Hírek
-
Az idén is lehetséges a pótjelentkezés a Bregyó Közi Napközis Táborba
A Bregyó-közi Napközis Táborba történő pótjelentkezésre van lehetőség, 2007.06.18. és 2007.08.02. között a tábor épületében munkanapokon. Egyéb más kérdésben további információt személyesen Báles István (táborvezetőtől) kaphatnak telefonon a 22/329-435 vagy a 22/500-512 számon munkanapokon. A napközis tábor ugyanannyiba kerül a gyerekeknek, mint az iskolai napközis ellátás. Napi háromszori étkezés és kulturális, illetve sportprogramokat pedig az önkormányzat biztosít. Részletes tájékoztatást itt talál!
2007.06.17. 23:57:59 -
95020 diák 24 milliárd 425 millió forintnyi diákhitelt igényelt az elmúlt tanévben
Az elmúlt tanévben 95020 felsőoktatásban tanuló diák vette igénybe a diákhitelt és összesen 24 milliárd 425 millió forintot igényeltek. A 2001-es indulás óta eddig összesen 234.155-en éltek ezzel az előnyös kölcsön-lehetőséggel és a számukra kifizetett összeg megközelítette a 132 milliárd forintot. A diákok 46 %-a választotta a havi 30 ezer forintos, 28 %-a a havi 25 ezer forintos, 8 %-a a havi 21 ezer forintos, 4 %-a a havi 15 ezer forintos kategóriát. Jelenleg 85 ezren kötelezettek törlesztésre, a tartósan nem fizetők aránya pedig változatlanul alacsony, 3 % körüli.
2007.06.17. 22:35:18 -
"Go to olympic" - Szavazz a fehérvári családra!
A játékot a pekingi olimpia szervezőbizottság (BOCOG) hirdette meg. A játék első periódusa 2007. április 09-től május 31-ig tartott. Ezen időszak alatt regisztrálhattak a családok a játékba, illetve ezen időszak alatt dőlt ez melyik lesz az az 50 család akik bejutnak a játék második, döntő fordulójába. A székesfehérvári Róth Tamás feleségével, Ágnessel és kisfiukkal Danival jelentkezett a játékba. Tamás rendszeres résztvevője a Magyar Olimpiai Akadémia által szervezett szellemi olimpiai vetélkedőknek! Álma, hogy kijusson a pekingi olimpiára ezért is választották az " Irány az olimpia" nevet. A döntőbe a 43. helyen jutottak be, jelenleg a 15. helyen állnak. Szavazz Te is a fehérvári családra!
2007.06.17. 22:22:10 -
Kettes fokozatú hőségriadót rendelhetnek el
Kettes fokozatú hőségriadót rendelhetnek el, az Országos Meteorológiai Intézet jelentése szerint ugyanis keddtől három napon át a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 fokot - mondta Fehér Tamás meteorológus. A hőségriasztást akkor alkalmazzák, ha a meteorológiai előrejelzések alapján a napi átlaghőmérséklet 25 Celsius fok fölé emelkedik. Ez a riadó első fokozata, amit 24-48 órás előrejelzés alapoz meg. Ez a figyelmeztetés leginkább a mentősöknek szól, hogy fel tudjanak készülni a nagyobb számú rosszullétekre. Különösen a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők, a magas vérnyomásos betegek, az idősek, 65 éven felüliek, a kisgyermekek vannak fokozott veszélyben.
