Hírek
-
500 ember halt meg a hőség miatt Magyarországon
Országszerte mintegy 500 ember idő előtti halálát okozhatta a hőség - közölte a tisztiorvosi hivatal. A közép-magyarországi régióban 30 százalékkal többen haltak meg, mint egy átlagos hőmérsékletű nyári időszakban. A statisztikailag várthoz képest viszont kevesebb haláleset történt a nagy meleg miatt, ami az ÁNTSZ figyelemfelhívásának is köszönhető. A Tisztiorvosi Hivatal közben közölte, hogy éjfélkor megszűnik a hőségriasztás, mivel a következő napokban nem lesz rendkívüli meleg. A hétvégén viszont várhatóan újra elrendelik majd a riasztás valamelyik fokozatát.
2007.07.25. 08:51:46 -
Élénk az ingatlanpiac Székesfehérváron
Székesfehérváron az idén igencsak megélénkült a lakáspiac, gyakorlatilag nagyobb a kereslet, mint a kínálat. Egyeseket a munkalehetőségek széles skálája, másokat a főváros és a Velencei-tó közelsége vonz a városba. A piacon ezért folyamatos, lassú áremelkedés tapasztalható. Az építőipari áremelések miatt a lakóházak árai is inkább emelkednek, bár az árak lassan eljutnak arra a szintre, amely felett már megszűnik a kereslet -írja a HVG. Új lakásokra, panelekre és használt téglalakásokra egyaránt van igény. Még az alacsonyabb szinten lévő, kétszobás paneleket is néhány nap alatt el lehet adni - mondta az Élvit ingatlan ügyvezetője.
2007.07.25. 08:34:12 -
Sokat dolgoznak a magyarok - évente 1856 órát töltünk munkával
A kelet- közép- európai országok polgárainak munkaideje majdnem két órával hosszabb, mint a nyugatiaké – derül ki a dublini székhelyű EIRO kutatóintézet most közzétett adataiból. Tavaly a 15 régi EU-országban átlagosan 37,9, míg az új tagállamokban 39,6 óra volt a törvényes heti munkaidő. Magyarország a negyvenórás munkahéttel természetesen a lista élbolyához tartozik. Az évi 1856 órás hazai átlag majdnem 300 órával több, mint a sereghajtó francia adat.
2007.07.25. 08:22:56 -
Több tízmilliós kárt okozott a hőség a megye útjain
A teherautók és kamionok által okozott nyomvályúk több tízmilliós kárt okoztak Fejér megye úthálózatában, ugyanis a 60-70 C fokosra is felmelegedő aszfalt nem bírja a túlsúlyos gépjárműveket. Néhány kereszteződésben az utóbbi napokban olyan nyomvályússá vált az út a kamionok és a sóderszállító teherautók miatt, hogy ősszel biztosan javításra szorul. A nyomvályú kialakulása leginkább a nem megfelelő útalap miatt következik be, ami ellen kereszteződésekben már több fajta technológiát is kipróbált a közútkezelő.
2007.07.25. 01:09:14 -
A buszokat ellenőrzik három napig a rendőrök
A Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) regionális igazgatóságai a társszervezetek együttműködésével július 25-26-án az autóbuszokra vonatkozó országos összehangolt közúti ellenőrzést hajtanak végre a közutakon közlekedők, a személyszállító járművek személyzete és utasainak biztonsága érdekében. A szerdán kezdödő vizsgálatok kiterjednek egyebek mellett a vezetési és pihenőidőkre, a járművek műszaki állapotára, a személyszállítás feltételeire vonatkozó szabályok betartásának ellenőrzésére.
2007.07.24. 11:39:55
Felvételi ponthatárok - holnap kiderül, hogy kit hova vettek fel
Eddig 3000 köbméternyi vizet locsoltak a város útjaira
419 ezer bevallást dolgozott fel az APEH a régióban - 12 százalék érkezett elektronikusan
Székesfehérváron is csökkent az ózon- és porkoncentráció
Válogatott irányító igazolt az Albacomphoz
Nem kezdett jól az FC Fehérvár
Beragadt a rajtnál az FC Fehérvár labdarúgó csapata, miután vereséggel kezdte az NB1 2007-2008-as idényét. Az első forduló záró mérkőzésén az MTK otthonában vendégeskedtek a fehérváriak, s a felkészülési mérkőzéseket rendre nyerő Vidi a bajnokságban is győzelemre tört. Az MTK rendkívül fiatal játékosokból álló együttese azonban jobban alkalmazkodott a hőséghez, s legyőzte a piros-kékeket. Az első félidőben a vendégek irányítottak, azonban mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani Marijan Vlak alakulata. Fordulás után az MTK játszott veszélyesebben, s az 53. percben egy tetszetős góllal Bori Gábor szerzett vezetést a hazai csapatnak. A kapott gól megzavarta a fehérváriakat, s az 59. percben Urbán Gábor harcolt eredményesen egy labdáért Sebők kapussal, s már kétgólosra hízott a kék-fehérek előnye. MTK – FC Fehérvár 2-0 (0-0)