Hírek
-
Moskovszky Éva nevét viseli a Hiemer-ház díszterme
Új neve lesz a Hiemer-ház dísztermének - többek között erről is tárgyalt a Kulturális és Turisztikai Bizottság. A terem mostantól Moskovszky Éva nevét viseli. A javaslatot Brájer Éva, a bizottság elnöke, valamint Vargha Tamás, Székesfehérvár tanácsnoka terjesztette elő. Szó volt arról is, hogy hamarosan Mikszáth Kálmán emlékmű épülhet Székesfehérváron és tárgyaltak az Árgus Irodalmi és Kulturális Alapítvány táogatásáról is.
2010.04.23. 10:43:47 -
Tovább zuhant a kiskereskedelmi forgalom Magyarországon
A kiskereskedelmi forgalom volumene a naptárhatástól megtisztított adatok alapján - 2010 első két hónapjában 4,9 százalékkal, míg februárban 4,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal. A kiskereskedelmi forgalom 2007 áprilisa óta folyamatosan csökken az előző év azonos időszakához képest.
2010.04.23. 09:57:01 -
Egyáltalán nem reggelizik a magyarok jelentős része
A magyarok egyharmada egyáltalán nem, vagy csak alkalmanként szokott reggelizni, időhiányra hivatkozva 800 ezer ember rendszeresen indul el otthonról éhgyomorral. Az eredmény alapját egy a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet által márciusban készített felmérés adta. Ebben mintegy 1200 felnőttet kérdeztek reggelizési szokásaikról. A válaszokból kiderült: a magyarok 30 százaléka egyáltalán nem, vagy rendszertelenül szokott reggelizni, 800 ezren pedig mindennap üres gyomorral indulnak el otthonról.
2010.04.23. 09:36:59 -
Rendőrnap a Bregyóban - idén is lesz helikopteres bemutató
A Fejér Megyei Rendőr- főkapitányság nagyszabású rendőrnapot szervez április 23-án a Bregyó Sportcentrumban. Céljuk, hogy az emberek betekintést nyerjenek a rendőrség munkájába, illetve az általuk használt technikai eszközöket is megismerhessék. Sok programmal köztük helikopteres, rendőrkutyás és kommandós bemutatóval is várják az érdeklődőket, de ott lesz a kapitányság rendőrmotoros szimulátora is, melyet mindenki kipróbálhat.
2010.04.23. 08:48:57 -
Egy mozdony gyulladt ki a Vasútállomáson
Egy tehervonat mozdonya kapott lángra a peronok között Vasútállomáson Székesfehérváron. Takács József tű. alezredes a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta, hogy a Budapest felől a Balaton irányába tartó dízelmozdony három tehervagont vontatva lassan haladt át a vágányon a peronok között. A mozdonyvezető ekkor alulról szivárgó füstre figyelt fel, ezért megállt a vonattal, majd miután leszállt, észrevette, hogy a mozdony alól lángok csapnak ki...
2010.04.23. 08:14:16