-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Kisbuszos románok akarták megvesztegetni a rendőrt
Megpróbálta megvesztegetni a vele szemben intézkedő rendőrt egy szabálytalanul előző román állampolgárságú sofőr kedden délután; őt és három utasát a székesfehérvári Nyomozó Ügyészségen állították elő. A 811-es út Alcsútdoboz és Felcsút közötti szakaszán szabálytalankodó autós nem csak közlekedési szabálysértést követett el. Kopottak voltak az autó abroncsai, továbbá a három utas egyike sem használta a biztonsági övet - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A sofőr még akkor is erősködött, amikor közölték vele, hogy az ajánlkozásával bűncselekményt követ el.
2008.02.06. 07:43 |
Megpróbálta megvesztegetni a vele szemben intézkedő rendőrt egy szabálytalanul előző román állampolgárságú sofőr kedden délután; őt és három utasát a székesfehérvári Nyomozó Ügyészségen állították elő.
A 811-es út Alcsútdoboz és Felcsút közötti szakaszán szabálytalankodó autós nem csak közlekedési szabálysértést követett el. Kopottak voltak az autó abroncsai, továbbá a három utas egyike sem használta a biztonsági övet - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
R. Szabó Ágnes tájékoztatása szerint miután a rendőrök közölték az autóssal, hogy a gumiabroncsok nem megfelelő állapota miatt elveszik a forgalmi engedélyét, a biztonsági öv használatának mellőzése miatt pedig helyszíni bírságot alkalmaznak, az megpróbálta "másképp rendezni a dolgot."
Ajánlatot tett, hogy a nála levő készpénz átadása ellenében az intézkedő vértesacsai körzeti megbízott tekintsen el a szankcióktól, s még akkor is erősködött, amikor közölték vele, hogy az ajánlkozásával bűncselekményt követ el.
A forgalmi engedélybe helyezett bankjegyekről a rendőr zászlós azonnal értesítette a bicskei rendőrkapitányság ügyeletét és elöljáró parancsnokát. Ezt követően a rendőrök - a váli, az alcsútdobozi és a vértesacsai körzeti megbízottak - a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészségre állították elő az autóban tartózkodó négy embert.
A közlekedési szabálysértések miatt a sofőrrel szemben a bicskei rendőrkapitányság, a vesztegetés ügyében a nyomozó ügyészség jár el.
A 811-es út Alcsútdoboz és Felcsút közötti szakaszán szabálytalankodó autós nem csak közlekedési szabálysértést követett el. Kopottak voltak az autó abroncsai, továbbá a három utas egyike sem használta a biztonsági övet - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
R. Szabó Ágnes tájékoztatása szerint miután a rendőrök közölték az autóssal, hogy a gumiabroncsok nem megfelelő állapota miatt elveszik a forgalmi engedélyét, a biztonsági öv használatának mellőzése miatt pedig helyszíni bírságot alkalmaznak, az megpróbálta "másképp rendezni a dolgot."
Ajánlatot tett, hogy a nála levő készpénz átadása ellenében az intézkedő vértesacsai körzeti megbízott tekintsen el a szankcióktól, s még akkor is erősködött, amikor közölték vele, hogy az ajánlkozásával bűncselekményt követ el.
A forgalmi engedélybe helyezett bankjegyekről a rendőr zászlós azonnal értesítette a bicskei rendőrkapitányság ügyeletét és elöljáró parancsnokát. Ezt követően a rendőrök - a váli, az alcsútdobozi és a vértesacsai körzeti megbízottak - a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészségre állították elő az autóban tartózkodó négy embert.
A közlekedési szabálysértések miatt a sofőrrel szemben a bicskei rendőrkapitányság, a vesztegetés ügyében a nyomozó ügyészség jár el.