Hírek
-
Alcoa FKC - DVSC-Aquaticum 26-29-re nyertek a vendégek
A második félidő derekán kilenc perc alatt csúszott ki a győzelem lehetősége az Alcoa FKC kezéből a DVSC-Aquaticum elleni találkozón. A hazaiak 21-19-es vezetésénél a debreceniek sorozatban öt gólt lőttek, és végül 29-26-ra nyerték a bajnokság második fordulójának rangadóját.
2009.09.07. 07:54:16 -
Már csak kevés hiányzik - kétkeréken Székesfehérvár és Iszkaszentgyörgy között
Iszkaszentgyörgyön az ún. négyes kereszteződéstől indul és a Petőfi utcán, a falu Fehérvár felöli végéig majd 3 méter szélességben térkő borítást kapott a biciklisút. Iszkaszentgyörgyön kívül a Fehérvár felé vezető út mellett halad, majd a bánya bekötőútnál jobbra kanyarodik, és a főúttal párhuzamosan, attól néhány száz méter távolságban halad. Elmagy az Aligvári dűlő telkei mögött, majd Székesfehérvár közigazgatási határánál véget ér. A folytatáshoz a két település nemrégiben nyújtott be pályázatot.
2009.09.07. 07:42:01 -
A Sapa Fehérvár AV19 nyerte az ifj. Ocskay Gábor emléktornát
A Sapa Fehérvár AV19 nyerte az első alkalommal megrendezett ifj. Ocskay Gábor jégkorong emléktornát, miután a vasárnapi döntőben 4-3-ra legyőzte az osztrák Vienna Capitals csapatát. A vendégek már 3-1-re is vezettek a március 24-én elhunyt sportoló emlékére rendezett viadal fináléjában, ám a Fehérvár jól hajrázott.
2009.09.06. 20:12:21 -
Patikatörténeti kiállítás nyílt a Fekete Sasban
A patikusszakma múltjának hőskorában használt gyógyszerformákat és a készítésükhöz használt eszközöket mutatja be az Elixírek, pilulák, flastromok címmel a Fekete Sas Patikamúzeumban megnyitott kiállítás. Az október 11-ig látható kiállítás alapjául Bartók Adrienn szakgyógyszerész kutatásai szolgáltak. A tárlaton megtudhatják a látogatók, hogy miként készítették századokkal ezelőtt a medicinákat a patikáriusok és a méz használatával is részletesen foglalkozik a tárlat.
2009.09.06. 17:42:12 -
Kettesfogathajtó megyei bajnokság Székesfehérváron a Vásártéren
A Fejér Megyei Kettesfogathajtó Bajnokság kilencedik fordulójának a székesfehérvári Vásártér ad otthont szombaton, melyre 20 fogat érkezett. Négy fehérvári hajtó szerepel az idei versenyeken: Gazdag István, Herczeg György, Bányóczky János és Guttman Zsolt. A megnyitó ünnepségen Kammerer Zoltán háromszoros világ- és olimpiai bajnok is ott volt.
2009.09.06. 13:08:47
Döntőben a Sapa Fehérvár Alba Volán 19 az Ifj. Ocskay emléktornán
Alkotások műtermi áron szombaton délután és este a Pelikán Galériában
Felrakták a kisteherre az ATM-et és hazavitték
A kertvárosokban kezdődik a lomtalanítás szeptember közepétől
Letölthető részletes ismertető a lomtalanításról!
A Kisteleki Géza kereszteződésben ütközött össze két autó pénteken délelőtt
Szeptemberben kezdődik a lomtalanítás a családi házas városrészekben
Letölthető részletes ismertető a lomtalanításról!
Marihuánát és tablettákat tartott otthon négy fehérvári fiatal
Karambol a Géza utca és a Kisteleki utca kereszteződésében
Emléktorna Ifj. Ocskay Gábor emlékére hétvégén Székesfehérváron
A mezekre lehet licitálni, és a befolyt összeget teljes egészében jótékony célra fordítják!