Hírek
-
A szárazság miatt veszélybe került a Sóstó élővilága
Kiszáradás fenyegeti a Székesfehérvár melletti természetvédelmi területen lévő Sóstót. Elkerülhetetlen lenne a tó kotrása, és a vízpótlás, de nincs rá pénz. A 70 fészkelő madárfajnak, köztük számos védett madárnak is otthont adó Sóstó vízszintjét a több hónapja tartó szárazság és kánikula naponta 1-2 centiméterrel csökkentette. Az egy, illetve harminc hektár területen elterülő tavaknak természetes patakja nincs, a régi tápláló forrásai elapadtak. Az elmúlt napokban leesett 50 mm csapadéknak köszönhető csak, hogy nem száradtak ki teljesen, de a madarak táplálékul szolgáló halak már alig vannak a tóban.
2007.08.23. 10:10:03 -
A tankönyvtámogatás valódi feltételei - kik a jogosultak?
Az elmúlt napokban számos téves információ látott napvilágot arról, hogy kik juthatnak tankönyvtámogatáshoz. Az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) a pontos feltételekről adott tájékoztatást szerdán. Bartha Lajosné, a tárca tankönyvkiadási referense emlékeztetett arra: változatlanul azok kaphatnak tankönyvtámogatást, akik nappali rendszerű iskolai oktatásban vesznek részt. Közülük is az a tanuló juthat ilyen kedvezményhez, aki tartósan beteg, vagy ha testi-, érzékszervi-, értelmi- vagy beszédfogyatékos, továbbá ha autista, halmozottan fogyatékos, továbbá ha pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott. Ez utóbbiak közé értendők például a diszlexiás, diszgráfiás vagy hiperaktív gyerekek.
2007.08.23. 07:56:01 -
Átadták a Családok Házát a Gyümölcs utcában - 20 lakás már gazdára talált
Ünnepélyes keretek között adták át ma a Gyümölcs utca 24. szám alatt a „Családok Házát”. A Széphő Zrt. és a Szépház Kft. beruházásában megvalósuló 24 lakásos épület mintegy 300 millió forintba került. A Családok Házában 40m2-től 95m2-ig számos különböző méretű és beosztású otthon található, a 24 lakásból 20 már elkelt. Az átadáson Székesfehérvár polgármestere kiemelte: az épület jó példa arra, hogy a fehérvári vállalkozások össze tudnak fogni annak érdekében, hogy minél több lakás épüljön a városban.
2007.08.22. 12:16:34 -
A férfi váltó is a negyedik lett a berlini öttusa VB-n
A berlini öttusa-világbajnokság zárónapján tizennégy staféta versenyzett a férfiak mezőnyében. A magyar csapatot az egyéni világbajnok Horváth Viktor, a bronzérmes Németh Róbert és Fülep Sándor alkották, de hiába a veretes múlt, most érem nélkül maradtak a fiúk. A lövészetben a hatodikak voltak – majd az ukránokat pozitív alkoholteszt miatt kizárták, így egy helyet előreléptek mieink egy szám után. Vívásban és úszásban is kiegyenlített volt a magyarok teljesítménye, de a lovaglás alkalmával túl sok hibát vétettek, s hiába futottak jól, nem sikerült a dobogóra férkőzni. A magyar staféta mindössze öt méterrel és két ponttal maradt le a harmadik pozícióról, és a negyedik helyen végzett. Az első helyen Németország stafétája futott be, a másodikon Kína, a harmadikon Csehország váltója végzett.
2007.08.22. 00:05:01 -
Átadták a "Királyi Régióért" díjat
A székesfehérvári Királyi Napok gálaműsorának keretében adta át a Királyi régióért díjat Pál Béla, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. A regionális kitüntetést a Jüllich Glas Holding Zrt. elnök-igazgatója Jüllich Ádám és Dr. Vida Sándor vehette át az ARÉV Sportcsarnokban. Dr. Vida Sándor, a SOLUM Mezőgazdasági Ipari és Kereskedelmi Zrt. elnök-igazgatója az ifjú szakemberek nevelése és irányítása területén végzett kiemelkedő munkát, a Jüllich Ádám vezette cég több mint 20 éve kezdte meg működését kisvállalkozásként Székesfehérváron, mára Magyarország legnagyobb üveg-nagykereskedelmi és feldolgozó komplexuma.
