Hírek


/ 2007.11.05. 17:55:08 |

A város ölelésében - elkészült a film a Sóstó Természetvédelmi Területről

 "A város ölelésében" címmel szerdán délután a Vörösmarty Színházban mutatják be J. Mező Éva és Koroknai Károly természetfilmjét a Sóstó Természetvédelmi Területről. A filmről ma délután tartottak sajtótájékoztatót a Városházán. A rendező páros J. Mező Éva és Koroknay Károly 20 éve dolgoznak együtt, az operatőri munka Zöldi István és Simor Géza keze munkáját dicséri a vágó Rajhona Péter a film zenéjét pedig Maróti Emese szerezte. A szerdai bemutató után a fehérvári iskolákban és könyvtárakban is megtalálható lesz a természetfilm, illetve a Duna Televízió is műsorára tűzi azt hamarosan.
/ 2007.11.05. 16:27:43 |

Az ötletpályázatra érkezett diák- és gyermekrajzokat bírálták hétfőn délután

Szeptember elején hirdetett Ötletpályázatot Székesfehérvár Önkormányzata fiataloknak öt kategóriában. A beérkezett pályamunkákat a város népszerűsítéséhez használják majd, így képeslapok, naptárak, szóró ajándékok, kis könyvecskék készülnek a művekből. Hétfőn délután a "freecard" és a „Székesfehérvár az otthonom” gyermekrajz pályázat munkáit értékelte a zsűri. Az irodalmi-, a szlogen- és a dalpályázatra érkezett műveket hétfőn délelőtt bírálták. Képek a rajzok zsűrizéséről!
/ 2007.11.05. 13:37:11 |

Rendhagyó kulturális eseménynek ad helyet a Hiemer ház

November 9-én fiatal fehérvári alkotók "divatszínházi" produkcióját láthatják az érdeklődők „A ruha a fő és benne a nő” címmel a Hiemer házban. A Kulturmix Egyesület ingyenes rendezvényével kapcsolatban Farkas Tamás, az önkormányzat sajtószóvivője kiemelte: a város egyik legfontosabb célja, hogy szorosabbra fűzze a szálakat a civil szervezetekkel és az is, hogy számos színvonalas rendezvénynek, új kezdeményezésnek adjon helyet a Hiemer ház. A pénteki divat-show különlegessége lesz, hogy bemutatják a nyári alkotótábor keretében elkészült alkotásokat is, amelyeket 14-17 éves fiatalok terveztek.
/ 2007.11.05. 11:18:30 |

Karbantartás miatt szerdán nem lesz víz a Sarló utca több épületében

 Fejérvíz Zrt.tájékoztatja a Sarló utca 1-21 és 4-14 számú házakban lakó fogyasztóit, hogy a vízszolgáltatás november 7-én, szerdán 8 órától várhatóan 19 óráig, karbantartási munkák miatt szünetel. A munkálatok ideje alatt az ideiglenes vízellátást lajtos kocsiból biztosítja a szolgáltató. Kérik fogyasztók megértését és türelmét!

/ 2007.11.05. 10:46:54 |

Rendkívül szigorúan alakítják át a közlekedési büntetőpont rendszert

 Várhatóan már a jövő év elejétől szigorítják a közlekedési büntetőpont- rendszert. A szigorítás a tervek szerint drákóinak ígérkezik. Gyakorlatilag minden szabálysértésért dupla annyi pont jár, mint eddig, azonban egy ittasan okozott balesetért, „halmazati” büntetésként összesen tizenöt pontot osztanak majd ki a rendőrök. A szigorítás hátterében az áll, hogy a most érvényes szisztémáról bebizonyosodott: súlytalan, hiszen alig akadt olyan autós, aki a rendszer 2001-es bevezetése óta elérte volna a tizennyolc pontos felső határt. Az országban mindössze ötvenen mondtak emiatt búcsút jogosítványuknak.
/ 2007.11.05. 09:58:16 |

