Hírek
-
Az asztalitenisz-barátok a sportág szeretetéért meccseltek
Az asztaliteniszezők is - ahogy sok más sportág képviselői – lezavarták már a különféle bajnoki küzdelmeket, azonban a nyári uborkaszezon forró csendjét mégiscsak megtöri olykor a ping-pong labda pattogása. A Hétvezér Általános Iskola tornatermében 13 csapat versenyzője fogott ütőt a Fehérvári Aszatlitenisz-Barátok Találkozója alkalmából. A Honvéd Szondi SE asztalitenisz szakosztálya és a Yo Rádió által életre hívott megmérettetésen azon ping-pong kedvelők mérhették össze tudásukat, akik nem igazolt asztaliteniszezők. A 13 csapatot barátok, családok munkatársak alkották, s a rendezők meglepetésére nem csak a koronázó városból, hanem Csórról, Mezőfalváról és Mórról is érkeztek mozogni, sportolni vágyók.
2007.06.19. 17:55:42 -
Fehérvári érmek a 10. Fehérvár Nemzetközi Sakkfesztiválon
A Fehérvár Nemzetközi Sakkfesztivált immár 10. alkalommal hozta tető alá a Németh László Általános Iskola, tehát a fehérvári sakkműhely bizonyítja, nem csupán a produktumban, de a versenyrendezésben is példát mutat. A korábban három napon át tartó megmérettetést idén kétnaposra szűkítették. Összesen 75 sakkozó ült asztalhoz a különböző korcsoportokban. A 2x30 perces svájci rendszerben bonyolított viadalon 9 fordulón át vezették figuráikat a székesfehérvári, zalaegerszegi, budapesti, dunaújvárosi, herendi, kaposújlaki, kisbéri, kiskunhalasi, móri, polgárdi, pusztaszabolcsi, sajószentpéteri és százhalombattai sakkozók, a verseny nemzetköziségéről pedig romániai város sportoló diákjai gondoskodtak.
2007.06.19. 17:46:27 -
Intézményvezetői megbízásokat adtak át a Városházán
Június 19-én mintegy 20 városi oktatási intézmény újonnan választott vezetője vehette át ünnepélyes keretek között öt, illetve két évre szóló megbízását a Városházán. Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Csapó Csilla alpolgármester megköszönte a jelenlévők áldozatos munkáját és azt is, hogy ismét vállalták a megmérettetést a tantestület, a szülők és gyermekek előtt. Székesfehérvár polgármestere reményét fejezte ki, hogy az intézményvezetők a következő években is lelkesedéssel, tenni akarással és hittel végezik majd munkájukat a következő generációk és a város érdekében. Tekintse meg képgalériánkat!
2007.06.19. 15:09:31 -
Hőségriasztás: négy helyszínen oszt ásványvizet a Széphő Zrt. a következő napokban
A hőségriasztásra való tekintettel Székesfehérvár Megyei Jogú Város kezdeményezésére a Széphő Zrt négy helyszínen oszt hideg ásványvizet a városban június 20-án és június 21-én 10 és 14 óra közötti időpontban. A helyszínek között szerepel a Stop étterem, a Teleki Gimnázium, a Mc Donald’s Piac téri parkolója és a Várkörúton, a bíróság épületének kereszteződésében.
2007.06.19. 14:48:25 -
A költségvetési rendelet módosításáról tájékoztatott a város polgármestere
Székesfehérvár polgármestere csütörtökön terjeszti be a költségvetési rendelet módosítását a közgyűlés elé. A mostani növekmény, amit a rendelet módosítása tartalmaz, mintegy 36 millió forint, ezzel a költségvetés főösszege 34 milliárd 567 millió forintra emelkedik. Warvasovszky Tihamér polgármester a tervezett új kiadások között említette a civil szervezetek működésének támogatását, a Kisfaludi faluház befejezését, a Maroshegyi Kulturális Egyesület támogatását, a a Mujkó szobor költségeinek fedezetére szolgáló összeg biztosítását is. Ezen kívül a templomok napközbeni nyitva tartását és az egyházmegyei oktatási intézmények működését is támogatja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata.
