Hírek


/ 2007.08.11. 23:42:18 |

Sitku Illés gólokkal tért vissza az FC Fehérvár csapatába

 Nem lehetett más célja az FC Fehérvárnak a labdarúgó NB1 negyedik fordulójában, minthogy három nyeretlen találkozó után végre megszerezze első győzelmét az idei pontvadászatban. Az eddig pozitív mutatóval rendelkező Vasas ellen már pályára léphetett az átigazolási stop feloldása után leszerződtetett Sitku Illés, aki főszerepet vállalt a Sóstói Stadionban. A felszabadultan játszó fehérváriak öt gólt hintettek az angyalföldi csapat hálójába, megszerezve első győztes pontjaikat a 2007-2008-as bajnoki kiírásban. A hazaiak szurkolótábora – a tulajdonosi csatározások elleni tiltakozásuk jeleként – üresen hagyták megszokott szektorukat, mégis hamar zúgott a taps a stadionban. FC Fehérvár - Vasas 5-2 (3-1)
/ 2007.08.11. 11:25:12 |

Raktárépület égett le Válon

Tűz ütött ki a Fejér megyei Válon szombat hajnalban egy 2000 négyzetméteres épületben, ahol kétszáz tonnányi szövetanyagot és buszok karbantartására használatos olajokat és zsírokat tároltak - tájékoztatott a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese. A tűz miatt egy embert kórházba vittek enyhe füstmérgezés gyanújával. A lángok eddig ismeretlen okból csaptak fel az épületben, a tüzet nyolc gépjárművel mintegy 40 tűzoltó fékezte meg. A helyszínen már csak egy jármű van az utómunkálatok miatt - mondta el szombat reggel nem sokkal fél kilenc után az ügyeletes.

/ 2007.08.11. 11:23:34 |

Halálos közlekedési baleset Fejér megyében

Árokba borult egy személyautó a 64-es főúton a Mezőszilast Déggel összekötő útszakaszon, és az autótól nem messze az úton egy férfi holtteste feküdt - tájékoztatott a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szombat reggel. Az árokba borult gépkocsiról szombat hajnalban értesítették a rendőrséget - írta R. Szabó Ágnes közleményében. Az elhunyt személyazonosságának megállapítására, valamint a körülmények tisztázására vizsgálatot indított a rendőrség - közölte a szóvivő. A 64-es főút helyszíneléssel érintett szakaszán rendőri irányítás mellett, félpályán halad a forgalom.

/ 2007.08.11. 08:45:15 |

Új vízszállító tűzoltóautója van a Székesfehérvári Tűzoltóságnak

  Tíz darab, egyenként 55 millió forint értékű vízszállító járművet adtak át a tűzoltóságok részére pénteken délelőtt az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székhelyén. Fejér megyéből egyedül a székesfehérvári tűzoltóság vehetett át egy ilyen vízszállítót. Az új járműre már nagy szüksége volt a székesfehérvári tűzoltóságnak, a Renault-val a régi Rába vízszállítót váltja ki a parancsnokság. Az új vízszállítót Molnár Erik tű. alezredes, a székesfehérvári tűzoltóság megbízott parancsnoka és Pénzes Mihály, Székesfehérvár alpolgármestere vette át. Képek az átadásról!
/ 2007.08.10. 15:43:58 |

Hétvégén befejeződik a Királykút felújítása

 A hétvégén befejeződik a felújítása a Királykútnak. Az épület homlokzata évek óta rendkívül rossz állapotban volt, így a nyáron a város megbízásából a Széphő Zrt újította fel az épület külsejét. A kivitelezés alatt több változás is történt az eredeti tervekhez képest. Az ütemtervet az időjárás is hátráltatta, a példátlan melegben a homlokzati munkálatokat le kellett állítani. A felújítás befejezési határideje a mai nap és jövő hét elejére az apróbb hátralévő munkák is befejeződik. A Királykút egy manzárdtetős copf épület, ami 1790 körül készült.

