-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Önkormányzati vitanap a város szociális helyzetéről
Az Echo Innovációs Műhely "Bárki érintett lehet" című programsorozatának záró rendezvényeként a székesfehérvári új szegénység témakörében önkormányzati vitanapot szervezett területi önkormányzati képviselők, illetve az adott körzetekben tevékenykedő civil szervezetek, intézmények munkatársainak részvételével. A vitanapra önkormányzati képviselőként Brájer Éva, Gyóni András, Mészáros Attila, Farkas László, Viza Attila, Östör Annamária, Horváth Miklós Csaba, Dr.Dienesné Fluck Györgyi fogadta el a meghívást.
2010.12.02. 18:47 |
Az Echo Innovációs Műhely "Bárki érintett lehet" című programsorozatának záró rendezvényeként a székesfehérvári új szegénység témakörében önkormányzati vitanapot szervezett területi önkormányzati képviselők, illetve az adott körzetekben tevékenykedő civil szervezetek, intézmények munkatársainak részvételével. A vitanapra önkormányzati képviselőként Brájer Éva, Gyóni András, Mészáros Attila, Farkas László, Viza Attila, Östör Annamária, Horváth Miklós Csaba, Dr.Dienesné Fluck Györgyi fogadta el a meghívást.

A rendezvény célja volt, hogy az egyéni képviselők választókörzetükben szerzett tapasztalataira építve, a téma mentén történő közös gondolkodás jegyében hozzájáruljunk egy minél teljesebb helyi társadalomkép kialakításához, Székesfehérvár város adottságaira alapozott humán ellátó rendszer fejlesztéséhez, az érintettek, rászorulók problémáira leginkább reagáló, célzott segítségnyújtás folyamatos működtetéséhez. Ennek érdekében Székesfehérvár új szociális térképének adataiból az önkormányzati képviselők adott körzetének szociális állapotrajza, a legfontosabb, szociális szempontból akut gócpontok kerültek bemutatásra, illetve a székesfehérvári szociális ellátás területén tevékenykedő szervezetek, intézmények osztották meg a képviselőkkel, hogy ellátási területüket, célcsoportjaikat tekintve milyen krízishelyzetekkel, akut problémákkal találkoznak, a közeljövőben milyen előre kódolható folyamatokra kell felkészülnie a város szociális ellátó rendszerének.
A rendezvény során létrejött konstruktív párbeszéd alkalmas keretet teremtett arra, hogy a résztvevők megtaláljuk azokat a közös kapcsolódási pontokat, mely kellő alapot biztosíthat egy stabilan működő önkormányzati-szociális szakmai kapcsolati háló működtetésére, melyen keresztül a képviselők döntési helyzetbe kerülve, képviselt területükön adekvát válaszokat adhatnak a szegénység elodázhatatlan - az egész közösség életminőségét feszítő - társadalmi jelenségeinek fékezésére.