Hírek
-
Gyújtogatás miatt égett le egy ház a Székely utcában?
A Székely utcai, körülbelül családi ház lakószobájában csaptak fel a lángok és a tűz átterjedt a fából készült födémre is. A székesfehérvári tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a fa tetőszerkezetet már nem érték el. Elképzelhető, hogy gyújtogatás történt, ugyanis a bejárati ajtót feltörve és nyitva találták a tűzoltók. Képek a tűzről!
2007.10.25. 21:01:47 -
Hárman támadtak egy férfire egy székesfehérvári panzió fürdőszobájában
Három férfi támadott meg az egyik székesfehérvári panzió fürdőszobájában egy vendéget, az elkövetőket előzetes letartóztatásba helyezték - közölte a rendőrség. A megtámadott árpádhalmi férfi kora reggel éppen a nyakkendőjét kötötte, amikor rárontottak - mondta a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A férfi az első ütéstől a földre esett, támadói pedig - akik közül kettőt ismerősnek vélt, mivel előző nap konfliktusa volt velük - ütötték, rugdosták. A tények tisztázása, valamint az összebeszélés és a sértetti tanú megfélemlítésének kizárása végett a bíróság mindhármukat előzetes letartóztatásba helyezte.
2007.10.25. 20:59:07 -
Hatvan nyugdíjas mehetett először térítésmentesen a Vörösmarty Színházba
Székesfehérvár Önkormányzata bővítette a nyugdíjasoknak szóló támogatások körét. A városban több mint húszezer nyugdíjas él és az önkormányzat kiemelten kezeli az őket érintő kérdéseket - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Hivatal szóvivője azon a sajtótájékoztatón, amit az első, nyugdíjasoknak szóló ingyenes színielőadás előtt tartottak a Vörösmarty Színházban. Handler Rezsőné az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület klubösszekötője örömét fejezte ki, hogy a színházi főpróbákat ingyen látogathatja majd száz nyugdíjas.
2007.10.25. 20:23:46 -
Három nap alatt két vereséget szenvedett a Fehérvár Póló SE
Az elmúlt négynapos hosszúhétvége terméseként két mérkőzésen is medencébe szállt az OB1-es Vízilabda-bajnokságban szereplő Fehérvár Póló SE. Dabrowski Norbert játékos-edző tanítványai a LEN-Kupában is vitézkedő PVSK otthonában 19-9-es vereséget szenvedtek, majd három nappal később hazai környezetben látták vendégül a Szentes csapatát. A fehérvári pólósok inkább a Szentes ellen szerették volna behúzni a győzelmet, de enervált játékuk nem volt elég az üdvösséghez. A Fehérvár Póló SE 8-6-al maradt alul. PVSK-Pécs – Fehérvár Póló SE 19-9, Fehérvár Póló SE – Szentes 6-8
2007.10.25. 15:48:21 -
Három fehérvári tollaslabdázó is részt vesz a Serdülő Európa-Bajnokságon
28 ország csapatainak részvételével megkezdődött a 2007-es Tollaslabda Serdülő Európa Bajnokság Törökország fővárosában, Isztambulban. A Magyar csapat a B csoportban Oroszországgal játszotta első mérkőzését, ígéretes kezdés után azonban alulmaradt esélyesebb ellenfelével szemben. A második fordulóban Horvátország ellen sokkal magabiztosabb játékkal rukkoltak elő a magyar fiúk és lányok. A székesfehérvári Albatoll SE egyesületét Szatzker Márton, Strobl Eszter és Fekete Sára képviselik a törökországi EB-n. A magyar csapat a 9.-16. hely valamelyikéért vívhat nagy csapatát a folytatásban.
2007.10.25. 15:00:05
Újabb 86 panelház hőszigetelésére írt ki közbeszerzést a testület - Közgyűlés késő délelőtt
Késő délelőtt Farkasvermi úti ingatlanok belterületbe vonásával folytatta munkáját a képviselőtestület. Szó volt a Béla úti temetővel szemben épülő gyalogosátkelőhelyről, döntöttek a képviselők újabb 86 panelépület hőszigeteléséről. Ez utóbbi napirendi pont tárgyalásánál azt is hangsúlyozták a képviselők, hogy szigorúbb feltételeket állítanak fel a minőségi munka érdekében a vállalkozóknak. Kiírták a közbeszerzési eljárást az önkormányzat 60 milliárdos ingatlanvagyonának a biztosítására is, továbbá módosították a József Attila Középiskolai Kollégium, az Árpád Szakképző Iskola és Kollégium és a Kríziskező Központ alapító okiratát. A kora délelőtti eseményekről itt olvashat!
Ülésezik Székesfehérvár MJV Közgyűlése - tudósítás a délelőtti eseményekről
Újabb 86 panelház hőszigetelésére írt ki közbeszerzést a testület - Közgyűlés késő délelőtt
Reggel nyolc órától tartja októberi ülését Székesfehérvár MJV Közgyűlése
A képviselőtestület kora délelőtt tárgyal az "Év székesfehérvári vállalkozója" díj megalapításáról és várhatóan létrehozza a testület a helyi építészeti-műszaki tervtanácsot is. Szó lesz több ingatlan forgalomképessé nyílvánításáról és a Kossuth utca 7 szám alatti üzlethelyiség vételárát is meghatározzák. Tárgyalnak a város bérlakás-állományáról és újabb 86 panelépület hőszigetelésére írnak ki pályázatot. Valószínűleg belterületbe von a képviselőtestület Farkasvermi úti területeket és a KÖFÉM Sporttelep fejlesztése is napirendre kerül. A mai testületi ülésen döntenek a képviselők a Fehérvár FC önkormányzati tulajdonrészének az eladásáról is. Az ülést a Fehérvár Televízió élőben közvetíti, a honlapon kora délután olvashatnak tudósítást a közgyűlésről.
A napirendi pontokat itt találja!
Döntetlent játszott a Győrrel az FC Fehérvár a Magyar Kupában
Módosították a jégkorong OB I versenykiírását
Székesfehérvár ebben az évben kétszer is nyert pályázati pénzt közmunkaprogramokra
Nagyváradi delegáció érkezett szerdán Székesfehérvárra
Csütörtökön reggel sztrájkolnak a mozdonyvezetők
A mozdonyvezetők megtartják a csütörtökön reggel 6 és 8 óra közötti időre meghirdetett figyelmeztető sztrájkot - jelentette be Borsik János, a Mozdonyvezetők Szakszervezet (MOSz) ügyvezető alelnöke. A tárca és a szakszervezet vezetőinek egyeztetését követően Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) államtitkára elismerte, hogy a mozdonyvezetőkkel az idén nyáron kötött megállapodás határidőit a tárca nem mindenben tudta tartani.