Hírek


/ 2007.08.08. 09:15:32 |

Õsszel folytatódik a Hiemer-ház felújítása - 710 millió forintot nyert a város önkormányzata

A Hiemer-ház felújítása 2005-ben kezdődött egy sikeres EU-s pályázat eredményeként. A három ütemre bontott munkálatok ősztől újra folytatódnak, ugyanis a város a napokban kapott értesítést arról, hogy mintegy 710 millió Forintot nyertek az épülettömb felújításának második ütemére -jelentette be szerdén délután Warvasovszky Tihamér polgármester a Hiemer-ház már felújított dísztermében. A 835 millió forintba kerülő rehabilitációhoz az önrész egy részét is pályázatból fedezi a város, ugyanis 51 millió forintot nyert az önkormányzat egy szakminisztériumi pályázaton. A felújítás ősszel kezdődik és 273 napja lesz a vállalkozónak a befejezésre.
A felújításra váró épületrészről és a látványtervekről itt talál képgalériát!
/ 2007.08.08. 08:42:12 |

Charta a józan közlekedésért - 42 ezer ittas vezetőt szűrtek ki tavaly a rendőrök

Az ittasan okozott halálos balesetek számának csökkentéséért indította el "Charta a józan közlekedésért" elnevezésű akcióját az Országos Rendőr-főkapitányság. Magyarország közútjain 2006-ban 20.977 személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt, amely csekély mértékű, 0,96%-os növekedést mutat az előző évihez képest. Ezt jóval meghaladja az ittasan okozott balesetek abszolút számának 6,78%-os emelkedése (2,583-ról 2,771-re). Az összes baleseten belüli részarányuk a 2005. évi 12,4%-ról, 2006-ra 13,21%-ra változott.
/ 2007.08.08. 08:33:47 |

Novemberben döntenek, hogy támogatják-e Budapest-Székesfehérvár vasútvonal felújítását

Idén és jövőre 1265 milliárd forint költségkerettel 66-68 beruházás indulhat meg, a közlekedésfejlesztési operatív program kiemelt projektjeihez ebben az időszakban 600 milliárd, befejezésükig ezer milliárd forintot várnak. A program 56 útfejlesztést tartalmaz, melyek értéke 440 milliárd forint, ezen felül öt vasútfejlesztési program valósulhat meg 375 milliárd, illetve öt városi tömegközlekedési fejlesztés 450 milliárd forint értékben. Legkésőbb novemberben döntenek arról, felkerül-e a támogatotti listára a Budapest-Székesfehérvár vasútvonalat.
/ 2007.08.08. 08:09:13 |

Galaktikus mikrokozmosz - gyerekeket várnak vasárnap a Csók István Képtárba

 Augusztus 12-én, vasárnap 15 órakor a gyerekeket várják 4-14 éves korig egy újabb múzeumi kalandra a Csók István Képtárba. A délutánt, a Terembura Kulturális és Múzeumkommunikációs Egyesület szervezésében, a „Galaktikus mikrokozmosz" című drámajáték és Január Herceg (Baksa -Soós János) műveihez kapcsolódó közös alkotása teszi teljessé. A belépés ingyenes, de csak megfelelő létszám esetén (min.:10-15 gyermek) tudják a játékot megrendezni, ezért kérik az érdeklődőket, előre jelentkezzenek be a következő telefonszámok valamelyikén: Rosta Helga 70/529-27-40, Hári Krisztina 20/370-90-52
/ 2007.08.07. 22:38:10 |

Ismét lopott egy közös képviselő - több hasonól eset miatt folyik büntetőeljárás a városban

 A villanyóra-szekrényben találtak rá négy társasház közüzemi számláira és más hivatalos papírjaira Székesfehérváron. Valamennyi háznak egy közös képviselője volt korábban, akit hosszú ideig sem a lakásán, sem telefonon nem tudtak elérni a lakók. A férfi ellen sikkasztás miatt indított eljárást a rendőrség. Varga Jánosné a Székesfehérvári Lakásbérlők és Lakástulajdonosok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke úgy tudja, hogy Székesfehérváron hat-hét közös képviselő ellen folyik büntetőeljárás, mert pénzt emeltek le a rájuk bízott házak számláiról, vagy nem fizették be a közüzemi költségeket, miközben elkönyvelték a befizetést.

