Hírek


/ 2007.06.17. 21:52:43 |

Szerencsés kimenetelű vonatbaleset történt a város határában

 Személyvonattal ütközött egy autó a 62-es főúton, Székesfehérvár és Seregélyes között szombaton kora este. A Seregélyes felől érkező Renault Thalia a fény- és félsorompóval ellátott átjáróban nekiütközött a sorompónak, majd a Székesfehérvár felől Budapest irányába tartó személyvonat elejének ütközött. A vonat mozdonya az autót a vasúti töltésre lökte. Az autó sofőrje szerencsére sérülés nélkül megúszta a balesetet, és a vonaton sem sérült meg senki. Képek a balesetről
/ 2007.06.15. 21:48:06 |

Több, mint 50 versenyző mászott a falra a Red Rock-ban

 A Red Rock Mászóterem átesett a tűzkeresztségen. A falmászók fehérvári paradicsomában a múl hét végén rendezték a létesítmény első országos versenyét. A viadalon a gyerekek két kategóriában versenyeztek, 0-10, és 10-14 éves korig, a lányok is külön mérték össze mászótudásukat, a felnőtt férfiak pedig kezdők és haladók csoportjában ostromolhatták a fogásokat, és a falat. Az országos megmérettetésre összesen 55 nevező érkezett, a fehérvári próbálkozók mellett Szegedről, Miskolcról, Salgótarjánból, Pécsről, Szekszárdról, Veszprémből, és Tatabányáról is érkeztek versenyzők.
/ 2007.06.15. 21:41:53 |

A polgármester köszöntötte az öttusázókat

 A magyar öttusázóktól már megszokhattuk, hogy a világversenyekről ritkán térnek haza érmek nélkül. A rigai Európa-bajnokságon sem maradtak eredménytelenek a sportág honi legjobbjai. Összesen egy arany-, egy ezüst-, és egy bronzérmet szereztek a fiúk és lányok, valamint négy olimpiai kvótával is gazdagodtak. Az Alba Volán-Bericap versenyzői közül Horváth Viktor európa-bajnok lett egyéniben, a magyar férfi csapattal ezüstérmet szerzett. Kovács Sarolta, Máthé Vivien, és Vörös Zsuzsanna váltóban bronzérmet szereztek, míg Vörös egyéniben az ötödik lett, így olimpiai kvótával gazdagodott, hiszen az EB első nyolc helyezettje szerezhetett jogot a pekingi részvételre. Warvasovszky Tihamér polgármester a hagyományoknak megfelelően ünnepélyes keretek között köszöntötte az eredményeket szállító fehérvári öttusázókat, akik közül Máthé Vivien vizsgája miatt maradt távol, valamint a női szövetségi kapitányt Kulcsár Antalt, és az Alba Volán SC ügyvezetőjét, Sárvári Lászlót.

/ 2007.06.15. 15:25:58 |

20 pályázat indul a jövő hónapban - június 29-ig várja a véleményeket az NFÜ

 A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a mai napon társadalmi egyeztetésre bocsát 20, júliusban induló pályázati konstrukciót. Az uniós források felhasználását koordináló ügynökség elsősorban olyan szervezetek és intézmények véleményére számít, amelyek hitelesen képviselik az adott szakterületet, társadalmi csoportot, vagy területi egységet.  Az Ügynökség a pályázatok összefoglalóit honlapján is közzé teszi minden érdeklődő számára. A pályázati konstrukciók az adott régió kerékpáros közlekedési infrastruktúrájának kialakítására és bővítésére irányulnak, új és meglévő elemek hálózatba szervezésével. Ezen kívül lehetővé teszik a kerékpáros közlekedéshez kapcsolódó létesítmények kiépítését is, például biztonságos fedett tárolók, kölcsönzők és szervizek létesítését.
/ 2007.06.15. 15:07:26 |

Húsz perccel a lakossági fórum előtt mondta le a találkozót a játszótér-tervező cég

 Orosz István a 12-es számú választókörzet önkormányzati képviselője a játszótér építés kapcsán tartott lakossági fórumot a Fáy és az Almássy lakótelepen. A képviselő, a kismamák és a gyermekek megérkeztek, a tervező cég azonban húsz perccel a kezdés előtt lemondta a találkozót. „Sajnálom, hogy a tervező cégnek nem eléggé fontos egy másfél millió forintos munka.” - mondta Orosz István, kissé csalódottan. A Fáy András lakótelepen egy, az Almássy lakótelepen pedig kettő játszótér készül el a tervek szerint mintegy tizenhat millió forintból.

