Hírek


/ 2007.07.26. 08:14:49 |

134 pont kellett a Kodolányi előadóművész-jazz-ének szakra való bejutáshoz

 Közzétették szerda este az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat. Az egyik legmagasabb (144) pontszám a kommunikáció szakra kellett az ELTE-n. A Kodolányi János Főiskolán az előadóművész-jazz-ének szakon 134 pont a határ. Az orvosihoz 137, a joghoz 132 pont kellett. 2007-ben összesen 108 849-en jelentkeztek felsőoktatási intézményekbe, a legtöbben idén is az ELTE-re szeretnének bejutni.
Felvételi ponthatárok a székesfehérvári felsőoktatási intézményekbe:
Kodolányi János Főiskola
Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar
Nyugat MAgyarországi Egyetem Geoinformatikai Kar

/ 2007.07.26. 08:10:59 |

A Sarló utcában egy játszóterén mutogatta magát egy férfi

 Nem volt ideje elmenekülni annak a férfinak, akit megleptek a rendőrök, miközben nemi szervét mutogatta egy székesfehérvári játszótéren. Kedden koradélután jelezték a rendőrségen, hogy a Sarló utca játszóterén egy férfi a nemi szervét mutogatja. A helyszínre érkező járőrök elfogták a meglepett szatírt, akinek ideje sem maradt a menekülésre; előállították és kihallgatták a férfit, akinek szeméremsértés miatt kell majd felelnie.

/ 2007.07.26. 07:58:12 |

Sportok királynője a Királyok városában - hétvégén atlétika OB a Sóstón

 Július 28-29-én rendezik Székesfehérváron a felnőtt atlétikai országos bajnokságot. A SportLife Media 112. Felnőtt Atlétikai Országos Bajnokságon több, mint harminc versenyszámban mintegy 450 atléta áll rajthoz, vagy készül dobásra, ugrásra, hajításra és vetésre. A házigazda ARAK 16 számban majdnem húsz versenyzőt indít. A fehérváriak a 2006 szeptemberében átadott új létesítményüknek köszönhetik elsősorban a rendezést, de természetesen a verseny lebonyolításában, szervezésében is helyt szeretnének állni. A bajnokság szombaton 12 órakor kezdődik a Sóstói Stadionban.
/ 2007.07.25. 22:37:49 |

Profi Kempo Gála lesz szombaton Fehérváron

 Székesfehérvár az utóbbi időben nem jeleskedik rangos harcművészeti, vagy küzdősport-verseny rendezésében, a hagyományos januári Budó-gálán kívül nincs is különösebb hazai megmérettetés a küzdelemre vágyók számára. A Székesfehérvári Kempo SE most ezen kíván változtatni. Takács Attila, a fehérvári kempósok vezetője – valamint az országos sportszervezet alelnöke – gondolt egyet, és munkatársaival tető alá hozta az Országos Profi Kempo Gálát. A megmérettetésre július 28-án kerül sor az ARÉV-csarnokban, ahol 12 hazai, tehát fehérvári kempos száll ringbe az ország elismert thai-boxosai, kick-boxosai, és utcai harcosai ellen.
/ 2007.07.25. 18:13:16 |

Nem jutottak tovább a fehérváriak a strandvízilabda OB selejtezőjéből

 A Pán-Unó-Fehérvár Póló SE révén a következő idényben a vízilabda OB1-ben is szerepet kap Székesfehérvár. A bajnoki rajtig azonban a csapat erősítésén kívül a hangolódásra is kell lehetőséget teremteni. Fehérvár 2007-ben bekapcsolódott az országos strandvízilabda bajnokság küzdelemsorozatába, a Városi Strandon a pontvadászat harmadik selejtező fordulóját rendezték. A tikkasztó hőségben hűsítő programként szolgált a strand-póló, mely sportágat kisebb méretű pályán, kevesebb játékossal űzik, több lövéssel és több góllal. Egy mérkőzés – mint a teniszben – két játszmából áll, melyeket az a csapat nyeri, amelyik előbb betermeli ellenfele hálójába a hat gólt.

