Hírek


/ 2007.10.23. 19:42:06 |

Téli közmunkaprogramot indítanak álláskeresőknek

 Téli közmunkaprogramot indít álláskeresőknek a Szociális és Munkaügyi Minisztérium. A 2,4 milliárd forint költségvetésű programban legkevesebb 3000-3500-an vehetnek részt. A program célja, hogy télen a foglalkoztatási "holt szezonban" enyhítsék az álláskeresők gondjait. Ennek során a minisztérium 3000-3500 embernek segít időlegesen munkához jutni. A közmunkával azokon kívánnak segíteni, akik átmenetileg, vagy tartósan kiszorultak a munkaerőpiacról, így elsősorban a képzetlenek, a romák, és a nők kapnak lehetőséget a programban való részvételre.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2007.10.22. 00:45:49 |

Nyitott Tornatermek az őszi szünetben iskolások számára


A Tárt Kapus Sportlétesítmények programsorozata keretében szeptembertől ismét várják a mozogni vágyó lakosságot a Nyitott Tornatermek, de nem csupán a felnőttek sportolhatnak ingyenesen, hanem a gyerekek is. Az őszi szünetben, tehát október 29-én, 30-án, és 31-én délelőtt 10 órától 12 óráig 13 helyszínen összesen nyolcféle sportágban mozoghatnak a fiatalok. A programok között labdarúgás, kosárlabda, kézilabda, röplabda, floorball, asztalitenisz, tollaslabda, és zenés torna várja a szüneben sportolni vágyó kisiskolásokat és diákokat.
 A tornatermek listája itt található!
/ 2007.10.21. 22:04:23 |

A polgármester fogadta az Alba Volán-Bericap fiatal öttusázóit

 Nem csupán a felnőttekre kell figyelni az Alba Volán-Bericap öttusa- szakosztályánál, hiszen az utánpótlás is remek eredményeket szállít, sőt már a felnőttek között is letették névjegyüket. Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepélyes keretek között fogadta Gyenesei Leilát és Kovács Saroltát, valamint Komlódy Zsolt vezetőedzőt és Korponai István vívóedzőt. Székesfehérvár polgármestere reméli, hogy a jövőben sokszor találkozhat a fiatal versenyzőkkel az ilyen fogadások keretében, hiszen az azt jelentené, hogy Vörös Zsuzsáék méltó utódjait neveli a Volán.
/ 2007.10.20. 13:27:37 |

Megemlékezések városszerte az 56-os Forradalom és Szabadságharc emlékére

 Október 20-án szombaton a város minden iskolájában megemlékeztek az 1956-os Forradalom és Szabadságharcról. A Szabó Palota falán lévő 56-os emlékműnél a Jáky József Műszaki Szakközépiskola, a Magyar Király Szálló falán lévő 56-os emléktáblánál a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai adtak ünnepi műsort. A Székesegyház 56-os emlékkeresztjénél a Tóvárosi Általános Iskola tartotta ünnepi megemlékezését.
/ 2007.10.20. 08:49:30 |

A Kereskedelmi és Iparkamarában is bemutatkozott a Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégia

 A nemrég elkészült Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégia alkalmas arra, hogy bemutassa a kistérségi, megyei és vállalati kapcsolódási pontokat, és további együttműködéseket építsen ki – hangzott el a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában, a „Partnerségben a székesfehérvári kistérség foglalkoztatási helyzetének javításáért” című konferencián. "Székesfehérváron, jól tudunk együtt dolgozni, és ez alapja lehet további fejlesztéseknek a Stratégiához igazodva” – mondta Fiedler Ágnes projektmenedzser.
 A Székesfehérvári Foglalkoztatási Stratégiát itt találja!

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2007.10.19. 22:20:56 |

Diósgyőrben szenvedett vereséget az FC Fehérvár

 A Soproni Liga 12. fordulójának nyitányán a Diósgyőri VTK otthonába látogatott az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A fehérváriak végig többet támadtak a mérkőzésen, számos helyzetet hagytak kihasználatlanul. A kimaradt lehetőségeket a második félidő elején az exvidis Sipeki István büntette, aki óriási bombagólt ragasztott a vendégkapu felső sarkába, mintegy 35 méterről küldte kapura a labdát. A találat után is a piros-kékek veszélyeztettek többet, mégis a Diósgyőr növelte előnyét. A 85. percben egy kipattanó labdát Simon Attila helyezte a labdát a hálóba. A DVTK 2-0-s győzelmével az FC Fehérvár továbbra sem lábalt ki a hullámvölgyből. DVTK – FC Fehérvár 2-0 (0-0)

/ 2007.10.19. 18:04:09 |

Fehérvár FC: Szauerwein Tivadar lett a többségi tulajdonos


 Szauerwein Tivadar lett a többségi tulajdonosa az élvonalbeli Fehérvár FC labdarúgócsapatát működtető kft-nek - erről határozott a cég taggyűlése pénteken. Az üzletember azt javasolta, hogy a hatékonyabb működés érdekében két ügyvezető irányítsa a napi munkát. Gál László eddigi ügyvezető így csak a sportügyekkel foglalkozna, míg a pénzügyi irányítást egy ehhez megfelelő végzettséggel rendelkező gazdasági szakemberre kívánják bízni. A taggyűlés arról is döntött, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) kezdeményezésére indított licenceljárási vizsgálatban Viniczai Tibor kisebbségi tulajdonos képviselje a klubot.