-
FIT Vitaverseny az MCC-ben
A székesfehérvári diákok mellett Veszprém, Szekszárd, Budapest, Kaposvár és Pécs városok összesen nyolc legkiválóbb csapata mérte össze vitakészségét és retorikai tudását a Mathias Corvinus Collegium székesfehérvári képzési központjában rendezett FIT Vitaversenyen.
2026.03.19. -
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Vállalkozói fórum Fehérváron
Vállalkozói Fórumot rendezett Székesfehérváron a VOSZ, vagyis a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei szervezete. A résztvevők egyebek mellett gazdasági elemzésekről és jövőbeni lehetőségekről hallhattak előadásokat.
2026.03.18. -
Mandiner est az MCC-ben
Mandiner estet rendeztek a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az érdeklődőket egy Ukrajnáról szóló filmvetítés, valamint közéleti beszélgetés várta Orbán Balázzsal és Lentulai Krisztiánnal.
2026.03.18.
Négy székesfehérvári középiskola is előkelő helyen a felvételi rangsorban
Négy székesfehérvári középiskola kimagasló továbbtanulási eredményeiről tartottak csütörtökön délután sajtótájékoztatót a Városházán. Az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné mellett a Teleki Blanka Gimnázium, az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskola, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola és a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola igazgatója beszélt az eredményekről. A négy intézmény vezetője hangsúlyozta, hogy az elvárt eredményeknél 15-16 százalékkal jobban teljesítettek a fehérvári középiskolák.
2008.03.13. 14:03 |
Négy székesfehérvári középiskola kimagasló továbbtanulási eredményeiről tartottak csütörtökön délután sajtótájékoztatót a Városházán. Az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné mellett a Teleki Blanka Gimnázium, az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskola, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola és a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola igazgatója beszélt az eredményekről. A nemrégiben megjelent Köznevelés című szakmai folyóirat közölte a középiskolák rangsorát, melyben négy székesfehérvári intézmény is előkelő helyen szerepel. A Teleki Blanka Gimnáziumnak több mint 83 százalékos a továbbtanulási eredménye, az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolának 46.7, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolának 76 és a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolának 49 százalékos a továbbtanulási mutatója -mondta Boldizs Kálmánné. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy nem pillanatnyi eredményről van szó, hiszen ez jellemezte korábbi éveket is.
Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
1991 és 1995 között 52.6%
1996 és 2000 között 83%
2003 és 2007 között 83.1%
1991-től 30.5 százalékos emelkedés a felvételt nyert diákok számát tekintve
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
1991 és 1995 között 35%
1996 és 2000 között ----
2003 és 2007 között 76.2%
1991-től 40.7 százalékos emelkedés a felvételt nyert diákok számát tekintve
Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskola
1991 és 1995 között 22.5%
1996 és 2000 között 40.7%
2003 és 2007 között 49.2%
1991-től 26.7 százalékos emelkedés a felvételt nyert diákok számát tekintve
I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskola
1991 és 1995 között 10.7%
1996 és 2000 között ----
2003 és 2007 között 46.7%
1991-től 36.7 százalékos emelkedés a felvételt nyert diákok számát tekintve
A négy intézmény vezetője hangsúlyozta, hogy az elvárt eredményeknél 15-16 százalékkal jobban teljesítettek a fehérvári középiskolák. A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatója Szűcs Sándor kiemelte, hogy az iskolában arra büszkék, hogy évek óta az 5. 6. helyen vannak és ez nem pillanatnyi eredmény. A gimnáziumból humán területen folytatják tanulmányaikat, de az iskola reál oktatást is egyre inkább előtérbe helyezi a gazdasági igények elvárása miatt - mutatott rá Szűcs Sándor.
A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola igazgatója Sipos Imre azt hangsúlyozta, hogy minél több diákot kell magabiztos tudással eljuttatniuk a felsőoktatásba, ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy kevés diák szerepel a városban az innovációs versenyeken. Az intézmény hét éve vesz részt az Arany János Tehetséggondozó Programban, ahol az elvárt nem egészen 20%-os felvételi arány helyett 60%-kos a továbbtanulási ráta a programban résztvevő osztályokban.
Az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskola igazgatója Kindl Márta a következetes pedagógiai munka fontosságát emelte ki. Fontosnak nevezte, hogy a diákokkal megszerettessék a tanulást. Az iskolából a legtöbben gazdaság és marketing szakon tanulnak tovább a diákok.
A Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskol igazgatója dr. Vas Rezső a szakmai előképzettséget biztosító tárgyak mellett rendkívül fontosnak tartja a közismereti tárgyak oktatását az intézményben. A Széchenyiből a BMF-re, BME-re, SZIF-re mennek továbbtanulni, de az utóbbi években a Pannon Egyetemre is egyre többen jelentkeznek.