2007.06.19. 14:38:58
69 nagyadózó ment el a régióból - 63 milliárddal kevesebb bevételt vár az APEH
A Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetsége és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hétfőn este közös rendezvényt tartott az APEH regionális igazgatójának részvételével. A két szervezet az idén már harmadik alkalommal találkozott az adóhatóság vezetőivel. Az APEH igazgatója elmondta, hogy tavaly mintegy 410 milliárdos adót fizetett 120 ezer adózó a régióban. Az idén várhatóan 360 milliárd körüli lesz a bevétel, ugyanis 69 nagyadózó távozott a régióból, akik 63 milliárd forintnyi adót fizettek.
Újabb négy traffipaxot helyeztek ki az M7-esre - a követési távolság betartását is figyelik
A védőital igen, a nyakkendő és a harisnya nem kötelező a melegben
Magyarokat kényszerítenek rabszolgamunkára Nagy Britanniában
Lapértesülés szerint rabszolgamunkára és prostitúcióra kényszerítenek magyar és más külföldi munkavállalókat Nagy Britanniában. Építkezéseken dolgozó embereket csalnak ki dolgozni főleg Boltonba, de munkájukért egy fillért sem kapnak. Abelovszky György londoni magyar főkonzul a Kossuth rádió reggeli műsorában elismerte: tudnak az ügyről, a nyelvtudás nélkül kiutazók bűnözők hálójába kerülnek. Elsősorban emberkereskedő csoportok szervezik be a bajbajutottakat, akik közül már többen kértek segítséget a konzulátustól.
Két céget alapított Székesfehérváron a Magyar Tudományos Akadémia
Két céget alapított Székesfehérváron a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) a város kiemelt projektjeként tervezett Alba Innovációs Park megvalósításába és munkájába való bekapcsolódás érdekében - közölte az MTI-vel Pálinkás Gábor akadémikus. Az MTA Kémiai Kutatóintézetének igazgatója elmondta: mind az Akamech Mechatronikai és Járműinformatikai Kft., mind az AlbaNano Kutató, Fejlesztő, Szolgáltató és Hasznosító Kft. cégbírósági bejegyzés alatt van. A tervek szerint mindkét vállalkozás júliustól - mérnökirodaként - már "jelen lesz" Székesfehérváron. A székesfehérvári önkormányzat elsőkörös igényfelmérésére már 40 vállalkozás jelezte együttműködési szándékát a megvalósításra, illetve a szolgáltatások igénybevételére, s 100 további vállalkozás igényeinek a felmérése folyik - mondta el Székesfehérvár polgármestere.
Nyáron meleg van - hőségriadót rendeltek el
A legfrissebb meteorológiai előrejelzések szerint erre a hétre fokozott egészségi kockázattal járó kánikula várható, ezért az országos tiszti főorvos elrendelte a kettes fokozatú hőségriasztást. Az országos tiszti főorvos közleményében felhívta a figyelmet, hogy a kánikulai meleg, a tartósan magas hőmérséklet károsan befolyásolja az egészségi állapotot. Kedvezőtlenül hat mindenkire, de elsősorban az idősekre, a gyermekekre és a fizikai munkát végzők szervezetére - mind a szabadban, mind a zárt térben dolgozóknál.
Székesfehérváron kezelik az infarktusos betegeket - április 1-je óta működik a hemodinamikai központ
A Közép-dunántúli Régióban nincs „szívkatéteres" központ sem Veszprém, sem Komárom-Esztergom megyében. Az országban összesen tíz helyen található ilyen központ, a Szent György Kórházban tizenegyedikként nyílt az újabb centrum. Áprilisig a Fejér megyei infarktusos betegeket Budapestre szállították, ami átlagosan három óra veszteséget jelentett. A megvalósítást tavaly októberre tervezték, de az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) csak idén január óta finanszírozza az ellátást. A centrumban eddig kétszáz vizsgálatot – diagnosztikát és tágítást – végeztek, tájékoztatta a weborvos.hu-t dr. Bokori György főorvos, a központ vezetője.