Hírek
-
Harminc százalékkal emelkedett a fehérvári Philips gyár hatékonysága
A Philips székesfehérvári gyárában folytatott megbeszélést Franz Jursa ügyvezető igazgató és Székesfehérvár polgármestere. Az idei második találkozójukon áttekintették a februári találkozásuk óta eltelt időszakot. Franz Jursa bemutatta a vállalat sikeres alkalmazkodását a válság kihívásaihoz. Az ügyvezető kiemelte, hogy az év során megvalósitott javitó intézkedések hatására a hatékonyság 30 százalékkal emelkedett.
2009.09.03. 17:20:32 -
Hulladékkezelésről az interneten - elindult a Depónia új honlapja
Új honlapja van a Depónia Kft-nek, ahol a város hulladékszállításán túl a Csalai Hulladéklerakóban és a Palotai úton található Hulladékudvarban elhelyezhető hulladék típusokról is részletes tájékoztatást olvashatnak. Székesfehérvár szelektív hulladékgyűjtő szigeteinek pontos listáját is megtalálhatja a honlapon illetve a házhoz menő szelektív szemétszállításról is találhatók információk.
2009.09.03. 16:50:34 -
Demjén Ferenc, Charlie, Somló Tamás és Tóth Vera együtt koncertezik az ARÉV Sportcsarnokban
Szeptember 19-én szombaton este Székesfehérváron az ARÉV Sportcsarnokban négy nagyszerű magyar előadó lép színpadra. Demjén Ferenc, Charlie, Somló Tamás és Tóth Vera együtt koncertezik a Királyi Városban. A négy énekes-zenész közel három órás koncertet ad.
2009.09.03. 13:28:39 -
Új szemlélet, hatékonyabb együttműködés: megalakult a Székesfehérvári Turisztikai Kft.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a fehérvári turizmusban érdekelt szervezetek részvételével új turisztikai menedzsmentszervezet alakult a városban. A Székesfehérvári Turisztikai Közhasznú Nonprofit Kft. létrehozásának célja, hogy elősegítse a helyi turizmus szereplőinek új szemléletű, hatékonyabb együttműködését, professzionális szervezeti háttér segítségével.
2009.09.03. 12:39:46 -
Székesfehérváron rendezi a Magyar Szív Egyesület a XX. Országos Orvos-Beteg Konferenciáját
A Magyar Szív Egyesület és székesfehérvári tagszervezete szeptember 11., 12., 13–án Székesfehérváron rendezi meg a XX. Országos Orvos-Beteg Konferenciáját, Országos Sporttalálkozóját, valamint a Magyar Szív Egyesület fennállásának 20 éves jubileumi ünnepségét. A programokról Dr. Szabó Péter kardiológus főorvos tartot sajtótájékoztatót csütörtökön a Városházán. A városba majd félezer szívbeteg sportoló érkezik az országos sporttalálkozóra.
2009.09.03. 11:03:43