/ 2007.06.15. 11:51:50 |

Az Alba Inno Park létrehozásáról tanácskoztak a Hiemer-házban

Pénteken reggel tartotta soros ülését a Székesfehérvári Innovációs Tanács a Hiemer-ház konferencia termében. A tanácskozás után a Magyar Tudományos Akadémia munkatársai találkoztak olyan fehérvári vállalkozások vezetőivel, amik részt vennének az Alba Inno Park megvalósításában. Warvasovszky Tihamér polgármester az Innovációs Tanács ülésén tartott prezentációjában a tudásközpont létrehozása érdekében végzett munkáról beszélt. Kiemelte, hogy nem csak a nagyvállalatok, hanem a kis- és középvállalkozások részvételét is rendkívül fontosnak tartja az önkormányzat.
/ 2007.06.14. 22:55:17 |

Búcsúzott a megye rendőrfőkapitánya - Papp Károly a REBISZ parancsnoka lesz

 A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetői állománya, megyei, települési önkormányzatok vezetői és a társszervek képviselőinek részvételével zajlott csütörtökön délelőtt az-az ünnepélyes állománygyűlés, melyen elbúcsúzott Fejér megye első számú rendőri vezetője. Papp Károly rendőr dandártábornok június 15-étől kezdődően a REBISZ parancsnoki teendőit látja el. „Köszönöm, hogy Veletek dolgozhattam. Vezérőrnagy Úr jelentem! Fejér megyei szolgálatomat ezennel befejeztem.” – zárta beszédét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság távozó rendőrfőkapitánya.
/ 2007.06.14. 15:36:38 |

Június végéig lehet még jelentkezni a Fehérvár Szépe 2007 szépségversenyre


 Székesfehérváron az idén már ötödik alkalommar rendezik meg a Fehérvár Szépe Szépségversenyt. Az idei gálaműsor a hagyományokhoz hűen szeptember elsején lesz az ARÉV Sportcsarnokban. A szépségversenyre június 30-ig várják azon Fejér megyei lakhellyel rendelkező hölgyek jelentkezését, akik augusztus 31-ig betöltik a 16. életévüket. Az elődöntő július 5-én lesz, ahol a zsűri kiválasztja azt a 15 lányt, aki résztvevője lehet a döntőnek - mondta Óber László a rendezvény egyik szervezője.
A jelentkezésről bővebben...
/ 2007.06.14. 09:16:20 |

Olcsóbb kommunikáció - saját optikai hálózatot építene a város a használaton kívüli távhővezetékekben

 A meglévő és használaton kívüli távhővezeték hálózat újrahasznosítására nyílik lehetőség Székesfehérváron – mondta Orosz István a Vállalkozási, Kereskedelmi és Informatikai Bizottság elnöke a csütörtök reggeli bizottsági ülés után. A használaton kívüli távhővezetéket kábelcsatornaként hasznosítva a Videoton Ipari Parktól az Õrhalmi szőlőkig föl lehetne "fűzni" az önkormányzati intézmények mintegy 80 százalékát egy belső optikai hálózatra, amivel széles sávú internet kapcsolatot is biztosíthat a város az intézményeinek. Így nem kell külön-külön kiskereskedelmi áron megrendelni az internetet. A beruházás 2-3 éven belül megtérülne a városnak.
/ 2007.06.14. 09:14:16 |

Villamosenergia-ipar: intézkedési terv a forró hónapokra

Intézkedési tervet készített a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (MAVIR), hogy a következő hónapok várhatóan emelkedő villamosenergia-igényét teljesíteni lehessen, illetve megelőzzék a villamosenergia-ellátás biztonságát veszélyeztető helyzet kialakulását. A MAVIR ZRt. kommunikációs osztálya közleményében ismerteti: az intézkedési tervben a MAVIR szakértői a közelmúlt tapasztalatai alapján felmérték, hogy mivel kell szembenézni a nyári-kora őszi hónapokban. Az utóbbi évek forró nyári időjárása, a légkondicionáló berendezések rohamos terjedése ugyanis átalakította a fogyasztási szokásokat, egyre csökken a téli és a nyári napok legnagyobb teljesítménye között a különbség.