olvasható, azoké, amelyek a nyilvános ülések alapján születtek. A zárt ülésekről csak annyi derül ki, hogy mikor és ki jelent meg a testület előtt.
Elfogta a rendőrség a brutális gárdonyi rablókat
A tavasszal Gárdonyban történt rablás ügyében indított eljárást a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya. Az osztrák állampolgárságú bejelentő elmondta, hogy feleségével Gárdonyban lévő nyaralójukban tartózkodtak, amikor az éjszaka folyamán ismeretlen személyek törtek rájuk, bántalmazták és értékeik átadására szólították föl őket. A tetteseket elfogta a rendőrség. Az 50 éves H.Tibort és a 43 éves K. János június 7-én vették őrizetbe, a 28 éves S. János őrizetbe vételére június 21-én került sor. A 35 éves T. László szabadlábon védekezik, a 28 éves Puzsoma Lászlót elfogató paranccsal keresik a Fejér megyei nyomozók. Az itt található képeken további rablásokból származó ékszerek láthatók!
Valószínűleg maradhat a helyi iparűzési adó - még az idén dönt az EB
A tavasszal forráshiány miatt elutasított civil szervezeteket támogatja aváros önkormányzata
Az Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke Juhász László tartott ma sajtótájékoztatót a város civil támogatásairól. Felhívták a figyelmet arra a 10 millió forintos pályázati önrész alapra, amire a város társadalmi szervezetei folyamatosan pályázhatnak. A bizottság szerdai ülésén újabb 34 Fehérváron működő társadalmi szervezetnek biztosít működési támogatást. Juhász László hangsúlyozta, hogy azokat a civileket támogatták, akiket forráshiány miatt kellett tavasszal elutasítani. Hangsúlyozta, hogy sikerült további 4 millió forintot biztosítani működési támogatásra. Az idén eddig 15.1 millió Fointot költött a bizottság működési támogatásra, 4 millió Forintot jórészt táborok támogatására az Ifjúsági Alapból és szeptember végén írják majd ki az ugyancsak 4 millió Forintos alappal rendelkező Civil Alap pályázatot.
Töltse le innen, hogy mely szervezetek kaptak támogatást!
Polgármesteri sajtótájékoztató a rendkívüli közgyűlésen történtekről
Nyugállományba vonul Székesfehérvár tűzoltóparancsnoka
Huszonkilenc év szolgálati viszony és tizenkilenc év parancsnoki szolgálat után nyugállományba vonul Székesfehérvár tűzoltóparancsnoka június harmincadikával. Kun István tűzoltó ezredes szerdai búcsúztatóján hangsúlyozta, a székesfehérvári parancsnokságon számos technikai fejlesztést hajtottak végre az elmúlt évtizedek alatt, és a személyi állomány eredményeire is büszke, azonban a helyi újságírók részvételével tartott ebéd jóval kötetlenebb, baráti beszélgetés volt. A Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnoka július elsejétől Molnár Erik alezredes lesz.