Hírek
-
Nyíregyházán lép pályára a Videoton FC
Most szombaton, a klub történetében 10. alkalommal lép pályára Nyíregyházán a Videoton FC. A két együttes találkozóinak története rövid időszakra nyúlik vissza, az első derbire az 1980-81-es bajnoki idényben került sor.A hétvégi, Nyíregyháza elleni mérkőzésen nem lesz ott az utazó keretben Dvéri Zsolt, aki csigolya problémákkal küzd.
2009.09.10. 15:43:59 -
Harmadik idényét kezdi a fehérvári jégkorongcsapat az osztrák ligában
Harmadik idényét kezdi meg idén az EBEL-ben a Sapa Fehérvár AV19, az osztrák bajnokság 2009/2010-ben tömöríti először négy ország - Ausztria, Magyarország, Szlovénia és Horvátország - csapatait. A fehérvári jégkorongcsapat jelentősen erősödött a nyár folyamán, többek között Peterdi Imre, a Vas testvérek és Ladányi Balázs is Székesfehérváron folytatja pályafutását.
2009.09.10. 15:33:44 -
Beszorult sérült egy Fordban Zámoly után
Közlekedési balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat csütörtökön kora délután. Zámoly és a Csákberény-Gánt-Csákvár elágazó között két személygépkocsi ütközött. Az egyik sofőrt a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül.
2009.09.10. 14:49:33 -
Szelektív hulladékgyűjtés a FEZEN-en az "Egy mozdulat" program segítségével
A Fehérvári Zenei Napok idén az „Egy mozdulat” program segítségével valósítja meg a szelektív hulladékgyűjtést. A szervezők ezzel kívánnak csatlakozni a nagy nyári rendezvényekhez, melyeken az idei évben főszerepet kaptak a zöld akciók és megmozdulások.
2009.09.10. 14:21:43 -
Számos fejlesztés valósult meg a maroshegyi városrészben
Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselője területbejáráson mutatta be a körzetben az elkészült fejlesztéseket és beszélt a megvalósításra váró beruházásokról is. A gyorsan fejlődő városrészben többek között számos helyen épült térkövezett járda, játszótereket újítottak fel, elkészült egy színvonalas sportpálya és megtörtént a műszaki átadása egy új idősotthonnak is.
2009.09.10. 14:16:41
Quimbyvel és Tankcsapdával kezdődik ma este az idei FEZEN
Száz forintos buszok a Fezenre KATT IDE!
Jogászkodás helyett nyilvánosságot - a Városi Szolgáltatások Bizottsági elnökének közleménye
A szociális és a kulturális ágazat is megszenvedheti a jövő évet
Elindult a "Városi levelek" című tárcablog
A Fejér Megyei Hírlapban megjelenő Imre herceg-tárcák korábbi darabjai ezentúl blogon is olvashatóak. A fotóillusztárciókkal ellátott szövegek a nyomtatott megjelenést követően kerülnek ki az oldalra. A tárcákkal kapcsolatos további munkát a Lánczos-Szekfű Alapítvány kuratóriuma alkotói ösztöndíjjal támogatja.
A tárca rövid terjedelmű, publicisztikai műfaj. Az újságok tárcarovatában közölt, rendszerint aktuális témájú, könnyed hangvételű kisesszé.