Hírek
-
Tizenhat éves csúcson a munkanélküliség
A munkanélküliségi ráta 2010 januárja és 2010 márciusa között 11,8 százalék volt, ezzel a mutató 16 éves csúcsra emelkedett. A Központi Statisztikai Hivatal szerdai jelentése szerint a 15-74 éves foglalkoztatottak száma 3 millió 719 ezer, a munkanélkülieké 498 ezer fő volt az első negyedévben. Ezt megelőzően 1994 első negyedévében volt a legmagasabb a munkanélküliségi ráta, akkor 11,5 százalékon állt.
2010.04.28. 10:24:15 -
Õrangyalok fotókiállítás lesz Székesfehérváron
Április 30-tól, péntektől látható az Õrangyalok fotókiállítás Székesfehérváron a Műhely Kávéházban. Bisztricz Anettnek, a székesfehérvári tűzoltóság szóvivőjének és Koppán Viktornak, a Fejér Megyei Hírlap fotóriporterének fotókiállítása a székesfehérvári tűzoltók mindennapjait mutatja be. A fotókiállítás megnyitója pénteken délután öt órakor lesz az Ady Endre utcai kávézóban.
2010.04.28. 07:53:39 -
Városfejlesztési ügyek a csütörtöki Közgyűlésen
A csütörtöki Közgyűlés közel negyven városfejlesztéssel foglalkozó napirendi pontjáról tartott sajtótájékoztatót Szigli István a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság elnöke. Szó volt a Királyi Séta projekről, a Fő utca és a Hiemer-ház felújításáról is, de csütörtökön tárgyal a Közgyűlés a nyári intézményrekonstrukciókról is, melyre idén 80 milliót tudnak költeni. Ez tizede annak a pénznek, amit évente kellene költeni a város óvodáira és iskoláira - hangzott el a sajtótájékoztatón.
2010.04.27. 15:25:19 -
Nem drágulnak a vasúti és buszbérletek
Nem drágulnak a vasúti 2. osztályú, és a buszbérletek májustól, és lesz első osztályú vonatbérlet is. Egy korábbi rendelet alapján - szintén májustól - a vonat- és buszbérleteknél egységesen 86 százalékos lesz a munkába járók munkaadói támogatása. Egy februári kormányrendelet szerint a vonat 2. osztályú és az autóbusz bérletnél egyaránt az ár legalább 86 százalékát kell átvállalnia a munkaadónak.
2010.04.27. 12:16:28 -
A Kárpát-medence egysége - Lukács Béla és Banai Miklós könyvbemutatója
Közép-Kelet-Európát a magyar-horvát és lengyel-litván királyságok csatolták a „nyugati világhoz”. A keleti civilizációkkal vívott küzdelmek vezettek a régió korábbi, egységes igazgatásának megtöréséhez és a 20. századra gyakorlatilag a nyugati civilizációból is kiszakadt a térség. A könyv a Kárpát-medence igazgatási egységét és visszaállításának lehetőségeit vizsgálja a „Nyugat”, a keleti-délkeleti, iszlám és ortodox-pravoszláv civilizációk határán.
2010.04.27. 09:09:40