Hírek
-
Pályázati felhívás a Fekete Sas Szálló értékesítésére
2007.11.08. 16:55:18 -
Rendőr Robi és Rosszcsont Ricsi - bűnmegelőzési program indult óvodásoknak
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, Bűnmegelőzési Osztálya 2007. november 8-án, általános bűnmegelőzési programot indított, nagycsoportos óvódások részére. A programsorozat, mely egyedülállónak számít az országban, az „Ovi-zsaru” elnevezést kapta. A tematika közvetítésében Rendőr Robi és Rosszcsont Ricsi volt a egyenruhás főelőadó segítségére, így szemléltetve a kicsiknek a helyes és követendő magatartásformákat.
2007.11.08. 14:58:23 -
Jövő nyárra elkészül a Székesfehérvár - Dinnyés kerékpárút
A Kerékpáros Magyarországért Programon 100 millió forintos támogatást nyert az önkormányzat arra, hogy megépítse a Székesfehérvárt Dinnyéssel összekötő kerékpárutat, így biztonságosan el lehet majd jutni két keréken is a Velencei-tóhoz. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér a nyertes pályázat kapcsán kiemelte, hogy engedélyezett tervei vannak már Fehérvárnak, így a közbeszerzési eljárás lefolytatása után egyből indulhat a kivitelezés. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az Alsóvárost a Belvárossal összekötő kerékpárút építésére is pályázatot nyújt be a város, így a Loranger Ipari Park, az Auchan, a Bricostore és a Dechatlon is megközelíthető lesz majd biciklivel.
2007.11.08. 13:23:05 -
Térinformatika és elektronikus aláírás: Fehérváron ülésezett az MJVSZ Informatikai Bizottsága
A Megyei Jogú Városok Szövetségének Informatikai Bizottsága ülésezett november 7-én Székesfehérváron. Az ülés alkalmat teremtett arra, hogy a közel hárommillió lakost reprezentáló 23 megyei jogú város szakértői és a meghívott vendégek olyan fontos témákat vitassanak meg, mint többek között az EU-s pályázati lehetőségek, az egyes elektronikus szolgáltatások, valamint az elektronikus hatósági rendszerek alkalmazásának lehetőségei, illetve a közigazgatási rendszerek szabványosítása.
2007.11.08. 11:04:13 -
Beiskolázási tájékoztatót tartanak a Ciszterci Szent István Gimnáziumban
Beiskolázási tájékoztatót tartanak a Ciszterci Szent István Gimnáziumban november 13-án, jövő héten kedden a nyocévfolyamos képzés-, illetve november 14-én szerdán a négyévfolyamos gimnázium iránt érdeklődőknek. Homo hominem socius, avagy ember embernek támasza – egy azok közül az értékek közül, amit a Ciszterci Szent István Gimnázium képvisel - mondta Gyóni András. Az iskola igazgatója hangsúlyozta, hogy olyan világban élünk, ahol a pénz mindenhatóságát hirdetik és mindenből üzlet lett. Az iskolában azt szeretnék, hogy egyetemes, időtálló értékek mentén nőjenek fel a gyerekek.
2007.11.08. 10:59:11
Székesfehérvárról indul országos körútra a Korona Akadémia
Szombaton, székesfehérvári állomásával indul országos körútjára a Korona Akadémia elnevezésű ingyenes oktatássorozat. A közérthető, félnapos oktatási program előadói között neves professzorok, az üzleti életet jól ismerő pénzügyi szakemberek szerepelnek. Az elmúlt másfél évtizedben végzett felmérések kivétel nélkül riasztó megállapításokat közöltek a magyarok pénzügyi ismereteiről. A helyzet azóta sem változott, pedig egyre több ember előtt, egyre több lehetőség nyílik az életminőséget javító, hosszú távú befektetésre, különböző pénzügyi szolgáltatások igénybe vételére.
Márton-napi batyubál lesz szombaton a Szent István Király Múzeumban
A Fehérvári Polgárok Egyesülete és a Szent István Király Múzeum második alkalommal hagyományőrző Márton-napi „batyubált” rendez november 10-én, szombaton 17–24 óráig a Szent István Király Múzeumban. A szervezők szándéka, hogy a Márton-naphoz kapcsolódó lúd és újbor, a korábban híres, de mára feledésbe merülő fehérvári libafertály-készítés hagyományát felelevenítse. A programon szó lesz Szent Márton történetéről, a ludak természetrajzáról és több Szent Márton napjához kapcsolódó hagyományról. A rendezvényre mindenkit szeretettel várnak!
Európai együttműködés a regionális befektetés-ösztönzés területén
Nemzetközi együttműködés, a régiós kis- és középvállalkozások megerősítése érdekében
A nyolc közé jutott az FC Fehérvár a Magyar Kupában
Rendkívüli közgyűlést tartott a képviselőtestület
Michal Dostallal szeződést bontott az Alba Volán SC
Nem sokat, mindössze 17 mérkőzést élt meg az Erste Bank Eishockey Ligában, és egyben az Alba Volán SC jégkorong csapatában Michal Dostal. A nyáron igazolt szlovák hátvéd Jan Jasko kérésére érkezett Székesfehérvárra, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A Volán szakosztályvezetésének egyenesen nagy csalódást okozott a 29 éves védő produktuma, ezért november hetedikén a fehérváriak szerződést bontottak Dostallal. Martin Galik és David Gosselin után Michal Dostal a harmadik játékos, aki távozott a kék-fehérektől az idény kezdete óta, és Idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató szerint nem elképzelhetetlen, hogy lesznek követőik.
A Marton Imre Asztalitenisz Emlékversenyre Németországból is érkeztek játékosok
Vasutassztrájk szerdán reggel - délután négyre helyreáll a menetrend
A munkabeszüntetés hatszáz vonatot és csaknem 6000 munkavállalót érint, a jegykiadás is bizonytalan. A nyolc óráig tartó sztrájk célja, hogy a szakszervezetek elérjék: a kormány ne szüntessen meg a tervezett 38 mellékvonalat. Az utazók többsége elégedetlenségének adott hangot és többen kártérítést követelnek mert egy hónapon belül ez a második vasutassztrájk. A kétórás figyelmeztető sztrájkot a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) és a Vasutasok Szakszervezete (VSZ) szervezte a vasúti szárnyvonalak tervezett bezárása miatt. A menetrend várhatóan délután négy órára áll helyre.