-
FIT Vitaverseny az MCC-ben
A székesfehérvári diákok mellett Veszprém, Szekszárd, Budapest, Kaposvár és Pécs városok összesen nyolc legkiválóbb csapata mérte össze vitakészségét és retorikai tudását a Mathias Corvinus Collegium székesfehérvári képzési központjában rendezett FIT Vitaversenyen.
2026.03.19. -
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Vállalkozói fórum Fehérváron
Vállalkozói Fórumot rendezett Székesfehérváron a VOSZ, vagyis a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei szervezete. A résztvevők egyebek mellett gazdasági elemzésekről és jövőbeni lehetőségekről hallhattak előadásokat.
2026.03.18. -
Mandiner est az MCC-ben
Mandiner estet rendeztek a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az érdeklődőket egy Ukrajnáról szóló filmvetítés, valamint közéleti beszélgetés várta Orbán Balázzsal és Lentulai Krisztiánnal.
2026.03.18.
Közösen tisztelgett Március 15. emléke előtt Fejér megye és Székesfehérvár
2008.03.15. 15:20 |
Székesfehérvár és Fejér megye közös Március 15-i ünnepsége délelőtt 11 órakor kezdősött a Petőfi téren. Ünnepi beszédet mondott Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere. A Fehérvári Huszárok mellett a Vörösmarty Színház művészei: Keller János, Matus György, Kozáry Ferenc, Vakler Anna népdalénekes, a Tilinkó Együttes és a Gárdonyi Géza Művelődési Ház Ikarus Táncegyüttese szerepelt a több száz fős fehérvári hallgatóság előtt. KÉPGALÉRIAA megyegyűlés elnöke Balogh Ibolya a múlt heti népszavazás és a Március 15-i követelések között vont párhuzamot. Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében arról beszélt, hogy a forradalom után olyan alulról jövő összefogás volt tapasztalható, amire ma rendkívüli szüksége lenne a magyar társadalomnak.

A 160 évvel ezelőtti márciusi eseményeket a Vörösmarty Színház művészei Keller János, Matus György és Kozáry Ferenc, valamint Vakler Anna népdalénekes elevenítették fel a Tilinkó Együttes, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház Ikarus Táncegyüttes, valamint a Fehérvári Huszárok közreműködésével. Az ünnepség és a koszorúzás után a Fehérvári Huszárok bemutatóját láthatták az érdeklődők a Petőfi téren, a parkban.