Hírek
-
Pro Sanitate elismerést kapott dr. Rónai László a Szt. György Kórház osztályvezető főorvosa
Az Egészségügyi Minisztériumban adták át a Fejér Megyei Szent György Kórház osztályvezető főorvosának, Dr. Rónai Lászlónak a Pro Sanitate díjat. Batthyány-Strattmann László születésének 137. évfordulója alkalmából dr. Horváth Ágnes miniszter szakmai elismeréseket adományozott. Az elismeréseket dr. Kincses Gyula államtitkár adta át. Több évtizeden keresztül végzett, kimagasló szakmai munkásságának elismeréseként Batthyány-Strattmann László díjakat adott át számos kiváló szakembernek.
2007.11.05. 07:41:31 -
Szombaton rendezik a Szkeptikusok XIII. Konferenciáját Székesfehérváron a Szabadművelődés Házában
November 10-én szombaton Székesfehérváron rendezik meg a Szkeptikusok XIII. Országos Konferenciáját a Szabadművelődés Háza, valamint a Szkeptikus Társaság rendezésében. Az összejövetel egyik célja, hogy fórumot biztosítson azoknak a szakembereknek, tanároknak, újságíróknak, akik fel szeretnének lépni az áltudományos és tudományellenes nézetekkel szemben. Másik cél, hogy az érdeklődő közönség az adott témák elismert szakembereitől szerezhessen tudományosan megalapozott ismereteket olyan kérdésekről, melyekről ellentmondásos nézetek keringenek a köztudatban.A részletes programot itt találja!
2007.11.05. 07:32:30 -
Székesfehérváron fejeződnek be december 15-én a vizitdíjmentes szűrővizsgálatok
A tervek szerint 150-200 ezer ember megy el többek között bőrrák-, vércukorszint-, koleszterin-, testzsírszázalék-szűrésre, illetve vérnyomásmérésre, ortopédiai, szemészeti vagy hallásvizsgálatra, prevenciós tanácsadásra a Szűréssel az Életért Program (SZ.É.P.) országos kampány keretében. Szombaton kezdődött meg a Debrecenben, Győrben, Miskolcon, Pécsen, Szegeden folytatódó és december 15-én Székesfehérváron befejeződő program. A 10-től 18 óráig zajló rendezvényeken folyó szűrővizsgálatok ugyanúgy vizitdíjmentesek, mint amikor az állampolgárok az ÁNTSZ-től kapnak értesítést szervezett szűrésre.
2007.11.05. 07:22:05 -
Mai karakterbabákat mutatnak be a Fehérvári Babaházban - március 24-ig látható a tárlat
A hazai babakészítők műhelyekben készült karakterbabákból nyilt kiállítás szombaton Székesfehérváron, a Fehérvári Babaház - Moskovszky Gyűjtemény játszóház termében. A gyermekkor élményeit, érzéseit, emlékeit idéző tárlaton tizennyolc alkotó állította ki remekeit. A porcelánbabák mindegyike igazi mestermunka. Van köztük focilabdát szorongató, baseball sapkás vagány srác, a játék örömébe belefeledkező leányka, bájosan udvarló fiúcska és mellette pironkodó kislány, feketebőrű fiú, pólyás, s több, a gyermeki szomorúságot és önfeledt vidámságot tükröző, kedves figura.
2007.11.05. 03:31:16 -
Hét gólt kapott az Alba Volán Salzburgban
Az Erste Bank Eishockey Liga 17. fordulójában a Villach elleni első osztrák ligabeli győzelme után a tavalyi kiírás bajnoka, a Red Bull Salzburg otthonába látogatott az Alba Volán SC. A fehéráriak nagy reményekkel utaztak a sztárcsapathoz, de hamar érvényesült a papírforma. A hatodik percben Welser váltott gólra egy emberelőnyt, majd a 15. minutumban Lynch növelte a salzburgi előnyt kettőre. A második harmad elején Kalt góljával már 3-0-ra vezettek az osztrákok, a 34. percben Koch találata már a negyedik Red Bull találatot jelezte. A harmadik periódus 55. másodpercében Tratting talált Budai ketrecébe emberfórból, az 50. percben pedig megint eredményes volt létszémfölényben a Salzburg, Dieter Kalt saját maga második, csapata hatodik góljának örülhetett. Az 53. percben Vaszjunyin Artyom hátulról lökésért nagybüntetést és végleges fegyelmit kapott, s az ötperces emberelőnyből Feichtner szerzett gólt, a Salzburg hetedik találatát… Red Bull Salzburg – Alba Volán SC 7-0 (2-0, 2-0, 3-0)
2007.11.04. 20:52:27
Újpesti siker a fehérvári uszodában
Megannyi töklámpást készítettek a fehérváriak
Képeket itt talál a rendezvényről!
70-es évek bulija lesz szombaton az Öreghegyi Közösségi Házban
Megszerezte első győzelmét az Alba Volán az osztrák ligában
Székesfehérvár a dinamikus város - pályázati eredményekről tájékoztatott a polgármester
A ZTE szerzett előnyt a Ligakupában
A labdarúgó Ligakupa elődöntőjében Zalaegerszegen vendégszerepelt az FC Fehérvár. A piros-kékek a Sebők – Vadász, Koller, Horváth G., Mohl – Dvéri, Farkas, Bozic, Csobánki – Sitku, Dajic összeállításban kezdett, s a mérkőzés elején veszélyesebben futballozott. A 38. percben Sitku Illés nem sokkal lőtt a kapu fölé, egy perccel később azonban már pontosan célzott, 10 méterről gurított a jobb alsó sarokba. A fehérvári előnnyel zárult első félidőt követően azonban a ZTE volt aktívabb, s ennek meg is lett az eredménye. Az 53. percben Meye-t buktatta Vadász a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig biztos lábbal értékesítette a sértett, 1-1. A 70. percben Davidov az alapvonalról kanyarított középre, Botis pedig hat méterről fejelt Sebők kapujába. A hajrá előtt Dajic egyenlíthetett volna, de ziccert hibázott.