-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
40 éves az éremgyűjtők Alba Regia szervezete
Kiadta ötvenedik emlékérmét a megalakulásának negyvenedik évfordulóját idén ünneplő Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Fejér Megyei Alba Regia Szervezete. A Habsburg uralkodóknak emléket állító sorozat legújabb veretét a XXIII. Alba Regia Éremgyűjtő Találkozón mutatták be.
2008.05.15. 00:09 |
Kiadta ötvenedik emlékérmét a megalakulásának negyvenedik évfordulóját idén ünneplő Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Fejér Megyei Alba Regia Szervezete. A Habsburg uralkodóknak emléket állító sorozat legújabb veretét a XXIII. Alba Regia Éremgyűjtő Találkozón mutatták be.
Miközben az ország éremgyűjtőinek sokasága árulta, és cserélte kollekciójának darabjait az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozó vásárán, addig a numizmatika iránt érdeklődőknek dr. Vízi László Tamás tartott előadást a Habsburg-Ház uralkodóiról. A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének Fejér Megyei Alba Regia szervezete már negyven éves, termékeny múltra tekint vissza, hiszen a kezdetben hét numizmatikus által alapított 50 tagú szervezet idén az albások ötvenedik érmét adta ki. A Habsburg uralkodókat bemutató sorozat hetedik tagjaként jelenik meg az ezüst és bronzvereteken a négyszáz évvel ezelőtt trónon levő I. Rudolf és II. Mátyás arcképét ábrázoló érem.
A négyszáz évvel ezelőtt trónon levő uralkodók arcképének hátoldalán a fehérvári várkapitány, Wattay Ferenc is helyet kapott. Az újonnan kiadott történelmi érem mellett az Alba Regia éremgyűjtőinek munkásságát időszakos kiállítás is bemutatja a Megyei Művelődési Központban, s a régmúlt időkről mesélnek azok a római pénzek, melyeken istenek, istennők, és császárnék láthatóak, a kiállítás emléket állít az 1848-as Szabadságharcnak, és Hunyadi Mátyás 550 évvel ezelőtti királlyá választásának, valamint az olimpiai játékokat kísérő legszebb érmek is megtekinthetőek.
Miközben az ország éremgyűjtőinek sokasága árulta, és cserélte kollekciójának darabjait az Alba Regia Éremgyűjtő Találkozó vásárán, addig a numizmatika iránt érdeklődőknek dr. Vízi László Tamás tartott előadást a Habsburg-Ház uralkodóiról. A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének Fejér Megyei Alba Regia szervezete már negyven éves, termékeny múltra tekint vissza, hiszen a kezdetben hét numizmatikus által alapított 50 tagú szervezet idén az albások ötvenedik érmét adta ki. A Habsburg uralkodókat bemutató sorozat hetedik tagjaként jelenik meg az ezüst és bronzvereteken a négyszáz évvel ezelőtt trónon levő I. Rudolf és II. Mátyás arcképét ábrázoló érem.
A négyszáz évvel ezelőtt trónon levő uralkodók arcképének hátoldalán a fehérvári várkapitány, Wattay Ferenc is helyet kapott. Az újonnan kiadott történelmi érem mellett az Alba Regia éremgyűjtőinek munkásságát időszakos kiállítás is bemutatja a Megyei Művelődési Központban, s a régmúlt időkről mesélnek azok a római pénzek, melyeken istenek, istennők, és császárnék láthatóak, a kiállítás emléket állít az 1848-as Szabadságharcnak, és Hunyadi Mátyás 550 évvel ezelőtti királlyá választásának, valamint az olimpiai játékokat kísérő legszebb érmek is megtekinthetőek.