Zajvédelmi rendelet - jövő januártól zajbírság is kiszabható

Az emberi tartózkodásra szolgáló helyiségek zaj- és rezgésvédelméről hozott kormányrendelet a lakó- és üdülő épületek mellett kiterjed a szállodákra, éttermekre, kórházakra is. A zajvédelmi határértékeket külön jogszabály határozza meg, a szóban forgó rendelet azt írja elő, hogy a település különböző funkciójú részein ettől miképpen térhet el a terhelés. A fokozottan zajos területre nem adható ki telekalakítási-, építési-, és fennmaradási engedély sem. Jövő év januártól -a rendelet mellékletében szereplő képlet alapján kiszámított- zajbírság is kiszabható.
/ 2007.11.05. 09:34:14 |

Képzési fórumot tart a Kodolányi János Főiskola

 A Kodolányi János Főiskola az I. Nemzeti Fejlesztési Terv Regionális Operatív Programjának támogatásával a régió kis- és középvállalkozásainak körében kutatást végez. A 18 hónapos időszakra tervezett projekt címe: "A gazdálkodási tevékenység, kontrolling és a versenyképesség-javítás összefüggései". Célja, hogy a KJF hallgatóit bevonja a kutatási tevékenységbe, és így erősítse a tudományos szféra és a gazdaság közötti kapcsolatot. A témával kapcsolatban a legközelebbi fórum november 7-én, 14 órakor kerül megrendezésre a Kodolányi János Főiskola központi épületének emeleti tanácstermében.

/ 2007.11.05. 08:49:37 |

Ma éjszaka is látogatható a Szent Imre Kiállítás

 Szent Imre napján, november 5-én éjfélig tart nyitva Székesfehérváron a herceg nevét viselő templom, és éjszaka is látogatható a Szent Imre 1000 éve című kiállítás. A fiatalon elhunyt trónörökös évezredes tiszteletét százötven műalkotással, valamint több különleges installációval bemutató tárlat Imre nevű látogatói kedvezményesen tekinthetik meg a kiállítást, illetve ajándékot is kapnak az Egyházmegyei Múzeum munkatársaitól - mondta Bertáné Pintér Katalin az egyházmegye szóvivője. A kiállítás honlapját itt találja!
/ 2007.11.05. 08:02:35 |

Szigorúbban ellenőrzik jövőre a gázártámogatásokat

Szigorúbban ellenőrzik jövőre a gázártámogatást igénylőket, szabálytalanság esetén a büntetés is nagyobb lesz - álla a szociális minisztérium közleményében. Eddig a kétmillió igénylőből 7 ezer támogatását vonták meg, 3 ezernek vissza is kell fizetnie a pénzt. A kétmillió háztartásból eddig 180 ezernél ellenőrizte az APEH, hogy jogosan veszik-e igénybe a gázártámogatást. Húszezernél az űrlap kitöltésénél találtak pontatlanságot, 30 ezer esetben azonban a támogatást folyósító Magyar Államkincstár részletesebb ellenőrzést kezdeményezett. Ennek nyomán 4024 esetben megszüntették a támogatást, 2895 háztartást pedig emellett a korábban átutalt összeg visszafizetésére is felszólították.
/ 2007.11.05. 07:47:34 |

Kétgólos az Aalborg előnye a Cornexivel szemben az EHF-Kupában

 A női kézilabda EHF-Kupa harmadik fordulójában a dániai Frederikshavnben, az Aalborg DH vendégeként debütált a legutóbb a belga Handball Femina Visé együttesét búcsúztató Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A fehérváriak remekül kezdtek a bajnokságban mostanában gyengélkedő Aalborg ellen, de a Mehlmann Ibolyát is foglalkoztató dánok hamar magukhoz tértek. Sőt, a Cornexi játékosainak majdnem negyedórás kihagyásának köszönhetően 9-0-s sorozattal fordított a hazai csapat, így a szünetben 14-9-re vezetett az Aalborg. Fordulás után a Cornexi nagy akarással küzdött, s felzárkózott, a dánok így kétgólos előnnyel utazhatnak a november 11.-i, fehérvári visszavágóra. Aalborg DH (DEN) – Cornexi-Alcoa 28-26 (14-9)