Hírek
-
Cornexi-felkészülés, most már mérkőzésekkel
Megkezdte a felkészülési mérkőzések sorát a Cornexi-Alcoa. A fehérvári női kézilabda csapat a szeptemberben rajtoló NB1-es bajnokság dobogójára pályázik, s a nagy cél, az éremszerzés reményében megerősítette játékoskeretét. Több fiatal, utánpótlásválogatott kézilabdázó érkezett Fehérvárra, és nem csak a határokon belülről. A litván Laima Bernataviciute is a fehérvári csapat egyik erősségévé válhat, de az ukrán Gordeyeva is nagyot lendíthet majd a Cornexi hazai és nemzetközi utakon járó szekerén. A téttel bíró meccsek azonban még odébb vannak és a nagy győzelmek is váratnak még magukra.
2007.08.06. 10:52:29 -
Egyre több a bedőlt autóhitel - ebben az évben eddig 20-25 ezer részletet nem tudtak fizetni
Az év első felében 20-25 ezer lízingelt gépkocsit vettek vissza használóiktól, mert nem tudták fizetni a törlesztőrészleteket. Tavaly összesen 40 ezer gépkocsi került vissza a telepekre, időarányosan tehát romlott a helyzet. A lízingcégek szerint a szervezett bűnözői körök rájöttek, sokkal könnyebb úgy elvinni egy autót, ha a kulcsa is náluk van, márpedig lízingcsalással ez megoldható. A vélekedést az ORFK adatai is alátámasztják: miközben a gépjárműlopások száma 2006-ban 440-nel csökkent az előző évhez képest, addig a lízingcsalásoké 686-tal nőtt...
2007.08.06. 08:35:12 -
20 hektáron égett a Vértes vasárnap délután
Mintegy 20 hektáron égett az erdő bokros aljnövényzete Vérteskozma térségében vasárnap délután. A székesfehérvári és tatabányai hivatásos, illetve csákvári és vértessomlói önkéntes tűzoltók a tüzet eloltották. A tűz egy rendkívül nehezen megközelíthető, erdei völgykatlanban keletkezett a Vértesben, ahol az erdő aljnövényzete égett. A tüzet körülhatárolták és eloltották a tűzoltók, akik négyzetméterről négyzetméterre igyekeztek átvizsgálni a területet, eloltva az esetlegesen még égő részeket.
2007.08.06. 08:05:26 -
Csúfos vereséget szenvedett az FC Fehérvár Kispesten
A veretlen a nyeretlen ellen. A labdarúgó NB1 harmadik fordulójában az eddig még csak egyetlen pontot szerző FC Fehérvár a győzelem reményében utazott a Bozsik Stadionba, annak ellenére, hogy a Budapest Honvéd mindkét mérkőzését megnyerte az idei pontvadászatban úgy, hogy nem kapott gólt. A kispestiek az UEFA-Kupa selejtezőjében is továbbjutottak, de a fehérváriak éppen erre apelláltak – a Honvéd-játékosok fáradtságát próbálták kihasználni. Nem kezdődött rosszul a találkozó, előbb a Vidi szerzett vezetést büntetőből, majd a Honvéd gyorsan egyenlített, s ezzel megfogta a Vlak-csapatot. A hazaiak fordítottak sőt, alaposan felülmúlták ellenfelüket, és öt góllal terhelték meg a piros-kékek hálóját... Bp. Honvéd - FC Fehérvár 5-1 (3-1)
2007.08.05. 22:30:05 -
A Honvéd otthonába látogat az FC Fehérvár
Hiába tűnt kedvezőnek a sorsolás az FC Fehérvár szempontjából, két forduló után mégis nyeretlen a Vidi. Az első körben az MTK otthonában kapott ki Marijan Vlak együttese, majd a hazai debütálás alkalmával nem sikerült legyőzni a Kaposvár együttesét. A harmadik körben talán az eddigieknél is nehezebb dolga lesz a fehérvári csapatnak, hiszen a nyáron megerősödött Budapest Honvéd otthonában vendégszerepel. A piros-feketék a tabella második helyén állnak az első két meccs után, előbb a REAC-ot, majd a Sopront verték, úgy, hogy Tóth Iván egyszer sem kapott gólt. Éppen a Honvéd kapusa volt a főszereplője a moldovai Nistru elleni UEFA-Kupa-selejtezőnek is, hiszen a rendes játékidőben és a hosszabbításban is 1-1-el záruló csütörtöki visszavágón büntetőkkel jutott tovább a magyar kupagyőztes, tehát nem lehet éppen friss és üde a fehérváriak vasárnapi ellenfele.
2007.08.04. 18:56:00
Fehérvári Zenei Nyár - fúvós koncertek minden hétvégén a Zichy-ligetben
Felismerhetetlen holttestet találtak a Bányatóban
Egy ismeretlen ember holttestét találták meg a Bányató vizének felszínén pénteken. Az áldozat vélhetően férfi - közölte az igazgatóság ügyeletes tisztje. Dani Miklós tűzoltó hadnagy elmondta: a rendőrségi helyszínelés befejeződését követően a helyszínre riasztott székesfehérvári hivatásos tűzoltók emelik ki a holttestet. A rendőrségi helyszínelők, a bűnügyi technikusok és a forrónyomos csoport már elindultak az eset helyszínére - mondta R. Szabó Ágnes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, aki a részletekről későbbre ígért további tájékoztatást.
A Sóstó Természetvédelmi Területen írtotta a parlagfüvet a Gaja Környezetvédő Egyesület
"Királyi séta" projekt: további átdolgozásra van szükség az uniós támogatás elnyeréséhez
Esély a visszakerülésre - befejezés előtt a Nappali Szolgáltató Centrum
Képek az átadás előtt álló épületről!
Augusztus 13-ig lehet beadni a pótfelvételire a jelentkezéseket
Évente kilenc napig nincs internet az átlag magyar előfizetőnél
Szórólap osztogatókat ellenőriztek a rendőrök a kereszteződésekben
Jellemzően fővárosi probléma ugyan, de nagyobb vidéki városokban is láthatók egy ideje frekventált kereszteződésekben szórólapot osztogató, kolduló, netán szélvédő mosásra ajánlkozó emberek. A jelenség balesetveszélyes voltára hívta föl a figyelmet az az ellenőrzés sorozat, ami az országos rendőrfőkapitány helyettesének utasítására zajlott Fejér megyében. Székesfehérváron a Várkörút-Rákóczi út, illetve a Várkörút-Dózsa György út kereszteződésében figyelmeztettek a rendőrök szórólapot osztogató embereket -áll a rendőrség közleményében.
A Főépítészi Iroda közleménye - több városrész rendezési tervét módosítják
Az épített környezet alakításáról és védelméről szóló törvénynek megfelelően a Főépítészi Iroda ezúton tájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy a város területének több részét, az ún. Alsóvárosi rét területét, a Szárazrét és Gaja-patak közötti területet, és a Börgöndi repülőtér melletti területeit rendezni kívánja. A rendezés részletes leírását Székesfehérvár MJV Főépítészi Irodájának oldaláról le lehet tölteni!
A Főépítészi Iroda oldalát itt találja!