/ 2007.07.25. 18:04:12 |

Szlovák irányítót igazolt az Albacomp

 A hét közepén Velibor Radovics után újabb játékos érkezett az Albacomphoz a szlovák bajnokcsapatból Goran Miljkovics hívására. A 24 éves Robert Nuber - Simon Balázs mögött - irányító poszton fogja erősíteni a csapatot. Képességeit nemcsak kiváló átlagai bizonyítják, hanem az is, hogy ő a szlovák válogatott irányítója. A tehetséges, fiatal játékosnak a  2006-2007-es idényben a Kosice TU tagjaként átlagai 11.0 pont, 4.4 lepattanó, 3.1 gólpassz és 1.4 szerzett labda voltak
Az Albacomp augusztus hatodikán kezdi a 2007-2008-as idényre való felkészülést. Az első összetartáson Simon Balázs – Bencze Zoltánnal – szinte biztos, hogy nem lesz jelen, ugyanis a két játékos a válogatott Európa-bajnoki pótselejtezőjén tevékenykedik majd.
/ 2007.07.25. 09:44:11 |

Munkahelyi stressz - Szívbarát munkahely pályázat

Az Országos Egészség- fejlesztési Intézet szakmai támogatásával szívbarát munkahely pályázat indult. A munkahelyi stressz kezelése lényeges és nem elhanyagolható feladat. A stresszre általában úgy gondolunk, hogy az egyéni életünket befolyásolja csak. Ám a stresszkezelésünk fejlettsége annak a cégnek a hatékonyságát is befolyásolja, amelynél dolgozunk. Ennek ellenére a vállalatok viszonylag keveset foglalkoznak a stresszkezelés kérdéskörével. Pedig az üzleti világban szinte mindenütt fellelhető a túlfokozott stressz...
/ 2007.07.25. 09:33:54 |

Karbantartás miatt 2 napig szünetel a melegvíz szolgáltatás a város több pontján

 A Fűtőerőmű július 30-31-én tartja szokásos éves karbantartási munkájának azt a részét, ami csak teljes leállás mellett végezhető. Ennek megfelelően a város távhőellátásának nagy részén (Tóvárosi lakónegyed, Belváros környéke, Víziváros, Királykút lakónegyed, József Attila u., Õsz u., Rákóczi u., Deák F. u., Erzsébet u., Lövölde u. környéke) a melegvíz szolgáltatás július 30-án 00 órától augusztus 1-én hajnali 4 óráig szünetel. Minden egyes érintett épület lépcsőházának ajtajára a Széphő Zrt kitette a tájékoztatást. Nem érinti a leállás a Köfém lakótelepet, ami saját hőtermelő egységgel rendelkezik és a Palotavárost és a Szedreskertet sem, mert a Szedreskerten lévő - egyébként nem üzemelő - fűtőmű üzembe helyezésével a fenti városrészekben a szolgáltatást folyamatossá tuda tenni a Széphő Zrt.

/ 2007.07.25. 09:19:42 |

Musica Regia: Kodály daljátékát mutatja be a Vörösmarty Színház

 Augusztus 2-án Kodály Zoltán Székelyfonó című daljátékát mutatja be a Musica Regia rendezvénysorozat keretében a Városház téren a Vörösmarty Színház. A daljátékot Réczei Tamás viszi színre, vezényel Drahos Béla Liszt-díjas karnagy. Közreműködik az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a Duna Művészegyüttes Tánckara, az Alba Regia Vegyeskar. Szurdi Miklós színházigazgató a premierrel kapcsolatban kiemelte, hogy a darabnak nagyon izgalmas díszlete van és a rendező személye a garancia arra, hogy amit Kodály akart, az a lélek, az a történet világosabban benne lesz az előadásban, mint általában a Székely fonó előadásaiban szokott.
/ 2007.07.25. 09:08:52 |

Szívesen jönnek a kutyások Székesfehérvárra - interjú Nyakas Gábor kutyakiképzővel

 CACIB kutyakiállításnak adott otthont július első hétvégéjén a Bregyó Sportcentrum. A rendezvényen több mint Tízezer ember vett részt a két nap folyamán és mintegy kétszáz kutyafajta versengett, hogy ki a legszebb a fajtájában. Rá egy hétre Német Juhászkutya Német Kőrung és Tenyészszemle volt a Homoksoron az Alba Dog Centerben. A versenyek kapcsán az egyik szervezővel Nyakas Gábor kutyakiképzővel, az Alba Dog Center vezetőjével beszélgettünk, aki elmondta, hogy szerencsére elég sok olyan szálláshely van Székesfehérváron, ahol kutyástól is meg lehet szállni.