Hírek


/ 2007.08.01. 09:57:06 |

A meleg után a hidegrekord is megdőlt...

 Megdőlt az országos hidegrekord kedden. A Nógrád megyei Zabaron 3 Celsius-fokot mértek, amire az elmúlt 130 évben soha nem volt példa. Molnár László, az országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa hírügynökségünk kérdésére elmondta: a jövőben is várhatóak ilyen jellegű szélsőséges hőmérsékleti adatok, de inkább a meleg felé tolódik a mérleg nyelve. A Székesfehérvárhoz közeli Tésen 5.1 fokot mértek, Székesfehérváron 9 fokig süllyedt hajnalra a hőmérséklet.

/ 2007.08.01. 08:04:45 |

5172 milliárd forintra emelkedett a magyar háztartások hitelállománya

Az utóbbi négy évben megnégyszereződött a háztartások adósságállománya. A jegybank adatai azt mutatják, hogy júniusban 60,30 milliárd forintnyi kölcsönt vettek fel a háztartások. A pénzintézetek 38,8 milliárd forintért utaltak ki fogyasztási hitelt, 19,2 milliárd forintért lakáshitelt, 2,3 milliárdért pedig egyéb hitelt. A lakosság teljes hitelállománya június végére 5172 milliárd forintra emelkedett. A magyar lakosságot terhelő devizahitelek miatt eddig már több hitelminősítő adott hangot aggodalmának. Kockázatot jelent a Forint esetleges gyengülése, ami a törlesztőrészletek növekedésével jár és félő, hogy a háztartások ezt már nem tudják kifizetni.
/ 2007.08.01. 07:44:45 |

Soha nem látott mértékben emelkednek a tejtermékek árai egész Európában

Tej, hús, gabona: a legfontosabb mezőgazdasági termények piacain egyaránt jelentős áremelkedések mennek végbe ezekben a hónapokban az Európai Unióban. Ez egyes ágazatokban akár a közösségi rendtartás megváltoztatását is előidézheti. Átalakulhatnak azonban a fogyasztási szokások is, ha a vásárlóknak mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk. Az áremelkedések oka a szárazság, az élénkülő kínai és indiai kereslet, a bioenergia-ipar fejlődése és a korábbi uniós túltermelé  lefaragása. A drágulási hullám Magyarországot sem kerüli el. Itthon a tejipari cégek öt-nyolc százalékos áremelésről tárgyalnak a kereskedőkkel, a húsipari vállalatok 30 százalékkal emelik átadási áraikat.
/ 2007.07.31. 22:45:43 |

Európai Kulturális Városok Németországban és Magyarországon - Székesfehérváron tárgyalt a projektvezető

 Székesfehérváron tett látogatást Edda Rydzy, az Európai Kulturális Városok Németországban és Magyarországon projekt vezetője. A terv célja, hogy egy-egy projekt azokban a magyar és német városokban is megvalósuljon, ami pályázott, de nem nyert Európa Kultúrális Fővárosa 2010 címet. A Németországból érkezett hölgy Pénzes Mihály alpolgármesterrel a program előkészületeiről tárgyalt kedden a Városházán.
/ 2007.07.31. 17:43:10 |

Újabb 30 Stadler motorvonatot rendelt a vasúttársaság

  Múlt héten megérkezett a Stadlerhez a MÁV hivatalos lehívólevele, amelynek értelmében a vasúttársaság újabb harminc motorvonatot rendel a svájci vonatgyártó cégtől, tudta meg az mfor.hu. A harminc FLIRT-ért ezúttal 141,6 millió eurót kell fizetnie a MÁV-nak, azaz hárommillió euróval kevesebbet, mint az első alkalommal. A gyors vásárlásra azért volt szükség, mert a svájci cég csak az első harmincas blokk részét képező tizedik vonat érkezéséig, azaz július 28-ig garantálta a magyar vasúttársaságnak a kedvezményes árat.
/ 2007.07.31. 17:30:35 |

dr. Csizek Tibor alezredes Székesfehérvár új rendőrkapitánya - dr. Simon László ezredes rendőrfőkapitány lett

Ünnepélyes állománygyűlést tartott a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság kedden délelőtt a Fejér Megyei Önkormányzat dísztermében. Az összejövetelen ünnepélyes keretek között az állománytól elköszönt a megye megbízott főkapitánya Sándor Miklós ezredes. Munkáját holnaptól a REBISZ-nél folytatja mint a szolgálat parancsnokának helyettese. A főkapitányi posztot dr. Simon László ezredes, rendőrségi főtanácsos Székesfehérvár rendőrkapitánya tölti be augusztus 1-jétől. Székesfehérvár új rendőrkapitánya pedig dr. Csizek Tibor alezredes lett, aki eddig Móron volt városi kapitány. Székesfehérvár városát Pénzes Mihály alpolgármester képviselte az ünnepi rendezvényen.
/ 2007.07.31. 13:31:41 |

Jól haladnak a bontással a Vidámparkban - jövőre tavasszal építkeznek

Jól haladnak a bontási munkálatokkal a Vidámpark területén. A beruházó tájékoztatása szerint 2008 tavaszán már a hotelépület szerkezetét kezdik építeni és 2009-ben vendégeket is fogadhat a fehérvári wellness hotel. A Vidámpark területén folyó munkával kapcsolatban Knizse Gyula a Szedreskert és környékének önkormányzati képviselője és Varga Zsolt a beruházó Euréka Kft ügyvezetője tartott kedden délelőtt sajtótájékoztatót.
Képgalériát itt talál a bontás utáni állapotokról!
/ 2007.07.31. 11:59:58 |

Kedden estére mindenhol helyreállt a melegvíz-szolgáltatás Székesfehérváron

Kedden este már szinte minden olyan fehérvári lakásban volt melegvíz, ahol az elmúlt két napban karbantartás miatt szünetelt a szolgáltatás. A Fűtőerőműben kedden délután fejezték be az éves karbantartási munkálatokat - tájékoztatott Tőkés László a Fűtőerőmű Kft igazgatója. Átnézték a kazánokat és megvizsgálták a szivattyúk állapotát is, hiszen egész évben mintegy 9 bar nyomáson 130 C fokos melegvizet forgatnak a város távhőrendszerében. A karbantartás néhány éve még több mint egy hétig tartott, ma azonban gyorsabban végezhetők már az ellenőrzések.
Képeket a Fűtőerőműről itt talál!
/ 2007.07.31. 08:08:33 |

Ukrán válogatott magas átlövő érkezett a Cornexihez

Balkezes, 184 centiméter magas átlövőt igazolt a Cornexi-Alcoa. A 23 éves Zoya Gordeyeva, aki tagja az ukrán válogatott keretnek, a donyecki Donchanka csapatától érkezett a fehérváriakhoz. Így Lévai Zsófia szerződtetésével, illetve Pádár Margó, Elena Kordyuk és Adriana Lima távozásával a jobbátlövő pozícióban teljesen kicserélődött a Cornexi csapatánál. A Cornexis Viktoriya Ulyanich a magas átlövő korábbi csapattársa volt Khersonban.