Hírek


/ 2010.06.16. 12:16:19 |

Átlagkereset Székesfehérváron: 218.500 Forint

 A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint csak Budapesten és Fejér megyében haladja meg az átlagos bruttó havi kereset a 207.000 Ft-ot.A főváros(265.400) és Oroszlány(242.800 Ft) után Székesfehérváron keresnek a legjobban a munkavállalók: az átlagkereset 218.500 Ft. a városban. Fejér megyében 210.000 Ft. az átlagkereset, ami Budapest után a második legmagasabb.
/ 2010.06.16. 11:34:05 |

Belefulladt egy 15 éves fiú a Velencei-tóba

 Kedden este barátaival ment vízibiciklizni az a 15 éves baracskai fiú, akit a vízből kifelé jövet veszítettek szem elöl társai. A fiú a parttól mintegy húsz méterre döntött úgy, hogy kigyalogol, amíg társai visszavitték, kikötötték a biciklit. Azóta senki sem látta. A rendőrök a bejelentést követően azonnal megkezdték a 11, 15 éves fiúk által megjelölt helyen a kutatást, de az esti-éjszakai keresés során nem jártak eredménnyel, szerdán délelőtt a parttól nem messze azonban holtan találták a tinédzsert.
/ 2010.06.16. 10:33:59 |

A belvároshoz kötődő, kiemelt beruházásokat tekintik át

 Székesfehérvár országgyűlési képviselői alaposan szeretnék áttekinteni azokat a kiemelt beruházásokat, amelyek a belvároshoz kötődnek. dr. Cser-Palkovics András elmondta, hogy elsősorban a Fő utca rehabilitáció és a Királyi Séta pályázat elemeit vizsgálják meg. A képviselő szerint a legfontosabb cél, hogy olyan belvárosa legyen Fehérvárnak, amire ország-világ előtt büszkék lehetünk. A Hiemer-házban építészekből, művészettörténészekből álló szakmai fórum tekintette át a terveket.
/ 2010.06.16. 10:16:35 |

Adománygyűjtés Székesfehérváron az árvízkárosultaknak

 Székesfehérvár Önkormányzata adománygyűjtésbe kezdett az ország árvíz sújtotta területein élő emberek javára. Az adományokat a Városház téren felállított faházban várják, ami reggel 9 órától 12-ig és 15 órától 18 óráig, szombaton pedig reggel nyolc és dél között tart nyitva. Az adományozásról dr. Cser-Palkovics András és Brájer Éva országgyűlési képviselők, Bocsi-Meleg Ilona a Kistérségi Szociális Iroda helyettes vezetője és Végh Dalma a Polgármesteri Hivatal munkatársa tartott sajtótájékoztatót.
/ 2010.06.16. 00:19:04 |

Nyáresti légifotók Székesfehérvárról - KÉPGALÉRIA

 Kedden este volt az első szúnyogirtás Székesfehérváron: egy repülőgépról és egy helikopterrel gyérítették a szúnyogokat a városban. Az AN 2-es repülőgépet, amiről hektáronként fél liternyi szúnyogirtó szert permeteztek a levegőbe Pajor István pilóta vezette a város fölött. A permetezés a Maroshegy és Feketehegy-Szárazrét fölött kezdődött, majd a déli ipari területek, illetve a Sóstó után a Belváros, a Felsőváros és a Köfém fölött szállt a gép. Az Öreghegyen és környékén helikopterről irtották a szúnyogokat.
/ 2010.06.15. 19:34:32 |

U20-as világbajnoki bronzérmes játékost szerződtetett a Vidi

 A Videoton FC labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását Gosztonyi András, az elmúlt szezonban az olasz AS Bariban légióskodó U20-as világbajnoki bronzérmes szélső. A klub hivatalos honlapján megjelent közlemény szerint a 19 éves futballistával hároméves szerződést kötöttek. Mezey György, a gárda vezetőedzője szerint elsősorban Farkas II Balázst kell pótolnia, aki visszatért az ukrán Dinamo Kijev együtteséhez.
/ 2010.06.15. 17:07:50 |

A bajnok és kupagyőztes Vesta női futsalcsapatát köszöntötték

 A Vesta-CityLine női futsalcsapatának tagjait és szakvezetőit fogadta ma Székesfehérvár polgármestere, aki a város önkormányzata nevében mondott köszönetet a csapat közelmúltban elért bajnoki címéért. A fehérvári együttes korábban 2005-ben és 2006-ban is bajnok lett, idén pedig sikerült a duplázás: bajnokságot és kupát nyertek egyszerre. A fogadáson bejelentették, hogy augusztusban hat ország részvételével nemzetközi futsal-tornát rendeznek Székesfehérváron.
/ 2010.06.15. 14:55:33 |

Országos atlétikai sikert ért el az István Király Általános Iskola diákja

Egy hete zajlottak az országos korosztályos döntők több futószámban, ahol egy székesfehérvári diák is kiemelkedő sikert ért el. Szabó Dániel, az István Király Általános Iskola tanulója a 60 méteres távon első helyen végzett, és már egy nemzetközi versenyre készül. A most kezdődő nyári szünetben Dani folytatja az edzéseket, hiszen tagja annak a keretnek, amelyik egy nagy nemzetközi utánpótlás versenyre utazik majd.
/ 2010.06.15. 10:43:57 |

Balhátvéddel erősített a Videoton

 A Videoton FC kétéves szerződést kötött az MTK Budapesttől érkező Hídvégi Sándorral. - adta hírül a klub hivatalos honlapja, a vidi.hu. A 27 éves játékos a BVSC-ben nevelkedett, majd volt a RAFC, az ETO, a Soroksár és a Jászberény játékosa is. Ezt követően alapemberré vált a kék-fehéreknél, a legutóbbi bajnokság során egyetlen percet sem hiányzott az MTK-ból.
/ 2010.06.15. 08:39:16 |

61 éves idős urat vert meg egy 27 éves fiatalember a Budai úton

 Tegnap késő este egy bántalmazás ügyében intézkedtek a járőrök. A Köfém lakótelepről állítottak elő egy 27 éves férfit, aki megelőzően egy Budai úti parkolóban bántalmazott egy 61 éves férfit, aki a bántalmazás következtében könnyű sérülést szenvedett. Garázdaság vétség és könnyű testi sértés vétség miatt indult vele szemben eljárás.