Hírek
-
Az ezer éve született Szent Imrére emlékeztek szombaton Székesfehérváron
Szent Imrére emlékeztek születésének ezredik évfordulóján, szombaton Székesfehérváron. A herceg hagyomány szerinti szülőhelyét jelző emléktáblánál Szili Katalin mondott ünnepi beszédet. Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta: ezeréves történelmünket nemcsak tisztelni kell, hanem felelősséggel is tartozunk azért, hogy miként tudunk erőt meríteni belőle a jelen építéséhez, a jövő tervezéséhez, mert csakis az alakíthatja biztos kézzel a jelent, aki ismeri a múltat. A Katolikus Püspöki Konferencia által rendezett Országos Szent Imre Ünnepen a püspöki kar, valamint olasz, német és lengyel egyházi méltóságok mellett ott volt Lezsák Sándor és Harrach Péter, a parlament alelnökei, valamint Mádl Ferenc korábbi köztársasági elnök és felesége.
2007.08.19. 09:09:19 -
A Cornexi-Alcoa-Autobahn nyerte a Terszol-Kupát
A Cornexi-Alcoa-Autobahn kézilabda csapata itthon tartotta a Terszol 2007 elnevezésű felkészülési torna kupáját, miután a döntőnek beillő zárómérkőzésen egy góllal legyőzte az addig szintén hibátlan Dunaferr NK-t. A három napos megmérettetés utolsó játéknapján a nyeretlenek csatáját a norvég Levanger nyerte 35-22-re a Pancevo ellen, így a négycsapatos torna harmadik helyén az északiak végeztek a szerb Dinamo előtt. A torna gólkirálynője a pancsovai Pavlov lett 24 találattal, a legjobb kapusnak a Dunaferr hálóőrét, Knezovicot választották, míg a legjobb játékosnak járó díjat a Cornexi szélsője, Kenyeres Fanni vehette át. Cornexi-Alcoa – Dunaferr NK 28-27 (15-15)
2007.08.19. 00:40:54 -
Három ponttal tért haza az FC Fehérvár a Nyírségből - három kapufával indítottunk
Kapufákkal indult a mérkőzés, de szinte hihetetlen módon a keresztléc három alkalommal is kifogott a fehérvári játékosokon. Mindkét csapat kedvező előjelekkel várta a mérkőzést. A Nyíregyháza hazai veretlensége aztán hamar veszélybe került, de Bozic két alkalommal is a kapufát találta el. Fortuna egyik oldalra sem akart elszegődni szövetségesnek, hiszen ezt követően mindkét kapufán csattant még egy-egy alkalommal a labda. A Fehérvár a félidő végéhez közeledve egy jól eltalált lövéssel szerezte meg a vezetést.
2007.08.18. 18:30:01 -
Amerikai kosarast tesztel az Albacomp
Megérkezett az Albacomp kosárlabda csapatához az első amerikai „fecske”, tehát légióst tesztel a kék-fehér klub. Christian Leonard Brown –t a csapat 10 napos próbajátékra hívta a 2-es posztra. A 24 éves, 193 cm magas new yorki születésű játékos 2006-ban végzett a St. Francis egyetemen. Brown az egyetemi csapatban (St. Francis Terriers) meghatározó játékos volt. Egyetemi évei alatt átlag 28 percet játszott egy mérkőzésen. Magassága és posztja ellenére nagyon jó lepattanozó, a 2005/2006-os idényben 5.2 volt a lepattanó átlaga. Volt edzője szerint nagyon gyors játékos és biztos kézzel dobja a hármasokat. Az egyetem befejezése után Christian a Dominikai Köztársaságban folytatta pályafutását.
2007.08.18. 12:49:02 -
A Cornexi és a Dunaferr csatája dönt a tornagyőzelemről
A TERSZOL 2007 felkészülési torna második napján a Dunaferr nagy nehézségek árán egy góllal győzte le a Pancevot, s a dunaújvárosiak 25-24-es diadala azt jelentette, hogy ők már eséllyel pályáznak a tornagyőzelemre. Az elsőségre tört a házigazda Cornexi-Alcoa-Autobahn, azonban ehhez le kellett győznie a norvég bajnokság negyedik helyezettjét, a Levangert. A találkozó előtt a Budapest Bank hivatalos keretek között öntötte formába támogatási megállapodását, a szerződés-aláírást követően a pénzintézet a Cornexi-Alcoa kiemelt szponzorává vált. Cornexi-Alcoa – Levanger HK 33-23 (19-14)
2007.08.18. 12:40:22
Szeptember 15-ig várják az Érdi János Emlékéremre a javaslatokat
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a Szent Istváni Bazilika, Romkert érdekében tevékenykedők tudományos, szakmai munkájának elismerésére „Érdy János Emlékérmet” alapított l998-ban. Az emlékérem adományozására javaslatot tehet bármely székesfehérvári lakos és közösség. Az emlékérem adományozására vonatkozó javaslatot írásban kell benyújtani, amely tartalmazza a javaslattevő nevét, az emlékérem adományozására javasolt személy nevét és a javaslat indokát.
