Hírek


/ 2009.09.03. 10:01:05 |

Szombaton a Vásártéren rendezik a kettesfogathajtó megyei bajnokság 9. fordulóját

 A Fejér Megyei Kettesfogathajtó Bajnokság fehérvári versenyéről tartott sajtótájékoztatót Brájer Éva, a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, Maroshegy önkormányzati képviselője és Pleizer József, a Székesfehérvári Lovas Sportegyesület elnöke. Székesfehérváron a Vásártéren a szombati napon délelőtt 10 órakor lesz a megnyitó, majd az akadályhajtás versenyszám lesz, ebédszünet után megint akadályhajtás, ezt követően pedig vadászhajtás is lesz. A fogathajtó bajnokság délután 4-5 óráig tart majd.
/ 2009.09.03. 09:49:56 |

Füstöléses vizsgálat - Ki vezette bele az ereszt a szenyvízcsatornába?

A Fejérvíz felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy Székesfehérváron, a Maroshegy, Brassói utca és Borszéki utca által határolt részén szeptember 7–11 között füstöléses szennyvízcsatorna-hálózat vizsgálatot végez. A lakásokba a füst nem jut be, ha a vizes berendezéseknél (WC-kagyló, mosdó, fürdőkád, padlóösszefolyó stb.) a vízzárak rendben működnek. Kérik ezért, ellenőrizzék a vízzárak telítettségét, és szükség esetén töltsék fel vízzel.
/ 2009.09.03. 08:47:38 |

Új vezetők a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság élén

Fülep Zoltán tűzoltó alezredest nevezte ki a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság új igazgatójának az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója szerdán Székesfehérváron. A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ünnepélyes állománygyűlésén Tatár Attila tűzoltó altábornagy bejelentette: szeptember 2-i hatállyal nyugállományba vonult az addigi igazgató, Mihály János tűzoltó ezredes. Õt a poszton eddigi helyettese, Fülep Zoltán alezredes követi.
/ 2009.09.02. 21:53:50 |

Mediterrán hangulat pénteken este a Horváth testvérekkel a Kossuth utcában

Szeptember 4-én, pénteken este "megkisérlik" a Horváth testvérek segítségével úgy szórakoztatni a Mauro, a Mokka és a Padre vendégeit, hogy közben a környéken lakókat ne zavarják. A pénteki estén lesz a térzene próbája, ha sikerül, akkor pedig gyakrabban is örülhetnek a Belvárosban sétálók és a teraszokra kiülők egy kis mediterán hangulatnak a Fekvő Katonánál. Mindenkit szeretettel várnak!
/ 2009.09.02. 19:30:45 |

Ötven éves fennállását ünnepli a Székesfehérvári Fotóklub

Jubileumi ünnepséget tartott az 50 éves fennállását ünneplő Székesfehérvári Fotóklub. A tagokat és a klub leköszönő elnökét, Nagy Ottót a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke és Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a Fejér Megyei Művelődési Központban. Az ünnepelt - akinek nevét mostantól az emeleti galéria viseli -rövid beszédében kiemelte, hogy a legnagyobb öröm számára a fiatalok nevelése és tanítása.
/ 2009.09.02. 14:03:44 |

Kézműves játszóház szombaton délelőtt az Art Stúdióban

 Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, az Art Stúdió Képzőművészeti Szaküzlet, a Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete és az Esélyek Háza Tanév köszöntő Játszóházcímel rendez szombaton délelőtt kézműves programot gyerekeknek. Lesz kerámiakészítés, gyermek foltmunka ragasztás, és arcfestés is. A játszóházat Lukácsné Deák Edit az ART Stúdió Képzőművészeti Szaküzlet tulajdonosa vezeti.
/ 2009.09.02. 13:23:44 |

Reggeli Yo-Yo a 97.1-en - új rádióműsor Székesfehérváron

 Reggel a 97.1-es frekvencián a Fehérvár Médiacentrum munkatársai ébresztik a hallgatókat. A reggeli Yo-Yo-ban arról is hallhattak az első adásnapon, hogy felkészült az iskolakezdési időszakra az Alba Volán. A Zrt. vezérigazgatója, Tóth István a Reggeli YoYo vedégeként elmondta, hogy szeptemberben mindig nagyobb utasforgalomra számítanak, ezért megnövelik a járatok számát.
/ 2009.09.02. 12:00:59 |

Október 31-ig nem ülhet le a kispadra a Videoton pályaedzője

A Csertői kontra Bódog ügyben az MLSZ fegyelmi bizottsága a következő első fokú ítéletet hozta: Csertői Aurél, a Haladás edzője 2009. december 31-ig, Bódog Tamás, a Videoton pályaedzője pedig 2009. október 31-ig nem ülhet le a kispadra. Az indoklás szerint a két edző sportszerűtlen magatartásával rossz példát mutatott a játékosoknak és a nézőknek egyaránt.