2007.06.17. 22:09:17 -
Tizenöt balesetben öten sérültek meg súlyosan - a fülledt melegben romlanak a reflexeink
Tizenöt baleset, egy halott, öt súlyos és tizenhárom könnyű sérült. Ez röviden június második hetének baleseti mérlege. Jellemzően figyelmetlenségből bekövetkezett balesetekkel volt dolguk megyénk rendőreinek, ami talán még a folyamatos kánikulából adódó koncentráció csökkenéssel is magyarázható lenne, ha nem tudnánk, hogy a közlekedés meghatározó szereplője mégiscsak az ember, a járművezető…
2007.06.17. 21:58:25
Szerencsés kimenetelű vonatbaleset történt a város határában
Több, mint 50 versenyző mászott a falra a Red Rock-ban
A polgármester köszöntötte az öttusázókat
A magyar öttusázóktól már megszokhattuk, hogy a világversenyekről ritkán térnek haza érmek nélkül. A rigai Európa-bajnokságon sem maradtak eredménytelenek a sportág honi legjobbjai. Összesen egy arany-, egy ezüst-, és egy bronzérmet szereztek a fiúk és lányok, valamint négy olimpiai kvótával is gazdagodtak. Az Alba Volán-Bericap versenyzői közül Horváth Viktor európa-bajnok lett egyéniben, a magyar férfi csapattal ezüstérmet szerzett. Kovács Sarolta, Máthé Vivien, és Vörös Zsuzsanna váltóban bronzérmet szereztek, míg Vörös egyéniben az ötödik lett, így olimpiai kvótával gazdagodott, hiszen az EB első nyolc helyezettje szerezhetett jogot a pekingi részvételre. Warvasovszky Tihamér polgármester a hagyományoknak megfelelően ünnepélyes keretek között köszöntötte az eredményeket szállító fehérvári öttusázókat, akik közül Máthé Vivien vizsgája miatt maradt távol, valamint a női szövetségi kapitányt Kulcsár Antalt, és az Alba Volán SC ügyvezetőjét, Sárvári Lászlót.
20 pályázat indul a jövő hónapban - június 29-ig várja a véleményeket az NFÜ
Húsz perccel a lakossági fórum előtt mondta le a találkozót a játszótér-tervező cég
Orosz István a 12-es számú választókörzet önkormányzati képviselője a játszótér építés kapcsán tartott lakossági fórumot a Fáy és az Almássy lakótelepen. A képviselő, a kismamák és a gyermekek megérkeztek, a tervező cég azonban húsz perccel a kezdés előtt lemondta a találkozót. „Sajnálom, hogy a tervező cégnek nem eléggé fontos egy másfél millió forintos munka.” - mondta Orosz István, kissé csalódottan. A Fáy András lakótelepen egy, az Almássy lakótelepen pedig kettő játszótér készül el a tervek szerint mintegy tizenhat millió forintból.
Az Alba Inno Park létrehozásáról tanácskoztak a Hiemer-házban
Búcsúzott a megye rendőrfőkapitánya - Papp Károly a REBISZ parancsnoka lesz
Június végéig lehet még jelentkezni a Fehérvár Szépe 2007 szépségversenyre
Székesfehérváron az idén már ötödik alkalommar rendezik meg a Fehérvár Szépe Szépségversenyt. Az idei gálaműsor a hagyományokhoz hűen szeptember elsején lesz az ARÉV Sportcsarnokban. A szépségversenyre június 30-ig várják azon Fejér megyei lakhellyel rendelkező hölgyek jelentkezését, akik augusztus 31-ig betöltik a 16. életévüket. Az elődöntő július 5-én lesz, ahol a zsűri kiválasztja azt a 15 lányt, aki résztvevője lehet a döntőnek - mondta Óber László a rendezvény egyik szervezője.
A jelentkezésről bővebben...
Olcsóbb kommunikáció - saját optikai hálózatot építene a város a használaton kívüli távhővezetékekben
Villamosenergia-ipar: intézkedési terv a forró hónapokra
Intézkedési tervet készített a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (MAVIR), hogy a következő hónapok várhatóan emelkedő villamosenergia-igényét teljesíteni lehessen, illetve megelőzzék a villamosenergia-ellátás biztonságát veszélyeztető helyzet kialakulását. A MAVIR ZRt. kommunikációs osztálya közleményében ismerteti: az intézkedési tervben a MAVIR szakértői a közelmúlt tapasztalatai alapján felmérték, hogy mivel kell szembenézni a nyári-kora őszi hónapokban. Az utóbbi évek forró nyári időjárása, a légkondicionáló berendezések rohamos terjedése ugyanis átalakította a fogyasztási szokásokat, egyre csökken a téli és a nyári napok legnagyobb teljesítménye között a különbség.