Hírek


/ 2010.06.17. 19:50:16 |

Tíz kérdés és válasz a napégés elkerülése érdekében

  Az időjárás ugyan változékonyan alakult idén és az igazi strandszezon is várat magára, azonban fontos időben felkészülni az igazi nyárra, hogy megelőzzük a kellemetlen és veszélyes napégéseket. A megelőzés érdekében összegyűjtöttünk tíz kérdést és választ.
/ 2010.06.17. 19:44:21 |

Megmentheti a baba életét az időben abbahagyott dohányzás

 Egy 3 millió szülés adatát elemező tanulmány kimutatta: a koraszülésből és hirtelen csecsemőhalálból adódó halálozás nagy része elkerülhető, ha az anya nem dohányzik terhesség során.
/ 2010.06.17. 18:07:19 |

2010 végéig eltiltották az Albacomp játékosát

 A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének fegyelmi bizottsága csütörtökön december 31-ig eltiltotta Farkas Attilát, az Albacomp játékosát, akinek a szervezetében doppingszert találtak korábban. A szövetség tájékoztatása szerint a bizottság meghallgatta a kosarast, és ezt követően a WADA-szabályzat, illetve a doppingellenes tevékenység szabályairól szóló kormányrendelet alapján hozta meg ítéletét.
/ 2010.06.17. 11:34:19 |

Egynyári virágokat osztottak a Piac téren

Idén már tizenegyedik alkalommal hirdették meg a „Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvárért” elnevezésű városszépítő versenyt. A résztvevőknek csütörtökön délelőtt a Piac téren egynyári virágokat osztottak. A növényeket szétosztását a Kommunális és Környezetvédelmi Iroda koordinálta. Az akció sok érdeklődőt vonzott, a lakóközösségek, civil szervezetek és cégek képviselői több mint ezer tő virágot vittek el. 
/ 2010.06.17. 11:05:00 |

Szúnyogirtás a levegőből

 Kedden este volt az első szúnyogirtás Székesfehérváron: egy repülőgépról és egy helikopterrel gyérítették a szúnyogokat a városban. Az AN 2-es repülőgépet, amiről hektáronként fél liternyi szúnyogirtó szert permeteztek a levegőbe Pajor István pilóta vezette a város fölött. Különösen ügyeltek arra, hogy város peremterületein gyérítsék a vizes időjárásban megszaporodott szúnyogokat.
/ 2010.06.17. 10:47:49 |

Trélerrel akartak kamiont lopni a városhatárban

 Székesfehérvár határában a Pajor benzinkút mögött két hete őrizetlenül parkol egy kamion. A szlovák rendszámú járművet még a rendőrök állíttatták le, mert AETR szabályt szegett vele a sofőr. A szlovák férfi forgalmi engedélyét elvették, és mivel a rá kiszabott bírságot nem tudta befizetni, ezért azt nem kapta vissza. Az őrizetlenül hagyott vontatóról a jó néhány nap alatt több alkatrészt is leszereltek ismeretlenek. Tegnap este azonban három fiatal úgy gondolta, az egész fülkét elviszi...
/ 2010.06.17. 10:33:23 |

APEH-esek őrizetben - két vállalkozót is letartóztattak

 A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság nyolc embert, köztük hat APEH munkatársat korrupcióval gyanúsít. A nyomozók szerda reggel egyszerre fogták el őket, majd tartottak házkutatást mindegyiküknél. A nyolc gyanúsított közül hármat őrizetbe vettek. A gyanúsítottak huzamosabb ideje az adózó ügyfeleket kedvezőbb helyzetbe hozták az adóigazgatási eljárásokban. A nyomozóhatóság az elfogott APEH-eseket vesztegetés elkövetésével gyanúsítja.
/ 2010.06.17. 09:25:48 |

Az idei költségvetést is módosították a Közgyűlésen

A Közgyűlés elején a képviselők elfogadták a város 2010. évi költségvetésének módosítását. A város polgármestere a napirend kapcsán elmondta, hogy a költségvetés főösszege 340 millió Forinttal változik. Gál Péter Pál a Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a lakástámogatási alap kezd kiürülni. Brájer Éva a Kulturális és Turisztikai Bizottság elnöke a város nagyobb rendezvények támogatásáról beszélt.
/ 2010.06.17. 08:32:20 |

Július elsején csökken a lakossági áramár

Csökken az áram végfelhasználói ára július elsején, szolgáltatónként eltérő mértékben az átlagos háztartásokban - közölte a Magyar Energia Hivatal az internetes honlapján kedden. Az átlagos lakossági fogyasztó éves áramfelhasználása 2.400 kilowattóra. A parlament kedden fogadta el azt a törvénymódosítást, ami alapján a 2010. január 1-től érvényes árakat befagyasztják, és az egyetemes szolgáltatók maximális árát hatósági árrá teszik.
/ 2010.06.17. 06:41:58 |

Reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár képviselőtestülete

 Csütörtökön reggel 8 órakor tartja júniusi Közgyűlését Székesfehérvár önkormányzata. A képviselők ingatlanügyek mellett a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, a Nemzeti Emlékhely Közalapítvány és az Önálló Főiskolai Közalapítvány beszámolóját is tárgyalják. Szó esz a Polgármesteri Hivatal második féléves munkatervéről és a Székely utcai ingatlanok helyzetéről is tájékoztató hangzik majd el..