/ 2007.08.07. 15:51:43 |

Kedvezmények Schwäbish Gmündben a testvérvárosok lakóinak - ingyenes a strandbelépő is

 Schwäbish Gmünd, Székesfehérvár német testvérvárosa ettől az évtől kezdődően a testvérvárosaiból érkező látogatók, turisták számára a városban működő szolgáltatóknál kedvezményeket biztosít. A kedvezmények igénybevételéhez itt lehet kérni kedvezménykártyát a név és a testvérváros nevének bediktálásával. A kártya mellé minden regisztrált látogató egy ingyenes várostérképet is kap a regisztráláskor.
/ 2007.08.07. 09:37:09 |

A tavalyi nézőszámmal lesz nullszaldós a Sziget fesztivál

A tavalyi nézőszám elérésével, 385 ezer látogatóval kalkulálva lesz nullszaldós az idei, 15. Sziget fesztivál a nulladik napi LGT koncert nélkül számolva - mondta Marinka Csaba, a szervező Sziget Kulturális Szervezőiroda kommunikációs vezetője. A rendezők azonban abban bíznak, hogy az idei rendezvényre a tavalyinál többen látogatnak majd. A korábbi közlés szerint a 14. Sziget fesztivál zárónapján teltház volt, ezzel a heti összlétszám elérte az egy évvel korábbi 385 ezres rekordot. A rendezvény tavaly 50 millió forint nyereséget hozott.
/ 2007.08.07. 08:13:29 |

Musica Regia - koncert a Városház téren, a Nagyidai Cigányok a színházban

 A Musica Regia programsorozat részeként augusztus 7-én a színházban a Nagyidai Cigányokat mutatja be az ExperiDance és a nemzeti Táncszínház, augusztus 10-11-én pedig az AIDA musical lesz színpadon ugyancsak a színházban. A rendezvényhez ingyenes koncertek is tartoznak: augusztus 7-én kedden az Újforrás zenekar lép fel este hatkor, augusztus 8-án Musical Est lesz fél kilenctől, augusztus 14-én pedig a Pannónia Klezmer Band műsora látható este hat órától a színpadon.
/ 2007.08.07. 07:55:04 |

Kigyulladt egy Lada Niva a Várkörúton

A hétfő délutáni a csúcsforgalomban hatalmas füst lepte el a Várkörút-Rákóczi út kereszteződését, ugyanis egy Lada Niva motortere kapott lángra. Az autóban egy hölgy és két gyermek utazott, akiknek szerencsére nem esett bajuk, hiszen a füst észlelése után azonnal kiszálltak az autóból. A tűzóltók megérkezéséig egy poroltóval csökkentették a füstöt és a vezető hölgy is elkezdte oltani egy slaggal az autót...
Képeket a tűzről itt talál!
/ 2007.08.06. 16:23:01 |

Gondolj valamire és az teljesülni fog... - jön a Perseida-meteorraj

 Minden év augusztusának közepén szép égi látványt nyújt a Perseida- meteorraj vonulása. Bár a jelenség csúcsa augusztus 12-13-án éjszaka várható, érdemes már a héten is hullócsillaglesre indulni. A Perseida-meteorraj aktivitásának csúcspontján 50-60 hullócsillagot is láthatunk óránként. Ez persze átlagérték, nem jelenti azt, hogy percenként feltűnik egy az égen. Trupka Zoltán a Szabadművelődés Háza népművelője, amatőr csillagász azt javasolja, hogy a olyan helyről kémleljük az eget, ahol nem zavaró a városi fényszennyezés.