Közös Szent István Napi ünnepséget tartott Székesfehérvár és Fejér megye Önkormányzata
Ünnepi Közgyűlés Augusztus 20 tiszteletére - Dr. Halmos István Székesfehérvár Díszpolgára
A péntek délutáni ünnepi közgyűlésen adték át Dr. Halmos István tanárnak a Székesfehérvár Díszpolgára címet. Pro Civitate díjat kapott Bobory Zoltán a Szent István Művelődési Ház igazgatója, dr. Dienes Ottó tanár, költő, Sárvári László az Alba Volán Sportklub ügyvezetője és Ujfalussy Gusztáv Ottó plébános. Székesfehérvárért díjat tízen, míg Tiszteletbeli Polgár címet hárman kaptak. Ünnepi beszédet mondott dr. Szabó Katalin Székesfehérvár MJV jegyzője.
Átadták a Lánczos-Szekfű és Deák Dénes Ösztöndíjakat a Városházán
Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
Augusztus 17-én rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A reggeli órákban számos fontos témáról tárgyalt a képviselőtestület: újabb panelépületek felújítására írtak ki közbeszerzési eljárást, valamint döntöttek arról is, hogy önálló munkacsoport ellenőrzi majd az épületek rekonstrukcióját. Elfogadták a megszűnő Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt. tevékenységét lezáró éves beszámolót, valamint kiválasztották a kivitelezőt egy jelentős forgalomtechnikai munka elvégzésére.
Dr. Martyn Gizella és posztumusz Sulyok János Ignác atya kapta a Szent István-Díjat
Csütörtökön este adták át a Szent István Művelődési Házban a Szent István Díjakat. A kuratórium 2007-ben posztumusz Sulyok János Ignác atyát és dr. Martyn Gizella főorvost találta érdemesnek az elismerésre. Spányi Antal megyéspüspök köszöntőjében elmondta: a díj alapja, hogy a jelölt a Szent Istváni értékrendnek megfelelően teljesítse szolgálatát választott hivatásában. A két díjazott közül Sulyok atya a Püspöki Levéltár és Könyvtár helyreállításáért hozott áldozatokat, míg dr. Martyn Gizella hippokratészi esküjének megtartása mellett emberként is kiemelkedően segítette a betegeket.
Székesfehérváron mondja ünnepi beszédét Dr. Sólyom László köztársasági elnök
Dr. Sólyom László köztársasági elnök egy órától adja át az állami kitüntetéseket az Országgyűlés kupolacsarnokában. Az államfő a nap folyamán Székesfehérvárra látogat, ahol délután háromkor, a Nemzeti Emlékhelyen a koszorúelhelyezést követően ünnepi beszédet mond. A Magyar Köztársaság elnökével egyébként a belvárosban fél háromtól lehet találkozni, amikor feleségével és a város polgármesterével sétát tesz a Fő utcán.
Az Augusztus 20-i ünnepi programokat itt találja!
Győzelemmel kezdte a Terszol Kupát a Cornexi-Alcoa-Autobahn
A polgármester is ellátogatott a Szegényeket Támogató Alapítvány táborába
Hétfőn kezdődött a Szegényeket Támogató Alapítvány tábora a Bregyó-közi Sportcentrum területén. A támogatásoknak, és felajánlásoknak köszönhetően ebben az évben 40 rászoruló gyermek vehetett részt a táborban. A kisiskolásokat csütörtökön Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere is meglátogatta. A Szegényeket Támogató Alapítvány immár 10 esztendeje szervez tábort a rászoruló gyerekek részére. Az egy hetes programot adományokból, támogatásokból és önkéntesek segítségével tudták megrendezni. A költségekhez 300 ezer forinttal járult hozzá Warvasovszky Tihamér polgármesteri keretéből.