2007.08.21. 11:07:16
Tíz nemzet táncosai búcsúztak a várostól a néptánc fesztivál záró gáláján
A viharos időjárás miatt Székesfehérvár vezetése a biztonságos megoldás mellett döntött, így idén a Királyi Napok Néptánc Fesztivál záró gálaműsora az ARÉV sportcsarnokban került megrendezésre. A rendezvényen 11 ország mutatta be népszokásait és a kultúrájukhoz tartozó hagyományos zenét, táncot és népviseletet. A rendezvény végén mutatkozott be az Alba Regia Tánccsoport vegyes kara, akik természetesen a legnagyobb tapsot kapták a hazai közönségtől. Tekintse meg képgalériánkat az eseményről!
Kitüntetésben részesült a Polgármesteri Hivatal védelmi referense
A Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal védelmi referense, Tóth Attila kitüntetésben részesült Nemzeti Ünnepünk alkalmából. A Magyar Köztársaság Honvédelmi Minisztere által adományozott II. osztályú Honvédelemért Kitüntető Címet kollégánk a honvédelem ügye érdekében huzamos időn át végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréséül vehette át. A kitüntetés átadására ünnepélyes keretek között Budapesten, a Stefánia Palotában került sor.
Elmarad az augusztus 20-i tűzijáték - polgármesteri közlemény
"Kedves Fehérváriak! Az elvonult vihar, a bizonytalan és labilis időjárás miatt a tűzijátékot biztonsággal megtartani nem lehetséges, mivel a tűzijátékhoz előkészített lövedékek az eső miatt sérülést szenvedhettek és újabb eső, vihar is várható az előrejelzés szerint. Az emberek épsége, valamint az anyagi javak biztonsága érdekében a tűzijátékot a tavalyi évhez hasonlóan a Fehérvári Vigassságok napján, szeptember 29-én rendezzük meg. Szíves megértésüket kérjük és mindenkit várunk szeptember 29-én! Warvasovszky Tihamér polgármester"
Negyedik a női váltó az öttusa VB-n
Székesfehérváron ünnepelte augusztus 20-át Sólyom László államfő
Az ARÉV Sportcsarnokban lesz a Királyi Napok záró gálája!!
A Városház tér helyett az időjárási körülményekre való tekintettel az ARÉV Sportcsarnokban rendezik meg augusztus 20-án a Királyi Napok záró gáláját. A néptánc gálára 20 órai kezdettel kerül sor.
Püspöki szentmise és kenyéráldás - augusztus 20-át ünnepelte Szent István városa
Horváth Viktor remek versenyzéssel lett Világbajnok!
Vörös Zsuzsa a 14. helyen zárta az öttusa VB egyéni döntőjét
Kulcsár Antal szövetségi kapitány a hétfői váltóversenyben Vörös Zsuzsa és Kovács Sarolta mellett Tóth Adriennt indítja Máthé Vivien helyett.
Nem mindig látják el feladataikat a kirendelt védőügyvédek
A nyomozóktól és bíróságoktól függetlenül működő Jogi Segítségnyújtó Szolgálat végezné 2010-től a védőügyvédek kirendelési jogát az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium tervei szerint. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke szerint a feladat kötelezettség jellege, a munkával járó kevés pénz, a nyomozó hatósággal való látszólagos összefonódás lehetősége az, ami a fő problémát okozza. Magyar György ügyvéd szerint a kirendelt védői szerep jó szakmai iskola és tisztességesen meg is lehet élni belőle; a legfőbb feladat kiiktatni a kirendelt védői rendszerből a tisztességtelenség lehetőségeit.