Hírek


/ 2007.11.08. 08:26:11 |

Székesfehérvárról indul országos körútra a Korona Akadémia

 Szombaton, székesfehérvári állomásával indul országos körútjára a Korona Akadémia elnevezésű ingyenes oktatássorozat. A közérthető, félnapos oktatási program előadói között neves professzorok, az üzleti életet jól ismerő pénzügyi szakemberek szerepelnek. Az elmúlt másfél évtizedben végzett felmérések kivétel nélkül riasztó megállapításokat közöltek a magyarok pénzügyi ismereteiről. A helyzet azóta sem változott, pedig egyre több ember előtt, egyre több lehetőség nyílik az életminőséget javító, hosszú távú befektetésre, különböző pénzügyi szolgáltatások igénybe vételére.

/ 2007.11.08. 07:44:32 |

Márton-napi batyubál lesz szombaton a Szent István Király Múzeumban


 
A Fehérvári Polgárok Egyesülete és a Szent István Király Múzeum második alkalommal hagyományőrző Márton-napi „batyubált” rendez november 10-én, szombaton 17–24 óráig a Szent István Király Múzeumban. A szervezők szándéka, hogy a Márton-naphoz kapcsolódó lúd és újbor, a korábban híres, de mára feledésbe merülő fehérvári libafertály-készítés hagyományát felelevenítse. A programon szó lesz Szent Márton történetéről, a ludak természetrajzáról és több Szent Márton napjához kapcsolódó hagyományról. A rendezvényre mindenkit szeretettel várnak!
/ 2007.11.08. 00:11:19 |

Európai együttműködés a regionális befektetés-ösztönzés területén

„A projekt az Interreg IIIC Programban az Európai Unió (és a Magyar Köztársaság) társfinanszírozásával valósul meg.” Az INTERREG európai közösségi kezdeményezés MODELE projektjének 3. komponensében a Navarrai Fejlesztési Ügynökség vezette 5 tagú nemzetközi konzorcium pályázott, és nyert támogatást. A konzorcium tagja a székesfehérvári székhelyű Közép-Pannon Kht. is. A pályázat célja a regionális befektetés-ösztönzési tevékenység erősítése, új befektetők régióba vonzásának támogatása, továbbá a tapasztalatok átadása a partnerek között. (hirdetés)
/ 2007.11.08. 00:02:28 |

Nemzetközi együttműködés, a régiós kis- és középvállalkozások megerősítése érdekében

Olasz, szlovák, spanyol, görög és magyar régiók összefogásával jött létre a MODELE projekt, amely a helyi, regionális kis- és középvállalkozói kör megerősítését tűzte ki célul. A MODELE az INTERREG közösségi kezdeményezés egyik projektje, mely a résztvevő régiók közötti tapasztalatcsere és információ átadás révén valósul meg, így segítve az egyes régiókban új vállalkozástámogató eszközök kifejlesztését. (hirdetés)
/ 2007.11.07. 22:30:22 |

A nyolc közé jutott az FC Fehérvár a Magyar Kupában

 Miközben Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Fehérvár FC Kft. működése ügyében ülésezett, addig az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján vitézkedett a Sóstói Stadionban. Az első összecsapáson 1-1-re végzett Győri ETO FC és FC Fehérvár a Ligakupa küzdelmei után pontot tettek az MK-csatározások végére is. Pontosabban csak az egyik együttes tekinthette a találkozó végén befejezettnek a Magyar Kupabeli szereplést, mégpedig a párharc vesztese.FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (3-0)
/ 2007.11.07. 18:52:59 |

Rendkívüli közgyűlést tartott a képviselőtestület

 A Rendkívüli Közgyűlés elején éles vita bontakozott ki, hogy a Fehérvár FC gazdálkodását elemző KPMG vizsgálatot az eredetileg is tervezett zárt vagy nyílt ülésen tárgyalja a testület. A Sportbizottság elnöke Gál Péter Pál javaslata szerint azért kellett volna nyílt ülésen tárgyalni a jelentés, mert az közérdekű adatokat tartalmaz. Dr. Szabó Katalin jegyző válaszában elmondta, hogy a klub többi tulajdonosának érdeksérelme lehet a gazdálkodásról szóló adatok nyilvánosságra hozatala és üzletit titkok sérülnének. Az ülésen jelen lévő KPMG Tanácsadó Kft munkatársai elmondták, hogy a szerződés szerint nem áll módjukban nyílt ülésen tárgyalni az ügyről. A képviselők végül a zárt üléses tárgyalás mellett foglaltak állást. A város polgármestere azonban felhívta a figyelmet arra, hogy a közérdekű adatokat a nyilvánosság elé tárják.
/ 2007.11.07. 15:05:16 |

Michal Dostallal szeződést bontott az Alba Volán SC

 Nem sokat, mindössze 17 mérkőzést élt meg az Erste Bank Eishockey Ligában, és egyben az Alba Volán SC jégkorong csapatában Michal Dostal. A nyáron igazolt szlovák hátvéd Jan Jasko kérésére érkezett Székesfehérvárra, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A Volán szakosztályvezetésének egyenesen nagy csalódást okozott a 29 éves védő produktuma, ezért november hetedikén a fehérváriak szerződést bontottak Dostallal. Martin Galik és David Gosselin után Michal Dostal a harmadik játékos, aki távozott a kék-fehérektől az idény kezdete óta, és Idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató szerint nem elképzelhetetlen, hogy lesznek követőik.

/ 2007.11.07. 11:22:55 |

A Marton Imre Asztalitenisz Emlékversenyre Németországból is érkeztek játékosok

 Székesfehérváron 1993 óta minden évben megemlékeznek a Fejér Megyei Asztalitenisz Szövetség egykori elnökéről, Marton Imréről. Az 1990-ben elhunyt Marton Imre labdarúgó és asztaliteniszező is volt, majd játékos-pályafutása után a Postás, a VT Vasas, a Spartakus és a MESZÖV ping-pong-edzőjeként tevékenykedett. Az egykori trénerre és elnökre 32 felnőtt és 14 ifjúsági korú versenyző emlékezett játékkal a XV. Emlékversenyen. A Hétvezér Általános iskola tornatermében hat asztalon, egyesben és párosban viaskodtak az ütőforgatók. A mezőnyben nem csupán a megye asztaliteniszezői mérték össze tudásukat, hanem Németországból is érkeztek versenyzők, no nem németek, hanem fehérvári kötődésű magyar ping-pongosok.
/ 2007.11.07. 07:49:12 |

Vasutassztrájk szerdán reggel - délután négyre helyreáll a menetrend

 A munkabeszüntetés hatszáz vonatot és csaknem 6000 munkavállalót érint, a jegykiadás is bizonytalan. A nyolc óráig tartó sztrájk célja, hogy a szakszervezetek elérjék: a kormány ne szüntessen meg a tervezett 38 mellékvonalat. Az utazók többsége elégedetlenségének adott hangot és többen kártérítést követelnek mert egy hónapon belül ez a második vasutassztrájk. A kétórás figyelmeztető sztrájkot a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) és a Vasutasok Szakszervezete (VSZ) szervezte a vasúti szárnyvonalak tervezett bezárása miatt. A menetrend várhatóan délután négy órára áll helyre.