/ 2007.08.10. 09:55:55 |

Ma közzéteszik a guargumi-vizsgálatok első eredményeit

A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumban a guargumi-vizsgálatok első eredményeit ma teszik közzé. Süth Miklós országos főállatorvos pénteken délelőtt ismerteti azoknak az élelmiszerbiztonsági vizsgálatoknak az eredményeit, amelyek bizonyítják vagy cáfolják, hogy Magyarországra is került azokból a guargumi szállítmányokból, amelyek Indiából származnak és dioxinnal szennyeződtek. A vizsgálatok eredményétől függően kell majd a boltok polcairól levenni azokat az élelmiszereket, amelyek esetleg dioxinnal szennyezett guargumi felhasználásával készültek.
/ 2007.08.10. 09:52:22 |

A Sanmina magyarországi termelését részben Svédországba viszi

A több magyarországi gyártóbázissal rendelkező Sanmina-SCI amerikai központú elektronikai cég a svéd Ericsson vállalat részére készülő termékeinek gyártását Magyarországról a svédországi Forserumba viszi - közölte az Evertiq svéd internetes hírportál, megjegyezve, hogy a svédországi gyártóhelyen mintegy százzal is nőhet majd - a rendelések függvényében - a dolgozói létszám. A jelentés szerint az áttelepítés oka a logisztikai költségek csökkentése és a hatékonyság növelésének szándéka.
A Sanmina-SCI Magyarország Kft. vezető az elektronikai összeszerelési iparágban. Az anyavállalat tájékoztatója szerint három helyen is folytatnak Magyarországon szerelési tevékenységet.

/ 2007.08.10. 07:30:57 |

45,5 milliárd forintos közútfejlesztés a Közép-dunántúli régióban

 A Kormány a héten döntött több mint 1000 milliárd forint út– és közlekedésfejlesztésről döntött. A döntés része és első lépése az Új Magyarország Fejlesztési Terv hét éves közlekedésfejlesztési koncepciójának, melynek célja az élhetőbb, gyorsabban és kiegyensúlyozottban fejlődő Magyarország megteremtése. A Közép-dunántúli régióban 45,5 milliárd forintért 10 út épülhet, illetve újulhat meg több mint 100 kilométer hosszan. A támogatott projektek között nem szerepel a 81-es út szélesítése, ellenben a perkátai elkerülő út megépítése és a Csóri út teljes felújítása igen. A Veszprém megyei elnök vezette testület 6 Veszprém megyei, 1 Komárom Esztergom megyei és 3 Fejér megyei projektet támogatott.

/ 2007.08.10. 07:25:30 |

Szerencséje volt - leugrott a motorról és nem gyűrte maga alá a pótkocsi

 Személyi sérüléssel végződő balesetről érkezett bejelentés a rendőrséghez a 7-es főútról az Agárd előtt lévő betonüzem lehajtójától. A csütörtökön délután történt baleset során ütközés nem történt, de sérülés igen. A motoros elkerülte, hogy a kamion alá szaladjon. Az ütközés elkerülése végett fékezett, eldöntötte a motort, majd elengedte a járművet, így az vezető nélkül csúszott neki a pótkocsi hátsó kerekének. A motoros az úton fekve maradt. A helyszínre kért mentő a férfit kórházba szállította.

/ 2007.08.10. 01:09:51 |

Bikinire vetkőztek a szépségverseny döntősei a medence partján

Szeptember 1-jén rendezik az idén az ARÉV Sportcsarnokban a Fehérvár Szépe 2007 szépségversenyt. A döntőre készülő 15 lány augusztus elején kezdte felkészülést a Magma Fitt Központban, ahol smink- és ruhapróbákon vesznek részt, illetve a színpadi produkció koreográfiájánát is itt tanulják meg.
Fürdőruhás képek a medence partján - Képgaléria