Kiegyenlített az Albacomp Pakson

Hatalmas bravúrt vitt véghez az Albacomp kosárlabda csapata az Uniqua-NB1 negyeddöntőjének negyedik összecsapásán. A Paksi Atomerőmű SE ellen vívott három győzelemig tartó párharcban felálltak a padlóról a fehérváriak. Peresztegi Nagy Ákos alakulata idegenben tudott nyerni, s így kiegyenlítette a versenyfutást, a vasárnapi, fehérvári mérkőzés dönt a továbbjutásról. Atomerőmű SE– Albacomp 63–80
2008.05.08. 22:34 |

A Paks 2-0-s összesített vezetése után megrázta magát az Albacomp, és káprázatos játékkal vágott vissza. Fehérváron 18 ponttal nyertek Simonék, majd a negyedik felvonáson is brillíroztak. Az Atomerőmű csupán a harmadik percig volt partiban a fehérváriakkal, onnantól nem férhetett kétség a kék-fehérek fölényéhez. Bradford hét hárompontost dobott, és 23 pontot szerzett, de McClendon, Simon, és Radovic is remekelt, ezzel pedig nem bírtak Gulyásék. Az Albacomp 17 pontos győzelmével kiegyenlítette az összesített állást, döntés vasárnap Fehérváron.

Atomerőmű SE– Albacomp 63–80

Paks, 1200 néző
 Vezette: Földházi T., Benczur T., Hegedűs

Paks: MÉSZÁROS 10/3, MURRY 12, Stevenson 7/3, Horváth Z. 5, GULYÁS 21 Csere: Csaplár-Nagy E. 3/3, Kiss Zs., Ce. Brooks 5/3, Toroman

Albacomp: SIMON B. 15/6 BRADFORD 23/21 RADOVICS 13 , MCCLENDON 20, BENCZE Z. 4 Csere: Dávid G. , Boozer 2, Hanga 3/3, Soós, Keller

Az eredmény alakulása: 1. p. 2-0. 2. p. 2-3. 3. p. 8-3. 5. p. 10-11. 9. p. 15-22. 12. p. 21-29. 16. p. 24-38. 18. p. 33-38. 23. p. 36-52. 30. p. 51-59. 32. p. 51-65. 37. p. 59-74.

Kipontozódott: Gulyás (36. p.).
 Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-2