Hírek


/ 2007.08.18. 07:58:29 |

Szeptember 15-ig várják az Érdi János Emlékéremre a javaslatokat

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a Szent Istváni Bazilika, Romkert érdekében tevékenykedők tudományos, szakmai munkájának elismerésére „Érdy János Emlékérmet” alapított l998-ban. Az emlékérem adományozására javaslatot tehet bármely székesfehérvári lakos és közösség. Az emlékérem adományozására vonatkozó javaslatot írásban kell benyújtani, amely tartalmazza a javaslattevő nevét, az emlékérem adományozására javasolt személy nevét és a javaslat indokát.

/ 2007.08.17. 15:55:43 |

Közös Szent István Napi ünnepséget tartott Székesfehérvár és Fejér megye Önkormányzata

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város és Fejér megye Önkormányzata pénteken délután hagyományosan közösen emlékezett meg Államalapító Szent István Királyunk ünnepéről. A Szent István szobornál tartott ünnepség után a résztvevők koszorúkat és virágot helyeztek el a Nemzeti Emlékhelyen, első királyunk szarkofágjánál. Ünnepi beszédet mondott Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere és Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
/ 2007.08.17. 15:49:55 |

Ünnepi Közgyűlés Augusztus 20 tiszteletére - Dr. Halmos István Székesfehérvár Díszpolgára


A péntek délutáni ünnepi közgyűlésen adték át Dr. Halmos István tanárnak a Székesfehérvár Díszpolgára címet. Pro Civitate díjat kapott Bobory Zoltán a Szent István Művelődési Ház igazgatója, dr. Dienes Ottó tanár, költő, Sárvári László az Alba Volán Sportklub ügyvezetője és Ujfalussy Gusztáv Ottó plébános. Székesfehérvárért díjat tízen, míg Tiszteletbeli Polgár címet hárman kaptak. Ünnepi beszédet mondott dr. Szabó Katalin Székesfehérvár MJV jegyzője.
/ 2007.08.17. 14:41:41 |

Átadták a Lánczos-Szekfű és Deák Dénes Ösztöndíjakat a Városházán

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város és a Lánczos-Szekfű Alapítvány Kuratóriuma döntött a következő esztendő ösztöndíjairól. Az elismeréseket és a hozzá tartozó anyagi támogatást azok kaphatják meg, akik az oktatás a tudomány, a művészet, illetve a társadalompolitika terén alkotnak. A pályázatokat Döbrentey Gyula a kuratórium elnöke értékelte. Úgy fogalmazott, hogy kiváló elképzelések születtek, amiknek megvalósítása tovább gazdagíthatja Székesfehérvár kulturális palettáját.
/ 2007.08.17. 12:14:41 |

Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata

Augusztus 17-én rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A reggeli órákban számos fontos témáról tárgyalt a képviselőtestület: újabb panelépületek felújítására írtak ki közbeszerzési eljárást, valamint döntöttek arról is, hogy önálló munkacsoport ellenőrzi majd az épületek rekonstrukcióját. Elfogadták a megszűnő Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt. tevékenységét lezáró éves beszámolót, valamint kiválasztották a kivitelezőt egy jelentős forgalomtechnikai munka elvégzésére.

/ 2007.08.17. 11:05:28 |

Dr. Martyn Gizella és posztumusz Sulyok János Ignác atya kapta a Szent István-Díjat

Csütörtökön este adták át a Szent István Művelődési Házban a Szent István Díjakat. A kuratórium 2007-ben posztumusz Sulyok János Ignác atyát és dr. Martyn Gizella főorvost találta érdemesnek az elismerésre. Spányi Antal megyéspüspök köszöntőjében elmondta: a díj alapja, hogy a jelölt a Szent Istváni értékrendnek megfelelően teljesítse szolgálatát választott hivatásában. A két díjazott közül Sulyok atya a Püspöki Levéltár és Könyvtár helyreállításáért hozott áldozatokat, míg dr. Martyn Gizella hippokratészi esküjének megtartása mellett emberként is kiemelkedően segítette a betegeket.

/ 2007.08.17. 07:59:37 |

Székesfehérváron mondja ünnepi beszédét Dr. Sólyom László köztársasági elnök


 Dr. Sólyom László köztársasági elnök egy órától adja át az állami kitüntetéseket az Országgyűlés kupolacsarnokában. Az államfő a nap folyamán Székesfehérvárra látogat, ahol délután háromkor, a Nemzeti Emlékhelyen a koszorúelhelyezést követően ünnepi beszédet mond. A Magyar Köztársaság elnökével egyébként a belvárosban fél háromtól lehet találkozni, amikor feleségével és a város polgármesterével sétát tesz a Fő utcán.
Az Augusztus 20-i ünnepi programokat itt találja!
/ 2007.08.16. 23:40:43 |

Győzelemmel kezdte a Terszol Kupát a Cornexi-Alcoa-Autobahn

 Győzelemmel kezdte a Terszol 2007 nemzetközi felkészülési tornát a Cornexi-Alcoa-Autobahn női kézilabda csapata. A háromnapos megmérettetés első összecsapásán a Dunaferr NK 32-20-ra verte a norvég bajnokság negyedik helyén végzett Levangert, s a fehérváriak sem léphettek pályára más céllal, minthogy két vállra fektessék első ellenfelüket. A szerb pontvadászat bronzérmese, a Dinamo Pancevo négy válogatott játékossal a soraiban vtte fel a küzdelmet a térdműtéten átesett Tápai Szabinát, a juniorválogatott játékosokat és a felnőtt válogatott Pannon-Kupája miatt elfoglalt Balogh Beát is nélkülöző Cornexivel. Cornexi-Alcoa-Autobahn – Dinamo Pancevo 34-26 (18-13)
/ 2007.08.16. 16:17:42 |

A polgármester is ellátogatott a Szegényeket Támogató Alapítvány táborába

Hétfőn kezdődött a Szegényeket Támogató Alapítvány tábora a Bregyó-közi Sportcentrum területén. A támogatásoknak, és felajánlásoknak köszönhetően ebben az évben 40 rászoruló gyermek vehetett részt a táborban. A kisiskolásokat csütörtökön Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere is meglátogatta. A Szegényeket Támogató Alapítvány immár 10 esztendeje szervez tábort a rászoruló gyerekek részére. Az egy hetes programot adományokból, támogatásokból és önkéntesek segítségével tudták megrendezni. A költségekhez 300 ezer forinttal járult hozzá Warvasovszky Tihamér polgármesteri keretéből.

/ 2007.08.16. 11:59:29 |

Népek színes kavalkádja a székesfehérvári Városházán

A Városháza Nagytanácstermében látta vendégül ma délelőtt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a „Királyi Napok” Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A tánccsoportok rövid ízelítőt adtak hazájuk népdalkincséből, majd Székesfehérvár alpolgármestere, dr. Csapó Csilla köszöntötte a vendégeket, aki reményét fejezte ki, hogy a következő napok során sok székesfehérvári ismerkedik meg a különböző népcsoportok kultúrájával, táncaival és népdalaival. Az alpolgármester köszönetet mondott a szervezőknek, akiknek a segítségével idén is megvalósulhatott a nagyszabású rendezvénysorozat.