Hírek
-
Ingyenes a kedd esti utánpótlás angol-magyar a Sóstón
A magyar U20-as válogatott kedden 18 órától Székesfehérváron az angolok U23-as együttesével találkozik, a szurkolók ingyen tekinthetik meg a meccset. "Sajnos viszonylag kevés játékosunk van százszázalékos állapotban, de ennek ellenére természetesen mindent megteszünk a sikeres felkészülés érdekében" - mondta Egervári Sándor edző. A válogatott jövő szerdán utazik a vb-re, melyen 27-én Honduras, 30-án Dél-Afrika, majd október 3-án az Egyesült Arab Emirátusok csapata ellen lép pályára.
2009.09.15. 06:01:13 -
Javult a turisztikai szezon közbiztonsága a Velencei-tónál
Jónak tartják a közbiztonság helyzetét, s eredményesnek értékelik a szezonális bűnmegelőzési központ nyári működését a Velencei-tó környékén élők és nyaralók egy közvélemény-kutatás adatai szerint. Több mint a felére csökkent a gépkocsilopások száma és a gyakoribb rendőri jelenlétnek köszönhetően a tavalyi 15 esethez képest az idén csak 4 gépkocsi feltörésével kapcsolatban kellett intézkedniük a rendőröknek.
2009.09.14. 18:40:07 -
Szeptember 23-án, szerdán megszólalnak a szirénák a városban
Szeptember 23–án 9.00 és 14.00 óra között Székesfehérvár területén külső védelmi terv teljes gyakorlására kerül sor. A városban telepített lakossági riasztó tájékoztató eszközök szirénáznak majd és megkülönböztető jelzéseket használó járművek közlekedése zavarhatja a városban élők, dolgozók nyugalmát. A városlakóknak a szirénázáskor nincs feladata, tényleges veszélyhelyzet nem áll fenn!
2009.09.14. 16:27:35 -
Gyermekenként több mint tízezer Forintba kerül a szeptemberi napközis ellátás
Idén szeptemberben a 22 tanítási napra több mint tízezer forintot fizetnek azok a szülők, akiknek gyermekük menzás az iskolában. Székesfehérváron csak az ebédért naponta 300, a napközis ellátásért pedig 470 forint a térítési díj. A Hétvezér Általános Iskolában a gyerekek 80 százaléka ebédel az iskolában. Tölgyesi Ferencné iskolaigazgató elmondta, hogy szeptember elején érzékelték azt az iskolában, hogy több család azért nem kért napközis, napi háromszori étkezést, mert az megterhelő anyagilag.
2009.09.14. 14:48:05 -
Melléképület gyulladt ki a Szent Gellért utcában
Tűzesetről érkezett bejelentés a székesfehérvári tűzoltóság ügyeletére hétfőn délben. Székesfehérváron, a Szent Gellért utcában egy családi ház melléképülete gyulladt ki. A mentők a helyszínen egy idős férfit láttak el kézsérülése miatt.
2009.09.14. 13:40:43