-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A Ciszterci Szent István Gimnáziumot is támogatja a város önkormányzata
Önkormányzati támogatásról szóló megállapodást írt alá csütörtökön délelőtt a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a zirci főapát dr. Zakar Ferenc Polikárp. A Ciszterci Szent István Gimnázium működési költségeihez idén mintegy 6.4 millió forinttal járul hozzá Székesfehérvár önkormányzata. A Ciszterci Szent István Gimnáziumnak a lehető legjobbkor érkezik az önkormányzati támogatás, hiszen nyáron az iskola tetőfelújítását szeretnék elvégezni -mondta Gyóni András igazgató.
2008.05.15. 12:09 |
Önkormányzati támogatásról szóló megállapodást írt alá csütörtökön délelőtt a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a zirci főapát dr. Zakar Ferenc Polikárp. A Ciszterci Szent István Gimnázium működési költségeihez idén mintegy 6.4 millió forinttal járul hozzá Székesfehérvár önkormányzata.

A város idei költségvetésében elkülönített összeg szerepel az egyházi oktatási intézmények támogatására: a tavalyi tíz helyett idén tizenöt millió forinttal támogatja az önkormányzat a Ciszterci Szent István Gimnáziumot, a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodát illetve a Református Általános Iskolát. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és dr. Zakar Ferenc Polikárp zirci főapát csütörtökön délelőtt írta alá azt a megállapodást, mely szerint 6.4 millió forinttal támogatja az önkormányzat az egyházi fenntartású iskolát.
Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy tavaly indította el a város az egyházi fenntartású intézmények önkormányzati támogatását tíz millió forintos alappal. Kiemelte, hogy a városban több mint húszezer diák tanul és Székesfehérvárnak fontos minden egyes itt tanuló fiatal.

A Zirci Apátság négy gimnáziumot tart fent (Egerben, Székesfehérváron, Pécsen és Baján) és az állami normatív támogatás kisebb mértékben emelkedik, mint a kiadási költségek, éppen ezért rendkívül fontos az önkormányzat támogatása – hangzott el a támogatási megállapodás aláíráskor.
A Ciszterci Szent István Gimnáziumnak a lehető legjobbkor érkezik az önkormányzati támogatás, hiszen nyáron az iskola tetőfelújítását szeretnék elvégezni -mondta Gyóni András igazgató. A gimnázium előtt a Bartók Béla téren is szeretnének az önkormányzattal közösen területrendezést végezni.
A sajtótájékoztatóval egybekötött támogatási szerződés aláírásakor elhangzott, hogy a fehérvári egyházi fenntartású intézményekbe járó diákok is ugyanúgy részesülnek az év eleji tankönyvtámogatásban, mint az önkormányzat által fentartott iskolák.

A város idei költségvetésében elkülönített összeg szerepel az egyházi oktatási intézmények támogatására: a tavalyi tíz helyett idén tizenöt millió forinttal támogatja az önkormányzat a Ciszterci Szent István Gimnáziumot, a Szent Imre Általános Iskolát és Óvodát illetve a Református Általános Iskolát. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és dr. Zakar Ferenc Polikárp zirci főapát csütörtökön délelőtt írta alá azt a megállapodást, mely szerint 6.4 millió forinttal támogatja az önkormányzat az egyházi fenntartású iskolát.
Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy tavaly indította el a város az egyházi fenntartású intézmények önkormányzati támogatását tíz millió forintos alappal. Kiemelte, hogy a városban több mint húszezer diák tanul és Székesfehérvárnak fontos minden egyes itt tanuló fiatal.

A Zirci Apátság négy gimnáziumot tart fent (Egerben, Székesfehérváron, Pécsen és Baján) és az állami normatív támogatás kisebb mértékben emelkedik, mint a kiadási költségek, éppen ezért rendkívül fontos az önkormányzat támogatása – hangzott el a támogatási megállapodás aláíráskor.
A Ciszterci Szent István Gimnáziumnak a lehető legjobbkor érkezik az önkormányzati támogatás, hiszen nyáron az iskola tetőfelújítását szeretnék elvégezni -mondta Gyóni András igazgató. A gimnázium előtt a Bartók Béla téren is szeretnének az önkormányzattal közösen területrendezést végezni.
A sajtótájékoztatóval egybekötött támogatási szerződés aláírásakor elhangzott, hogy a fehérvári egyházi fenntartású intézményekbe járó diákok is ugyanúgy részesülnek az év eleji tankönyvtámogatásban, mint az önkormányzat által fentartott iskolák.