Hírek


/ 2009.09.16. 14:59:32 |

Székesfehérváron lehet a Hőgyészről eltűnt, fogyatékkal élő lány

 Közel egy hónapja jelentette be gyámja a Hőgyészi Rendőrőrsre a képen látható 21 éves, fogyatékkal élő Kolompár Ilona engedély nélkül ismeretlen helyre távozását. A körülbelül 150 cm magas, normál testalkatú, barna szemű, kreol bőrű lány a nyomozás eddigi adatai alapján feltehetőleg Székesfehérváron, vagy környékén tartózkodik.
/ 2009.09.16. 14:45:04 |

Tranzit Művek - Pápai Barna "fényfirkász", fotográfus a Műhely Kávézóban

 Tranzit Művek címmel új kiállítási anyaggal jelentkezik Pápai Barna „fényfirkász”, fotográfus. A legújabb képeiből készült tárlat szeptember 18-án, pénteken este hét órakor nyílik meg Székesfehérváron a Műhely Kávézóban, az Ady Endre utca 11. szám alatt. Pápai Barna Erdélyben született, Marosvásárhelyen nevelkedett, fiatal felnőtt korától azonban már Székesfehérváron él és tevékenykedik.
/ 2009.09.16. 14:36:48 |

Idén egymilliárd forint, jövőre 1,3 milliárd forint támogatást kapnak a fogyasztóvédelmi szervezetek

 Közel egymilliárd forint támogatást kapnak 2009-ben a fogyasztóvédelmi szervezetek, a tavalyi 260 millió forinthoz képest. Jövőre hazai forrásból 308 millió forintot, uniós forrásból pedig egymilliárd forintot tervez a szakminisztérium szétosztani a fogyasztóvédelmi szervezetek között a különböző fogyasztóvédelmi programokra. Fejér megyében a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület irodája a hálózat tagja.
 
/ 2009.09.16. 12:02:18 |

Több városrész buszközlekedése javul Székesfehérváron

Az elmúlt időszakban több városrészben sikerült menetrend-módosítást végrehajtani - teljesítve ezzel a buszközlekedésre vonatkozó lakossági igényeket. Az életbe lépett változások érintik a Feketehegyet, a Béla utat és a Park Centert is. Újdonság, hogy a Feketehegyen a „37”-es jelzésű autóbuszjáratok hurokjáratként működnek, a 35-ös járatok végállomása pedig a Park Centerbe került áthelyezésre.
 
/ 2009.09.16. 11:29:17 |

Új tartalommal és új arculattal indul az évad a Vörösmarty Színházban

 Az új évadról szólva Vasvári Csaba, a Vörösmarty Színház igazgatója kiemelte, hogy szigorú gazdálkodás jellemzi az intézményt, ennek köszönhetően jelentősen apadt a szállítói tartozás. Előrelépés történt az értékesítésben is, jelentősen emelkedett az eladott bérletek száma. Az évad első premierje szeptember 25-én lesz, amikor a színház társulata a Játék a kastélyban című Molnár Ferenc darabot mutatja be Galambos Péter rendezésében.
/ 2009.09.15. 20:41:21 |

Szinyei és a hazai táj - újabb nagyszerű művész kiálítása a Városi Képtárban

 Szinyei Merse Pál, Mészöly Géza és Spányi Béla XIX. századi festőművészek tájképeiből nyílik tárlat a székesfehérvári Városi Képtár - Deák Gyűjteményben szeptember 18-án. A kiállításról és a hozzá kapcsolódó rendezvényekről kedden délután tartott sajtótájékoztatót Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke, Márton Zoltán az Esélyek Háza igazgatója, Szűcs Erzsébet a Városi Képtár igazgatója és Derecskei Andrea a Szinyei és a hazai táj társrendezője.
/ 2009.09.15. 20:34:37 |

Ismét Sárkányhajó Fesztivál lesz a Vidámparki tavon - péntekig lehet jelentkezni a versenyre

 Ötödik alkalommal ad helyet Sárkányhajó fesztiválnak szeptember 25-e és 27-e között a Vidámparki-tó. A Magyar Sárkányhajó Szövetség által rendezett versenyre szeptember 18-án 20 óráig van lehetősége nevezni a minimum 16, maximum 18 evezősből és 1 dobosból álló csapatoknak. Idén három kategóriában, a Nebuló Kupán, a Cég Kupán és a Dragon Aktív Open Kupán indulhatnak az egységek. Sárkányhajó információ: 30/9336-094, 20/9569-716, illetve www.sarkanyhajofesztivalok.hu 
/ 2009.09.15. 13:29:24 |

Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap - programok Székesfehérváron


 Az Európai Mobilitási Hét és Autómentes Naphoz kapcsolódó rendezvényekről tartott sajtótájékoztatót a Városházán Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője, Oláh András az iroda munkatársa és Varga Gábor a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke. Székesfehérvár idén is csatlakozik az Európai Unió Közlekedési Hetéhez, melynek keretében szeptember 22-én a Rákóczi úton lesznek az Autómentes Nap városi programjai. Ugyanezen a napon lesz a Critical Mass kerékpáros felvonulás is, mely este hatkor indul a Halesztől.
/ 2009.09.15. 09:08:32 |

Cabrio borult fejtetőre a 8-as főúton

 Árokban landolt egy cabrio személygépkocsi hétfőn kora este a 8-as főúton, Székesfehérvár közelében. A Csór felől Székesfehérvár felé haladó Mercedes SL600 letért az útról, és a 2-3 méter mély vízelvezető árokban fejtetőre borult. A balesetben egy férfi sérült, őt a mentők kórházba szállították. A felborult Mercedest a tűzoltók áramtalanították, melynek során a csomagtérnél lévő akkumulátort kivették a járműből.
/ 2009.09.15. 07:53:03 |

Porszennyezés - évente 16 ezer magyar ember halálát okozza

 A porszennyezettség közel 16 ezer ember halálát okozza Magyarországon évente. Magyarországon igen sokan és egyre többen szenvednek felső légúti megbetegedésektől és az asztmások számaránya is nő. A megbetegedések egyik fő oka a légszennyezettség, egészen pontosan a porszennyezettség. Magyarország a harmadik legszennyezettebb EU-tagállam. Egy átlagos magyar ember több mint egy évet veszít az életéből a levegőben szálló mikroméretű részecskeszennyezés következtében.
Székesfehérvári légszennyezettségi adatok a Palotai út - Mészöly Géza utca kereszteződésében.