Gépesített feldolgozóközpontot épít Székesfehérváron a Magyar Posta

A tervek szerint Székesfehérváron épül majd fel a Magyar Posta gépesített feldolgozó központja. Szűts Ildikó, a Magyar Posta Zrt. új vezérigazgatója elmondta, hogy a beruházásra a a Postapartner Program keretében kerül sor 2008-2009-ben. A Magyar Posta nemzetközi elismertségét mutatja, hogy több szakmai elismerésben részesült, az idén május 19-20-án Budapesten rendezik meg a Postai Világkonferenciát.
2008.05.09. 08:59 |
A tervek szerint Székesfehérváron épül majd fel a Magyar Posta gépesített feldolgozó központja. Szűts Ildikó, a Magyar Posta Zrt. új vezérigazgatója elmondta, hogy a beruházásra a a Postapartner Program keretében kerül sor 2008-2009-ben. A Magyar Posta nemzetközi elismertségét mutatja, hogy több szakmai elismerésben részesült, az idén május 19-20-án Budapesten rendezik meg a Postai Világkonferenciát.

Szűts Ildikó a következő évek feladataival kapcsolatban elmondta, hogy folytatódik a Postapartner Program 2008-2009-ben, újabb két gépesített feldolgozó központot létesítenek, a bérfelzárkóztatási programot tovább viszik annak érdekében, hogy a postai piac liberalizációjára, 2012-2013-ra felkészült legyen a társaság.

Kérdésre válaszolva a vezérigazgató elmondta, hogy a tervek szerint Székesfehérváron, illetve Szolnokon épül majd a gépesített feldolgozó központ, ezek 2009-2010 nyarán indulhatnak. Szűts Ildikó úgy értékelte, hogy a Magyar Posta az elmúlt hat évben sikeres volt, 2003 óta nyereséget tudott felmutatni, a szolgáltatás minősége folyamatosan javul, Európában a szolgáltatás minőségében a Magyar Posta 6-7. helyen áll.

Szűts Ildikó elmondta: az első három hónap eredménye alapján valószínűsíthető, hogy 2008-ban a társaság jó eredményt ér el. Az első negyedévben a Magyar Posta Zrt. adózás előtti eredménye 6,5 milliárd forint, ami 2,1 milliárd forinttal jobb a 4,4 milliárd forintos tervnél.

A Magyar Nemzeti Vagyontanács szerdán döntött arról, hogy Szűts Ildikót, a Magyar Posta Zrt. korábbi általános vezérigazgató-helyettesét nevezi ki határozatlan időre a társaság vezérigazgatójának a miniszternek kinevezett Szabó Pál helyére.

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.