Hírek


/ 2010.06.21. 13:53:32 |

Főszponzora lesz a MOL a Videoton FC-nek

Gyémánt fokozatú támogatói együttműködést kötött a MOL a Videoton FC-vel, így főszponzora lesz a székesfehérvári csapatnak a következő bajnoki évadban. "Jelzésértékű a MOL szerepvállalása a Videoton FC életében. Eddig is bebizonyítottuk, hogy a szisztematikus szakmai munkával látványos előrelépést és eredményeket lehet elérni, az új főszponzorral a hátunk mögött azt a szükséges pluszt kapjuk meg, amivel most már valóban a csúcsra juthat a csapat és a rég vágyott nemzetközi siker is elérhető közelségbe kerül" - mondta Garancsi István, a Videoton FC tulajdonosa a támogatásról.
/ 2010.06.21. 09:07:36 |

Tűzoltók is dolgoztak a vasárnap esti viharban

 A vasárnapi felhőszakadás miatt 11 esetben riasztották vízszivattyúzásokhoz a székesfehérvári tűzoltókat. Az esetek többségénél Seregélyesen kellett beavatkozni, ahol a lakóházak alagsorába fél-egy méter magas víz szivárgott be. Viharkárok miatt a tűzoltóság három gépjárműfecskendője és három különleges szere avatkozott be. Az első bejelentés 17 óra 30 perckor érkezett Seregélyesről, az utolsó pedig 22 óra 45 perckor Pákozdról.
/ 2010.06.21. 08:44:50 |

Pincékből szivattyúzták a vizet a tűzoltók

 A vasárnapi felhőszakadás miatt 11 esetben riasztották vízszivattyúzásokhoz a székesfehérvári tűzoltókat. Az esetek többségénél Seregélyesen kellett beavatkozni, ahol a lakóházak alagsorába fél-egy méter magas víz szivárgott be. Viharkárok miatt a tűzoltóság három gépjárműfecskendője és három különleges szere avatkozott be.
/ 2010.06.21. 08:14:22 |

Hogyan tovább? - drogellenes konferencia Székesfehérváron

 „Hogyan tovább II.” címmel műhelykonferenciát tartanak a Drogellenes hét kapcsán a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum szervezésében kedden a Hiemer-házban. A résztvevők többek között az új nemzeti drogellenes stratégia alapelveit, illetve a városi kábítószer-ellenes stratégiát tekintik át. Idén június 21. és 26. között megrendezésre kerülő programsorozat a kábítószer-probléma kezelésének társadalmi tudatosságát kívánja elősegíteni.
/ 2010.06.20. 20:13:52 |

Vízátfolyások az M7-es autópályán Székesfehérvárnál

Több vízátfolyás lassítja a forgalmat az M7-es autópálya Balaton felé vezető sávjában, Székesfehérvár határában az 55-ös és az 59-es kilométer közötti szakaszon - közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság. Az arra autózónak célszerű az érintett útszakasz előtt letérni a 7-es főútra. A szakadó esőben két kisebb, koccanásos baleset is történt az autópályán.
/ 2010.06.20. 10:13:08 |

Videoton ajándéktárgyak boltja nyílt a Piac téren

 A pénteken megnyílt Vidi-shopban mindent fajta Videotonos ruhát, ajándéktárgyat megtalálhatnak a szurkolók. "Csupán a bajnokcsapat hiányzik, de remélhetőleg már nem sokáig." - mondta dr. Mezey György vezetőedző a megnyitón. Az ünnepélyes megnyitón a shopban kapható Vidi mezeket, melegítőket és kisbaba ruhákat mutatták be az érdeklődőknek rövid divatbemutatón. A Vidi-shop hétfőtől péntekig várja a szurkolókat 13 órától - 17 óráig a Piac tér 4. szám alatt.
/ 2010.06.20. 09:48:25 |

A Rác utcában ütötték a vasat a kézművesek

 Vásári zsibongás fogadta szombaton Rác utcai skanzenbe látogatókat: a Fehérvári Kézművesek Egyesülete idén először nem a Zichy-ligetben, hanem itt rendezte a Tűzzel-Vassal Fesztivált. Brájer Éva a Kulturális Bizottság elnöke szerint "hazatért ez a rendezvény". Mint mondta szeretnék, ha ez a város egyik legnagyobb fesztiváljává nőné ki magát. A színi és harcászati bemutatót láthatott a közönség, de lehetőség volt különböző mesterségek kipróbálására is.
/ 2010.06.20. 09:34:41 |

Megnyílt a Múzeumi Látogató Központ - rengeteg érdeklődőt vonzott a Múzeumok Éjszakája

 A Múzeumi Látogató Központ és Múzeum Kávézó ünnepélyes megnyitóját tartották június 19-én a Megyeház utcában. A létesítményben hangulatos kávézó és múzeumi bolt kapott helyet, a látogatók internet terminálokat használhatnak és kulturális, művészeti folyóiratokat is lapozgathatnak. Az Új Magyar Képtár udvarán számos program várta délutántól az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakája programsorozat részeként. 
/ 2010.06.19. 19:33:45 |

Lezárult a Papság éve Székesfehérváron

 Lezárult a Papság Éve Székesfehérváron: a záróünnepségen az egyházmegye papsága a püspökségről a Székesegyházba vonult, ahol a szentmisét Spányi Antal megyéspüspök mutatta be. A papság évét egy évvel ezelőtt a pápa hirdette meg azért, hogy ráirányítsa a figyelmet a papság egyházban betöltött szerepére és a papképzés fontosságára. Az ünnepi Szentmisén a papág Krisztus iránti szeretete jeléül virágot helyezett az oltárra.
/ 2010.06.18. 13:31:12 |

Június 19-től lép érvénybe a nyári vasúti menetrend

A megnövekedett utazási igényekhez igazodva a MÁV-START Zrt. szombaton lépteti életbe az augusztus 29-éig érvényes nyári menetrendet. Az elmúlt hetek rendkívüli esőzései jelentős kárt okoztak Csajág és Balatonkenese között a Budapest-Székesfehérvár-Tapolca vasútvonalon. Az érintett szakaszon június 17-től előreláthatólag egy hétig a vasúti forgalom szünetel, ezért az utasokat vonatpótló autóbuszok szállítják.