Hírek
-
A Jesenice is nyert a Volán otthonában
Régi ismerőst fogadott az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga 14. fordulójában, hiszen a korábbi Interligában oly sok párharc ellenfeleként feltűnő szlovén Acroni Jesenice látogatott a fehérvári jégcsarnokba. Az Acroni az Interliga-küzdelmek óta méginkább megerősödött, mindezt bizonyítja, hogy a szlovénok az osztrák bajnokság tabellájának második helyén álltak 13 meccs után. Székesfehérváron nem korcsolyázott jégre a legeredményesebb jesenicei, Derek Bekar, de jégen volt a Liga tavalyi pontkirálya, Paul Healey… A Volánnál Kangyal Balázs hagyta ki a meccset húzódás miatt. A már rangadóként kezelt találkozó remek első harmadot hozott, annak ellenére, hogy nem rezdültek a hálók. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 0–4 (0-0, 0-0, 0-4)
2007.10.28. 21:04:12 -
Acélvirág díjat nyert Székesfehérvár
Székesfehérvár Önkormányzata Acélvirág díjat nyert el a Virágos Magyarországért versenyen. A Magyar Kertépítészek és Tájrendezők Szövetsége évről-évre elismeri a környezetük szebbé tételén dolgozó települések munkáját. Székesfehérvár már régóta résztvevője hasonló megmérettetéseknek, sőt tavaly megkaptuk az Európa Virágos Városa cím használatára való jogot is. Ezt a város határában elhelyezett üdvözlő táblákon láthatják a hozzánk érkezők.
2007.10.28. 17:37:07 -
Felavatták a GEO Földügyi és Térinformatikai Tudásközpontjának épületét
A Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kara Földügyi és Térinformatikai Tudásközpontjának épületét avatták fel szombaton Székesfehérváron a Budai úton. A GEO új épülete mintegy 650 millió forintos beruházással, a korábbi orosz laktanyaépület átalakításával, háromezer négyzetméter alapterületen készült el, kormányzati, önkormányzati támogatással, valamint PPP-program igénybevételével. Az épületben előadótermek, gyakorló termek, elektronikus könyvtárterem, és hatvanhat vendég elhelyezésére alkalmas szálláshely van. Nézzen be a GEO új épületébe!
2007.10.28. 06:22:17 -
Fontos mérkőzést bukott el a Cornexi-Alcoa-AutoBahn
A női kézilabda NB1 nyolcadik fordulójában négypontos összecsapásra készült a Cornexi-Alcoa-AutoBahn, hiszen a tabellán ötödik helyen álló fehérváriak a két ponttal többet gyűjtő negyedik, Debreceni VSC-Aquaticum együttesét fogadták. A Cornexi kezdett jobban, azonban a Debrecen hamar felvette a ritmust, sőt fordított is. Vura József együttese csak helyenként produkált lendületes kézilabdát, míg a Loki végig egységes csapatként működve játszott. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre azonban a vendégek négygólos előnyre tettek szert. CORNEXI-ALCOA-AUTO BAHN - DVSC-AQUATICUM 29–33 (15–19)
2007.10.27. 20:08:40 -
A Ligakupa elődöntőjébe jutott az FC Fehérvár
A Ligakupa negyeddöntőjének visszavágójára úgy utazott az FC Fehérvár, hogy a Győri ETO FC elleni 1-1 után nyílt mérkőzésen dől el a továbbjutás a zöld-fehérek otthonában. A fehérváriak meglehetősen tartalékos összeállításban vették fel a küzdelmet, hiszen az általában kezdő játékosok közül Sebők, Horváth Gábor és Dajic léptek pályára. A Győr továbbjutási terveit bizonyította, hogy Egervári Sándor alakulata erősebb összeállításban kezdett, mint a fehérvári első összecsapáson. Ennek ellenére már a hatodik percben a vendégek örülhettek, amikor Dajic remek cselei után Disztl Dávid mattolta a győri védelmet. GYÕRI ETO FC-FEHÉRVÁR FC 2–2 (0–2)
2007.10.27. 18:18:03
Idén október 28-án kezdődik a téli időszámítás
Rangadóra készül a Cornexi-Alcoa-AutoBahn
Négypontos mérkőzésre készül a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A válogatott torna miatti bajnoki szünet után az NB1 nyolcadik fordulójában a dobogóért folytatott harcban egyik nagy riválisként számon tartott együttest fogadják Vura József tanítványai. A DVSC-Aquaticum mindenképen szeretne visszavágni a tavalyi pontvadászatban elszenvedett sérelmekért – akkor a Cornexi jutott a felsőházi rájátszásba -, s a debreceni lányok nyerni jönnek a Köfém csarnokba. A Debrecen két ponntal jobban teljesített eddig, így a negyedik helyen áll a tabellán, míg a fehérváriak az ötödik pozícióban követik a Lokit. A Cornexi a kezdeti botladozások után szeretne végre közönségszórakoztató, jó játékkal előrukkolni a szombaton 15.45-kor kezdődő találkozón, természetesen nem eredménytelenül.
A 13. helyért játszhatnak a magyarok a Tollaslabda EB-n
A hosszabbításban kapott ki az Alba Volán
Ötven éves testvérvárosi kapcsolatát ünnepelte a finn Kemi és Székesfehérvár
Mesterlövészek a Vértanu utcában!
Pénteken hajnalban, háromnegyed kettő előtt pár perccel tűzesetről érkezett bejelentés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére. Székesfehérváron a Vértanú utcában, egy közműhálózat építésével foglalkozó vállalkozás telephelyén egy körülbelül 5x10 méteres, könnyűszerkezetes, alumínium hullámlemez borítású, többfunkciós helyiség teljes terjedelmében égett. A helyiségben többek között kisgépek, valamint két disszupalack és egy oxigénpalack volt -tájékoztatott a tűzoltóság sajtószóvivője Bisztricz Anett.