-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Barkóczi József emlékének ajánlották a kerékpáros megyei döntőt
Szerdán délután rendezték Székesfehérváron a felső tagozatos iskolások számára meghirdetett Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjét, de ezen a napon versengtek az alsósok is. A versenyeket az idén Barkóczi József alezredes emlékének szentelték a szervezők. Az alezredes, kis és középiskolások ezreit nevelte a biztonságos közlekedésre évtizedeken keresztül. Barkóczi József a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság titkára volt. A múlt év őszén hunyt el…
2008.05.16. 07:53 |
Szerdán délután rendezték Székesfehérváron a felső tagozatos iskolások számára meghirdetett Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntőjét, de ezen a napon versengtek az alsósok is. A versenyeket az idén Barkóczi József alezredes emlékének szentelték a szervezők. Az alezredes, kis és középiskolások ezreit nevelte a biztonságos közlekedésre évtizedeken keresztül. Barkóczi József a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság titkára volt. A múlt év őszén hunyt el…
Szerdán kora délután zajlott Székesfehérváron az István Király Általános Iskolában a felső tagozatosok számára kiírt Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője. Az időjárás szeszélyessége sem fogott ki a szervezőkön, mert bár a végén beszorultak a tornaterembe az eső miatt, de csak megszületett a végeredmény. Lányok közül Hegedűs Anita szerepelt a legjobban. Csórról érkezett a Mátyás Király Általános Iskolából. Második helyen végzett Kane Szula a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolából. Németh Nóra, Szabadbattyán, Gróf Batthyányi Lajos Általános Iskola színeiben szerepelt a harmadik helyen. Fiúk közül a Munkácsy-s Molnár Gábor lett az első, míg Horváth Ákos Dunaújvárosból, a Gárdonyi Géza Általános Iskolát képviselve a második. Sárszentmihályi fiú végzett a harmadik helyen. Oláh Roland a Zichy Jenő Általános Iskola tanulója.
Mind a fiúk, mind a lányok közül az első két helyezettet készítik föl a balesetmegelőzési-bizottság szakemberei és a fiatalok pedagógusai. Az országos döntőre Pécsett kerül sor május 27-29-én. Az országos versenyt idén Barkóczi József emlékének ajánlották. De az ő nevét viseli a Kisiskolás Közlekedési Kupán elnyerhető vándorserleg is. Ezt a versenyt alsó tagozatosok számára, valamikor maga Barkóczi József dolgozta ki és vezette be. Két fiú és két lány alkot egy csapatot, iskolánként lehet nevezni és megyei szintig lehet eljutni vele. A Barkóczi József Vándor Kupát idén a Munkácsy Mihály Általános Iskola csapata nyerte. Másodikak lettek a mányiak és harmadik helyezést ért el a csóri általános iskola csapata.
Amennyiben a vándorserleget két egymás után következő évben ugyanaz az iskola nyeri el, a serleget megtarthatják. Amennyiben nem, a következő nyertes veszi át.
Illés Mihály alezredes, a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság titkára elmondta : A versenyzők jól felkészültek, magas szintű tudásról tettek tanúbizonyságot. Nem csak azok a versenyzők és csapatok nyertek, akik a képzeletbeli dobogóra állhattak fel, hanem valamennyien, akik elindultak a megmérettetésen. A biztonságos közlekedés valamennyi közlekedőnek érdeke és azok a gyerekek, akik ma kerékpáron bizonyítanak, néhány év múlva járművezetőként lesznek letéteményesei mindnyájunk biztonságának a közutakon.
Szerdán kora délután zajlott Székesfehérváron az István Király Általános Iskolában a felső tagozatosok számára kiírt Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője. Az időjárás szeszélyessége sem fogott ki a szervezőkön, mert bár a végén beszorultak a tornaterembe az eső miatt, de csak megszületett a végeredmény. Lányok közül Hegedűs Anita szerepelt a legjobban. Csórról érkezett a Mátyás Király Általános Iskolából. Második helyen végzett Kane Szula a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolából. Németh Nóra, Szabadbattyán, Gróf Batthyányi Lajos Általános Iskola színeiben szerepelt a harmadik helyen. Fiúk közül a Munkácsy-s Molnár Gábor lett az első, míg Horváth Ákos Dunaújvárosból, a Gárdonyi Géza Általános Iskolát képviselve a második. Sárszentmihályi fiú végzett a harmadik helyen. Oláh Roland a Zichy Jenő Általános Iskola tanulója.
Mind a fiúk, mind a lányok közül az első két helyezettet készítik föl a balesetmegelőzési-bizottság szakemberei és a fiatalok pedagógusai. Az országos döntőre Pécsett kerül sor május 27-29-én. Az országos versenyt idén Barkóczi József emlékének ajánlották. De az ő nevét viseli a Kisiskolás Közlekedési Kupán elnyerhető vándorserleg is. Ezt a versenyt alsó tagozatosok számára, valamikor maga Barkóczi József dolgozta ki és vezette be. Két fiú és két lány alkot egy csapatot, iskolánként lehet nevezni és megyei szintig lehet eljutni vele. A Barkóczi József Vándor Kupát idén a Munkácsy Mihály Általános Iskola csapata nyerte. Másodikak lettek a mányiak és harmadik helyezést ért el a csóri általános iskola csapata.
Amennyiben a vándorserleget két egymás után következő évben ugyanaz az iskola nyeri el, a serleget megtarthatják. Amennyiben nem, a következő nyertes veszi át.
Illés Mihály alezredes, a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság titkára elmondta : A versenyzők jól felkészültek, magas szintű tudásról tettek tanúbizonyságot. Nem csak azok a versenyzők és csapatok nyertek, akik a képzeletbeli dobogóra állhattak fel, hanem valamennyien, akik elindultak a megmérettetésen. A biztonságos közlekedés valamennyi közlekedőnek érdeke és azok a gyerekek, akik ma kerékpáron bizonyítanak, néhány év múlva járművezetőként lesznek letéteményesei mindnyájunk biztonságának a közutakon.