Hírek
-
XXII. Alba Regia Nemzetközi Ásványbörze a VOK-ban
A Videoton Oktatási Központban már 22. alkalommal rendezik meg az Alba Regia Nemzetközi Ásványbörzét. A rendezvény célja bemutatni a természet által alkotott ásványokat, kristályokat és ezen ásványokból készült használati eszközöket nemcsak az ásvány gyűjtőknek, hanem érdeklődőknek. A börze lehetőséget biztosít a kiállított ásványok, kristályok és ékszerek túlnyomó részének a megvásárlására is.
2010.04.18. 11:36:41 -
ARAK AKTÍV a Hétvezér Általános Iskolában
Az Alba Regia Atlétikai Klub „AKTIV” programja a Hétvezér Általános Iskolába látogatott. Alsósok és 5-6 osztályosok küzdöttek egymás ellen. A tét a május 2-i Városi Döntőben való indulás volt. A versenyek óriási izgalmakat hoztak, a versenybíróknak öt alkalommal kellett holtversenyt kihirdetniük. A versenyzőket az osztálytársaik hihetetlen hangulatban buzdították, olykor igazi stadion hangulatot teremtettek az Iskola tornatermében.
2010.04.18. 08:57:01 -
Győzelmével hét ponttal vezeti a tabellát a Videoton
A listavezető Videoton egygólos győzelmet aratott a hét elején edzőváltáson átesett Paks otthonában a labdarúgó Soproni Liga 23. fordulójának szombati játéknapján. A Vidi előnye így már hét pont az egy meccsel kevesebbet játszott, címvédő Debrecennel szemben. Paksi FC-Videoton FC 1-2 (1-2). A Vidi góljait Sándor és Nikolic szerezte. A labdát többet birtokolva, veszélyesebb támadásokat vezetve játszott a Vidi, de vitathatatlan az is, hogy Kis Károly alaposan megszervezte a Paks védekezését. KÉPEK a mérkőzésről
2010.04.17. 17:15:56 -
Az Albacomp szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában
A hazai pályán szereplő Albacomp szerezte meg a férfi Magyar Kupa idei kiírásának a harmadik helyét, miután a tegnapi elődöntőben a Zalaegerszeggel szemben alulmaradó házigazda megnyerte a másik csalódott csapat, Soproni KC ellen játszott bronzmeccset a Final Four második napján. Albacomp-Soproni KC 74-67 (16-19, 19-17, 26-13, 13-18). Az Albacomp legjobb dobói Simon Balázs, Hanga és Lee voltak.
2010.04.17. 15:38:52 -
A tehetséggondozásról tanácskoztak Székesfehérváron
Tehetséggondozás a művészetoktatásban” címmel két napos országos konferencia vette kezdetét pénteken délután Székesfehérváron. A Szent István Művelődési Házban rendezett programon hazánk szakemberei mellett az Európai Tehetségtanács elnöke is ott volt. Joseph Mönks a konferencián elmondta: az Oktatási Minisztériummal egyeztetett arról, hogy jövőre hazánkban rendezik meg azt a nemzetközi konferenciát, amelynek középpontjában a tehetségek gondozása áll majd.
2010.04.17. 12:15:17