-
Negyedik adventi gyertyagyújtás
Szombaton fejeződnek be az idei Adventi Udvar rendezvényei. A Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”-ban délelőtt 10 órától továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést.
2025.12.18. -
Jazzkarácsony a Városház téren
Különleges zenei élménnyel gazdagodik az adventi programkínálat december 20-án, szombaton 18 órától, amikor a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszékének hallgatói – köztük Gudics Máté, a 2024-es Megasztár hetedik évadának nyertese – adnak ünnepi koncertet a Városház téri Adventi színpadon.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Autentikus roma muzsikát játsszó együttes koncertezik Fehérváron
Hamarosan Székesfehérváron zenél az autentikus roma muzsikát játszó Kalyi Jag együttes. A Székesfehérvári Egyházmegye, a Szent István Művelődési Ház és a Malom Kulturális Egyesület meghívására érkeznek – fennállásuk óta először – városunkba. A Kalyi Jag március 20-án 18 órai kezdettel lép fel a Szent István Művelődési Házban.
2010.03.16. 19:55 |
Hamarosan Székesfehérváron zenél az autentikus roma muzsikát játszó Kalyi Jag együttes. A Székesfehérvári Egyházmegye, a Szent István Művelődési Ház és a Malom Kulturális Egyesület meghívására érkeznek – fennállásuk óta először – városunkba. A Kalyi Jag március 20-án 18 órai kezdettel lép fel a Szent István Művelődési Házban.A harminckét esztendős csapat 2008-as, jubileumi ünnepén Sólyom László államfő mondott köszöntőt. A Kalyi Jag egyébként ma már három iskolát működtet országszerte, munkájuk tehát nem csupán az örömszerzésből áll, hanem igyekeznek felzárkóztatni, oktatni, nevelni a roma fiatalokat. Eddig ötezer diákot oktatattak már, intézményeiket pedig koncertjeik bevételéből tudják fenntartani. Cser-Palkovics András, a Malom Kulturális Egyesület képviselője elmondta, hogy szeretné, ha Fehérváron és környékén megszületne egy olyan iskola, amely vagy önállóan, vagy szakmai együttműködéssel, a Kalyi Jag Művészeti Egyesület fenntartásában működhetne.