-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közgyűlés csütörtökön - javaslat a szervezeti struktúra és a szakterületek vezetőinek megválasztására
Sikeresen lezárultak az egyeztetések dr. Cser-Palkovics András polgármester és frakciótársai, valamint a nem a Fidesz színeiben megválasztott képviselők között. A múlt héten meghatározott irányelvek mentén döntöttek a közgyűlés felépítéséről és a személyi kérdésekről is. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének alakuló ülését 2010. október 14-én, csütörtökön 14 órától tartják a Városháza nagytermében. A közgyűlés nyilvános, a Fehérvár Televízió és a fehervar.hu élő adásban közvetíti.
2010.10.12. 16:53 |
Sikeresen lezárultak az egyeztetések dr. Cser-Palkovics András polgármester és frakciótársai, valamint a nem a Fidesz színeiben megválasztott képviselők között. A múlt héten meghatározott irányelvek mentén döntöttek a közgyűlés felépítéséről és a személyi kérdésekről is.
Dr. Cser-Palkovics András javaslata alapján ebben a ciklusban is három alpolgármester helyettesíti őt, illetve segíti majd városvezetői munkáját. A polgármester a humán területért felelős alpolgármesternek Brájer Évát, a gazdasági területért felelős alpolgármesternek Égi Tamást, a társadalmi kapcsolatokért felelős alpolgármesternek pedig Róth Pétert jelöli a csütörtöki alakuló közgyűlésen.
A beterjesztendő javaslat szerint négy bizottság jön létre: a Pénzügyi és Költségvetési Bizottság, az Ügyrendi, Igazgatási és Jogi Bizottság, a Humán Közszolgáltatási Szakbizottság és a Gazdasági Szakbizottság.
Csütörtökön a bizottsági struktúra felállítása mellett egyben a szakmai testületek személyi összetételéről is dönt majd a közgyűlés. A Fidesznek kétharmados többsége van a képviselőtestületben, ennek ellenére a bizottsági tisztségviselők fele az ellenzék soraiból kerül majd ki. A külsős bizottsági tagok tekintetében a kamarák és szakmai szervezetek számára szakértői és állandó meghívotti helyeket ajánl fel a polgármester. Dr. Cser-Palkovics András javasolja az MSZP képviselőinek – bár döntésükbe beleszólni nem kíván – hogy a létrejövő Humán Közszolgálati Szakbizottság külsős tagjává Márton Zoltánt, az Esélyek Háza igazgatóját delegálják, akinek szaktudását és tapasztalatát a bizottság nem nélkülözheti.
A bizottsági tisztségviselők személyére dr. Cser-Palkovics András az alábbi javaslatot terjeszti az alakuló ülés elé:
- Az ellenőrzési feladatokat is ellátó Pénzügyi és Költségvetési Bizottság elnöki tisztét – amire a nem a Fidesz frakcióhoz tartozó képviselők tettek javaslatot – Farkas László fogja betölteni. A bizottság alelnöke: Dr. Horváth Miklósné lesz.
- Az Ügyrendi, Igazgatási és Jogi Bizottság elnöke Dr. Kovács Zsolt, alelnöke Dr. Márton Roland
- A Humán Közszolgáltatási Szakbizottság elnöke Földi Zoltán, alelnökei Gál Péter, Juhász László, a harmadik alelnök személyére a Fidesz később tesz jelölést.
- A Gazdasági Szakbizottság elnöke Dr. Bezzegi Pál, alelnökei Knizse Gyula, Szigli István és Viza Attila.
A polgármester és jelölő szervezete, a Fidesz választási programjában kiemelt szerepet kapó társadalompolitikai és városi közszolgáltatási feladatkörökért a képviselők közül a tanácsnokok viselik a jövőben a felelősséget.
A polgármester javaslata a közgyűlés tanácsnokaira:
egészségügyi és sporttal kapcsolatos feladatkörök ellátására: Östör Annamária
szociális és idősügyi feladatkörök ellátására: Dr. Dienesné Fluck Györgyi
ifjúsági ügyekkel kapcsolatos feladatkörök ellátására: Mészáros Attila
családvédelmi és közbiztonsági feladatkörök ellátására: Gyóni András
környezetvédelmi feladatkörök ellátására: Viza Attila
városfejlesztési és városüzemeltetési feladatkörök ellátására: Horváth Miklós Csaba
vagyongazdálkodási feladatkörök ellátására – ami ellenőrzési feladatokat is jelent – a nem a Fidesz frakcióhoz tartozó képviselők tettek javaslatot, a tisztséget Gál Péter fogja betölteni.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének alakuló ülését 2010. október 14-én (csütörtökön) 14 órától tartják a Városháza nagytermében. A közgyűlés nyilvános, a Fehérvár Televízió élő adásban közvetíti.