Hírek
-
A biztonságos téli közlekedésről...
Téli átállással kapcsolatos jó tanácsokat kötött egy csokorba a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Baleset- megelőzési Bizottságának titkára, Májer László rendőr főhadnagy. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis a tél nem a havazással kezdődik! Sok gépjárművezető a téli útviszonyokat a havas út fogalmával azonosítja. Pedig akkor is érheti kellemetlen meglepetés a vezetőt, ha a tél eleji reggelen az éjszaka 0 Celsius fok alá lehűlt aszfaltburkolatra pára kerül. A vékony jégréteg szinte láthatatlan, fékezéskor viszont a jármű váratlanul megcsúszik, a fékút, és ezzel a féktávolság jelentősen megnő.
2007.11.06. 08:30:44 -
Magyar verseket vár Skóciáról az Albannach Skót Kulturális Egyesület
Skócia által ihletett magyar nyelvű verseket, meséket, novellákat vár az Albannach Skót Kulturális Egyesület a "Szerelmem, Skócia" című antológiába, amely a tervek szerint jövő márciusban jelenik meg - mondta Bialkó László Gergő a társaság fehérvári tagja. Január 30-ig műfaji megkötés nélkül bárki elküldheti Skóciáról szóló alkotásait az egyesületnek, amelynek régóta dédelgetett álma egy ilyen kötet kiadása. A beérkezett írásokat kortárs magyar író, újságíró és Magyarország első skótdudása, Kéri György zsűrizi majd, mielőtt bekerülnek a Szerelmem, Skócia című antológiába
2007.11.06. 07:34:57 -
Fölényes Albacomp-siker a MAFC otthonában
A kosárlabda NB1 ötödik fordulójában a nem túl acélos teljesítménnyel rajtoló Albacomp a MAFC-Újbuda otthonában lépett parkettre a játékhét zárómeccsén. A MAFC Univer elleni bravúros sikere óvatosságra intheti a honi mezőny nagymenőit is, azonban a fehérváriaknak nem okozott gondot az Újbuda legyőzése. Már az első negyedben hét ponttal vezetett Goran Miljkovic együttese, majd a gyengébb második etap után megint elépett ellenfelétől. Már az utolsó periódus előtt is megnyugtató volt a végül 22 pontig jutó Henderson vezérelte kék-fehérek előnye, de az utolsó 10 percben hengerelt az Albacomp. A fehérváriak harmincnégy pontos győzelmet arattak a fővárosban. MAFC–Albacomp 60–94 (14-21, 17-19, 15-23, 14-31)
2007.11.05. 22:07:00 -
Tévedett a bíró - nem nyert az FC Fehérvár a Debrecen ellen
A Soproni Liga 13. fordulójában a négy bajnoki találkozó óta nyeretlen FC Fehérvár a tabellát vezető Debreceni VSC-Teva alakulatát fogadta. A kilencedik helyen tanyázó fehérváriak az első félidőben lendületesebben játszottak, de nem tudta gólra váltani helyzeteit. Fordulás után a Debrecen birtokolta többet a labdát, Sebők kapusnak is akadt dolga, majd a 61. percben Sitku Illés betalált, azonban Vad II. játékvezető les címén nem adta meg a teljesen szabályos találatot… A 84. percben megfogyatkozott a hazai csapat, Csobánkit állította ki a bíró, ennek ellenére az utolsó percekben a fehérvári csapat veszélyeztetett többet, de a meccsen nem született gól. A vége: 0-0. FC Fehérvár - DVSC-Teva 0-0
2007.11.05. 21:52:45 -
Fehérvár FC Kft. taggyűlés - elnapolva!
Továbbra is üzemel az FC Fehérvár-cirkusz, bár, tapsvihar egészen biztosan nem tör ki a nagymúltú klub körüli történések láttán. A futballklubot működtető gazdasági társaság, tehát a Fehérvár FC Kft. rendkívüli taggyűlése délelőtt negyed 11-től tanácskozott, majdnem minden tulajdonos részvételével, Dósa Mátyás hiányzott csupán az egyeztetésről. Nemes Ferenc, a Roneko Kft. képviselője 1%-os tulajdonrészét megvételre kínálta a tulajdonostársaknak, ugyanis korábbi elképzelését, tehát az üzletrész elajándékozását nem teszik lehetővé a törvényi keretek. A tagoknak elővásárlási joguk van, azonban ha senki nem kívánja 1%-kal növelni tulajdonrészét, akkor külső jelentkező is betársulhat a Fehérvár FC Kft.-be. A zárt ajtók és ablakok mögött egyébként délután kettőig csűrték-csavarták a szót a taggyűlés urai, de a fontos, a klub jövőjét érintő kérdésekben nem tudtak dönteni, november 23.-ra napolták el a taggyűlést.
2007.11.05. 21:32:06
A város ölelésében - elkészült a film a Sóstó Természetvédelmi Területről
Az ötletpályázatra érkezett diák- és gyermekrajzokat bírálták hétfőn délután
Rendhagyó kulturális eseménynek ad helyet a Hiemer ház
Karbantartás miatt szerdán nem lesz víz a Sarló utca több épületében
Fejérvíz Zrt.tájékoztatja a Sarló utca 1-21 és 4-14 számú házakban lakó fogyasztóit, hogy a vízszolgáltatás november 7-én, szerdán 8 órától várhatóan 19 óráig, karbantartási munkák miatt szünetel. A munkálatok ideje alatt az ideiglenes vízellátást lajtos kocsiból biztosítja a szolgáltató. Kérik fogyasztók megértését és türelmét!
Rendkívül szigorúan alakítják át a közlekedési büntetőpont rendszert
Zajvédelmi rendelet - jövő januártól zajbírság is kiszabható
Képzési fórumot tart a Kodolányi János Főiskola
A Kodolányi János Főiskola az I. Nemzeti Fejlesztési Terv Regionális Operatív Programjának támogatásával a régió kis- és középvállalkozásainak körében kutatást végez. A 18 hónapos időszakra tervezett projekt címe: "A gazdálkodási tevékenység, kontrolling és a versenyképesség-javítás összefüggései". Célja, hogy a KJF hallgatóit bevonja a kutatási tevékenységbe, és így erősítse a tudományos szféra és a gazdaság közötti kapcsolatot. A témával kapcsolatban a legközelebbi fórum november 7-én, 14 órakor kerül megrendezésre a Kodolányi János Főiskola központi épületének emeleti tanácstermében.